Jump to content
Sign in to follow this  
Rytíř

Rozvody hučí?

  Recommended Posts

  Vyměnil jsem rozvody na 1,9SDI , použil jsem  sadu od FEBI. Postup výměny podle servisního manuálu. Řekl bych, že jsem postupovla vice než pečlivě , žádné urychlovací finty, měl jsem povoleno jak kolo na čerpadle (čerpalo zajištěno 6mm kolíkem) , vačkovy hřídel pravítkem a kolo uvolněno. klika samotná seděla přesně na značku na setrváku. Napinací kladka napnuta přesně na značku,  Vše překontrolováno po 720 stupnovém otočení klikou, sedělo to nachlup.

  Zatím jsem nekontroloval dynamický předvstřik, ale subjektivně jde motor klidněji něž před výměnou  kdy to byl větší traktor, ale nemúžu si pomoct v interieru slyším hučet nové rozvody. Venku neni slyšet nic , ale uvnitř si připadam jako v elektro autě, od řekměme 1200 do 2200 otáček slyším otáčkám odpovídající (zvyšující se} hučení, nic extrémního ,ale je to slyšet, pokud se na to člověk soustředí.

  První co mě napadlo, že jsem přepnul řemen a tak jsem to po cca 50km znovu rozhodil a překontroloval, napínaci kladka je napnutá správněm , ještě mrknu na dynamický předvstřik, ale ten nemá, podle mého, nic společnéjo s hučením, které přikládám, hučení rozvodů . Prostěš z prava od motoru slyším zvyšující se slabé huuu , kteér je tím vyšší čím vyšší jsou otáčky, nevím zda to od 2200 přestane nebo jen zanikde v kraválu od motoru.

   

  Neřešíli jste někdo něco podobného?

  Má to nalétáno přes 200k.

   

   

   

   

   

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now
  Sign in to follow this  

  ×