Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
Rytíř

Rozvody hučí?

  Doporučené příspěvky

  Vyměnil jsem rozvody na 1,9SDI , použil jsem  sadu od FEBI. Postup výměny podle servisního manuálu. Řekl bych, že jsem postupovla vice než pečlivě , žádné urychlovací finty, měl jsem povoleno jak kolo na čerpadle (čerpalo zajištěno 6mm kolíkem) , vačkovy hřídel pravítkem a kolo uvolněno. klika samotná seděla přesně na značku na setrváku. Napinací kladka napnuta přesně na značku,  Vše překontrolováno po 720 stupnovém otočení klikou, sedělo to nachlup.

  Zatím jsem nekontroloval dynamický předvstřik, ale subjektivně jde motor klidněji něž před výměnou  kdy to byl větší traktor, ale nemúžu si pomoct v interieru slyším hučet nové rozvody. Venku neni slyšet nic , ale uvnitř si připadam jako v elektro autě, od řekměme 1200 do 2200 otáček slyším otáčkám odpovídající (zvyšující se} hučení, nic extrémního ,ale je to slyšet, pokud se na to člověk soustředí.

  První co mě napadlo, že jsem přepnul řemen a tak jsem to po cca 50km znovu rozhodil a překontroloval, napínaci kladka je napnutá správněm , ještě mrknu na dynamický předvstřik, ale ten nemá, podle mého, nic společnéjo s hučením, které přikládám, hučení rozvodů . Prostěš z prava od motoru slyším zvyšující se slabé huuu , kteér je tím vyšší čím vyšší jsou otáčky, nevím zda to od 2200 přestane nebo jen zanikde v kraválu od motoru.

   

  Neřešíli jste někdo něco podobného?

  Má to nalétáno přes 200k.

   

   

   

   

   

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

  Vytvořit účet

  Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

  Vytvořit nový účet

  Přihlásit se

  Máte již účet? Zde se přihlašte.

  Přihlásit se

  ×