Přejít na obsah

Jaké disky


muto33

Doporučené příspěvky

V TP je rozměr 7,0Jx17 ET45, pneu budou podle předpisu, tedy 215/55 R17 94V. Auto je leasingovky, TP je uložený u nich. Leasing mám na tři roky, takže na STK s tím nepojedu. A otravovat se se zápisem do TP kvůli 5mm rozdílu v ET nehodlám. Policie mě kvůli tomu stavět nebude, a nikdo jiný důvod nemá. A to, že auto bude mít o 5mm širší rozchod je jen ku prospěchu jízdním vlastnostem. Ty kola nebudou koukat ven z podběhů, ani jinak vadit. A nemám potřebu platit 6 tisíc navíc za originál 17" Ratikony nebo Tritony, které se mi ani nelíbí.

A co se týká pojišťovny, ta by rychle utřela, pokud by neprokázala zcela jasnou příčinnou souvislost mezi zvětšeným rozchodem kol (tedy větší stabilitou) a proběhnuvší nehodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2019 na 13:46, man.kar napsal:

Trošku jsem si pohrál s výpočty průměrů pneumatik     8J x 19 ET 45 (225/40 R19 93W   jak píše nahoře BoBo88   a vyšlo mi že,  toto kolo je o 10 mm menší na průměru než  kolo  7J x 18 ET 45 (215/50 R18 92W . 

Velkou roli tam hrají procenta šířky , tedy 40 procent z 225 .   Nevím jestli ten údaj  od BoBo88 je správný,pokud ano tak 10 mm na průměru může být znát na tachometru.

Pokud znáte teorii výpočtu rozměru pneumatik tak si to můžete přepočítat.

Pro upřesnění,nějak se mi to nezdálo ,viz obrázek. 

pneu.JPG

Editováno: , autor: cilda1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolego ,promiň ale máš tam dvě odlišnosti .Pneu 215/55 17 R  máš tam 215/50 R 17   ( Ta výška 55 procent  z 215 = 118,25 a potom průměr je 668,3 mm )    . A já srovnávám 18´´ s 19´´.  Kolo 215/50 R 18´´ má průměr s pneu největší 672,2 mm, obvod 2111,7163    a  kolo 225/40 R 19´´ má průměr  662,6 mm  obvod 2018,2279 mm  .

Potom kolo 215/55 R 17´´ má obvod 2099,46445 mm.

  

 jedná se o kola na předokolky ,  pro 4x4 jsou všechny široké 225  .  Kolo  19´´ pro  4x4  má 225/45 R19  

?

 

Editováno: , autor: man.kar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...



...Akorát mám teď problém se středovými krytkami, originální jsou malé, tak budu muset koupit nový se znakem Škoda. Vnitřní rozměr je stejný, ale vnější je větší:wallbash:

Pokud ta krytka je ze dvou dílů, tak ten přední díl vyloupnout a na něj nalepit logo Škoda. Lze zakoupit na aliexp. Takhle jsem to řešil u předchozího VW.
Btw Ty máš v garáži koberec? [emoji15]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes článek na iDěsu o kvalitě neoriginálních kol, viz. Test litých kol na Octavii Sice je to zejména PR od ŠA, aby lidi kupovaji jejich předražený originály, ale nějaký základ pravdy tam určitě taky je. Bohužel nejmenovali jednotlivé výrobce, ale jedny z těch testovaných kol se až moc podobají těm, které mám na Karoqu já. A mám je od HRS, což je taiwanský výrobce. Zatím problém nebyl, ale budu obezřetný a ještě si od prodejce vyžádám doklad o homologaci a typový list, byť mám za to, že jsem to před koupí kontroloval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To bych si dovolil nesouhlasit. Designeři ve škodovce sice něco zamýšleli, ale těžko dvěma/třemi designy kol uspokojí statisíce zákazníků se zcela individuálními požadavky a vkusem. Jinak opravdu nevidím důvod dávat cca. 10 tisíc navíc za něco, co se mi ani nelíbí. Jinak ta moje kola mají  8SD atest, takže jsou legální a splňují minimálně základní požadavky. Jestli jsou opravdu  kvalitní se pozná v blízké budoucnosti. Alespoň udělám zkušenost - pokud bude špatná, tak přístě půjdu raději najistotu do značkových kol od výrobce.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Swordfish76tak snad budeš mít štěstí a v případě, že budou kola nekvalitní, ti bude umožněno to napravit nákupem kol od ŠA, nebo certifikovaného výrobce. Ono se taky může stát, že si nabiješ čumák a pak nebudeš mít ani kola, ani auto a dál raději uz nic nepíšu...tohle není hra kde se znova narodíš.

Editováno: , autor: Čočkyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Mám dotaz, v TP mám uvedené ET45 ale chci koupit kola s ET42. Slyšela jsem že nějaká odchylka je možná. Jedná se o originální kola na seat ateca a k originálním kolům typový list není tak je nemohu nechat zapsat do TP. Jsou to pouze 3mm a karoq má kola hodně vevnitř tak by asi neměl být problém. Co si o tom myslíte? Děkuji 

109874046-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...