Přejít na obsah

1,5 tsi s dsg


Patrik1971

Doporučené příspěvky

veru uzivam.. dnes som si fukol 500km a maximalna spokojnost.. ACC + lane assist pre mna top vybava.. dialnicne cestovanie je zrazu uplny relax.. ako si na tom so spotrebou? dnes som skoncil na 7,5 (50 km mesto, 300 km dialnice a 150km okresky) ale nejak som sa neobmedzoval a nekontroloval.. (s lahkou nohou by to slo v pohode o par deci dole zrejme ale pohodlie s tempomatom za to stoji) snad po zabehu este zlezie a bude to jazdit do 6,5 pri normalnom vozeni.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze 200 daju, ale nad cim ja romzyslam :) je spotreba tej 1.5ky, mam s 1.4 18tis a dlhodobu 5.2. Pomaly rozhodne nejazdim, ale ani styl plyn brzda. Neviem si ale predstavit, akym jazdnym stylom by som sa dostal na dlhodobu nad 7. To by som musel tomu nelutostne nakladat.

Editováno: , autor: embecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, embecka napsal:

Ja myslim ze 200 daju, ale nad cim ja romzyslam :) je spotreba tej 1.5ky, mam s 1.4 18tis a dlhodobu 5.2. Pomaly rozhodne nejazdim, ale ani styl plyn brzda. Neviem si ale predstavit, akym jazdnym stylom by som sa dostal na dlhodobu nad 7. To by som musel tomu nelutostne nakladat.

 

Staci jezdit po meste a razem mas dlouhodobou spotrebu 7,8. Nejnizsi spotrebu co jsem mel s 1,4tsi v superbu byla 5,6 ale to urcite nebyla dynamicka jizda ale predpisova a to si nesmel prudve brzdit ani prudce zrychlovat. Dalnice predpisovka 130 a spotreba 5,9-6,4 ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Patrik1971 napsal:

Riesit spotrebu u Superba?

A pekne nas tu krmis omackou o dynamickej jazde s 1,4 TSI za 5,2?...ved aj s dizlom 140kw v 4kolke som jazdil dhodobo za viac/6,1/,Fabiou dlhodobo za 6,4,Rapidom za 6,3,takze tomu neverim ani nahodou.

 

neriesim spotrebu superb, riesim 1.4 vs 1.5, zaujima ma ako ich prejav tak spotreba, uvazujeme nad kupou 1.5 alebo 2.0 110kW ropak, zatial tieto dva, do druheho auta

 

k tomu stylu jazdy, dynamicku jazdu spominas len ty, navyse co si kazdy pod tym predstavuje ze.. precitaj si znova, pisem ze nejazdim pomaly, niekde som to uz pisal, obce 60 tacho, no a nepamatam si, ze by ma niekde auta "brali", okrem sialencov cez dedinu, skor naopak.. Dialnica vzdy tempomat 130, ked sa to tu vobec da. Kedy si mal naposledy cez 5000/min?  Ja dnes do briezku .) Auto chodi denne, motor ma 7 mesiacov. Pani jazdi casto na studenom po meste po obchodakoch, ale je to tak 1/10 najazdu. Hlavne nejazdim styl plyn/brzda. Posledna nadrz je zatial za 5.0, to su ale castejsie jazdy okresky. Takze tak. A ze tomu neveris, ma nechava naprosto chladnym :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 1. 2019 na 2:09, Rado22 napsal:

ach jaj.. dobre sa to cita.. dnes som si troska uzil 300km aspon s motorovym predchodcom 1.4 110kw v O3.. Ak aj ta 1.5 v S3 pojde s takou lahkostou

 

nepojde, bol som zvedavy a bol som sa odviezt na SIII 1.5 s manualom, auto malo 3400km, bezpochyby to akceleruje horsie a zoberie si viac paliva, od novinky som cakal viac, minimalne teda aspon prejav 1.4ky... je to skoda, planoval som 1.5 do druheho auta.

s minusovym hodnotenim z recenzie sa neda nesuhlasit 

 

pozitivom boli bezproblemove rozjazdy, ziadne cukanie

 

 

1.5.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, embecka napsal:

