Přejít na obsah

Dlhodobé odstavenie Octavia III


trekos86

Doporučené příspěvky

Ahojte,

na zimu plánujem odstaviť dvojročnú Octaviu III (diesel, 81kW) do vonkajšej krytej garáže a  nejazdiť vôbec. Dostal som firemné auto a na Octavii nejazdím.  Čítal som viacero článkov, čo robiť, ale nenašiel som žiadny dôveryhodné informácie od odborníkov. Viete mi, prosím, poradiť, čo všetko mám zabezpečiť, aby som mohol na jar opäť naštartovať?

 

Ďakujem

 

T.

 

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální by bylo naftu nějak aditivovat nebo natankovat bez biosložky. Dále zajistit pravidelné dobíjení baterie, buď trvale hodit na nabíječku (třebas Victron s udržovacím napětím 13,2V) nebo klasicky dobíjet, když si člověk či multimetr vzpomene. Pneu bych nějak zásadně neřešíl, max couvnout jednou za čas o půl metru zpátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám to stejně, můj osvědčený postup:

Natankuji u EO naftu bez bio a aditivaci VIF dvojnásobnou. Dám tam cca 10 litrů. Do teplé garáže, napíchnout na mikroprocesorovou nabíječku udržovací a nechat tak. Jednou za 14 dní ji na pár dní vydělám a šoupnu s autem čtvrt až půl metru dopředu a pak zase zpět. Pak vezmu kanystr na jaře, zase natankuji na EO s aditivací a vyjedu nádrž. 

Důležitá je ta nafta bez biosložky.

 

Letos chci vyjet alespoň párkrát, až budou suchý silnice a jasno. Ať se to trochu vyvenčí a udělám si radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, trekos86 napsal:

Ahojte,

na zimu plánujem odstaviť dvojročnú Octaviu III (diesel, 81kW) do vonkajšej krytej garáže a  nejazdiť vôbec. Dostal som firemné auto a na Octavii nejazdím.  Čítal som viacero článkov, čo robiť, ale nenašiel som žiadny dôveryhodné informácie od odborníkov. Viete mi, prosím, poradiť, čo všetko mám zabezpečiť, aby som mohol na jar opäť naštartovať?

 

Ďakujem

 

T.

 

   

Když zazimovávám auta, tak baterky z auta vyndávám co se týče paliva v nádrži, tak u starých vozů, kde je plechová nádrž, tak dotankuji do plna u vozu, kde je plastová nádrž to možná není ani potřeba a následně v garáži auto přikreji a je to. A na jaře vše vždy chytne na poprve, ať je vůz moderní, nebo desítky let starý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...