Přejít na obsah

Clonka bi-xenonu


patrikju

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny přispěvatele, mám takový problém, rád bych se podělil a rád bych zjistil zda někdo řešil něco podobného:
Mám bi-xenony, na OIII.
 - Nedávno mi praskla xenonová výbojka, jen to zasmrdělo a přestalo svítit,
 - Objednal jsem OSRAMY (rovnou do obou světel) a radoval se, že jsem si poradil s výměnou.
Po večerní projížďce jsem zjistil, že něco není v pořádku, když na mě všichni blikali (pokud jsem oslnil i někoho z vás, omlouvám se).
 - Odjel jsem na seřízení, kde mi ale řekli, že to neseřídí, že v pravém světlu (to, kde praskla výbojka) zřejmě nefunguje 100% klopa
 - Rozebral jsem tedy světlo, vytáhnul jej a vyklepal spoustu skla z rozbité výbojky(tam prý mohl být ten problém), při testování klopa funguje a otvírá se, ale křivě (?)
 - Po vysypání střepů nepozoruji zlepšení.

Kde by mohl být problém? Mám světlo znovu vytáhnout a více rozebrat a zkontrolovat motorky? A všechny komponenty co tam jsou?

Nebo nemá cenu řešit a je lepší koupit za 1,8K světlo z bazaru a vyměnit kus za kus?

Budu rád za každou připomínku, radu.

Viz foto:
 

PHOTO_20181111_164221.jpg

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak vyřešeno, pro případ, že by se taky někomu stalo, popíšu jak jsem vyřešil:

Po vyndání světla byla zjevně vidět klopa, která nebyla evidentně ve své konečné pozici. V porovnání s novým světlem.

Po protřepání a jemném přitažení slonky háčkem do výchozí svislé polohy zapraskalo sklo a clonka se dostala tam kde měla + vypadl do světla střep asi 2cm velký. Poté jsem připojil k autu, problikal dálkové, jednou šlo a opět zapadlo, po rozdělání opět vypadl kus skla. Po těchto krocích již clonka začala chodit do výchozí pozice a tudíž je vše vyřešeno.

V servise mi řekli, že by to šlo kus za kus. Takže jsem vlastně docela happy, že jsem ušetřil tuším 15K za nový bi-xenonový světlomet.

Kdyby někdo řešil podobný problém a byl v koncích ozvěte se. Rád pomůžu s mými zkušenostmi.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...