 

nepojde, bol som zvedavy a bol som sa odviezt na SIII 1.5 s manualom, auto malo 3400km, bezpochyby to akceleruje horsie a zoberie si viac paliva, od novinky som cakal viac, minimalne teda aspon prejav 1.4ky... je to skoda, planoval som 1.5 do druheho auta.

s minusovym hodnotenim z recenzie sa neda nesuhlasit 

 

pozitivom boli bezproblemove rozjazdy, ziadne cukanie

 

 

1.5.PNG

Ide o to,ze ak by stara 1,4 TSI musela splnat dnesne emisne normy a dostala by OPF,bolo by to s nou este horsie mozno.Treba si uvedomit,ze dobre motory uz boli.

Inak...co si mohol zistit pocas kratkej predvadzacky.To by si si to auto musel zobrat minimalne na vikend,aby si to vedel s tvojim realne porovnat.Toto co pises nama ziadnu vypovednu hodnotu.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvoju prvu cast - ano suhlasim, ale konstatujem aktualny stav, nie keby bolo inak

 

Na druhu cast, ano ide o subjektivne / subjektivne sme sa zhodli 3 dospeli a 1 dieta :) / ohladom spotreby uz objektivnejsie hodnotenie, isli sme trasu hned po sebe na oboch motorizaciach, a ano mala trasa, asi 5km, oba motory zohriate, rovina bez stupania, ano ziadne merania z nuly na x, dokonca ani jazda nemusela a ani nebola na 100% totoznym stylom.

Vypovedna hodnota pre teba ziadna, ostatne ako vsetky prispevky kde ide o subjektivne hodnotenie, ale to by tu museli byt len tabulky od vyrobcu, nie? Kludne niekto moze tvrdit opak alebo sa pridat, ovsem na zaklade dostupnych info, pripadne aj merani, a pre mna teraz aj osobnej skusenosti si myslim skor to druhe.

 

Nejake meranie som videl tu, neviem ci to tu niekde uz nebolo: http://www.zeperfs.com/en/duel5575-6658.htm

O doveryhodnosti zdroja neviem nic.

 

 

edit: pragmaticky -1.4 uz nie, je len 1.5

        kedy bude do 2.0 140kW do Superba? 

 

 

Editováno: , autor: embecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 3/9/2019 at 4:25 PM, embecka said:

 

nepojde, bol som zvedavy a bol som sa odviezt na SIII 1.5 s manualom, auto malo 3400km, bezpochyby to akceleruje horsie a zoberie si viac paliva, od novinky som cakal viac, minimalne teda aspon prejav 1.4ky... je to skoda, planoval som 1.5 do druheho auta.

s minusovym hodnotenim z recenzie sa neda nesuhlasit 

 

pozitivom boli bezproblemove rozjazdy, ziadne cukanie

 

 

1.5.PNG

 

No uz mam za sebou cca 1500km na SIII s 1.5 s DSG. prva tisicka bola veru taka lenivejsia ale ako som mu zacal troska nakladat tak mam pocit ze postupne zo dna na den oziva.. uvidime ako to pojde dalej.. odspodku sa to neberie ako ta 1.4 (vaha, opf) ale ked sa nadychne tak uz je to v pohode.. (je jasne ze 200kw to nikdy nebude). na 3 nadrziach pri kombinovanej prevadzke spotreba +-7l. ja som za seba spokojny :) chcel som sice cakat na 140kw 2.0 ale to by som sa noveho auta nedockal mozno ani do leta :D 

 

Editováno: , autor: Rado22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave som sa bol teraz trosku zviest.Mam najazdenych uz 2400km.Fakt to auto s pribudajucimi km oziva a chodi fakt velmi slusne.Zistil som,ze mam aj padla pod volantom a celkom ma tusim bavia.Zistujem ale,ze aj v rezime sport dcc je to auto este stale hupave a nejako v nom ja osobne postradam vyznam prilis silnej motorizacie.Este pri jazde po rovinke po kvalitnej ceste a dialnici to moze byt ok,ale tak velkmu auta rychla jazda v zakrutach vobec nesedi.Tam mam dojem,ze je aj tych mojich zakladny 150 koni az az az. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...