Přejít na obsah

Jaké disky


muto33

Doporučené příspěvky

V 22. 4. 2022 na 13:05, elback napsal:

pridavam aj ja nieco na insiraciu - MAM A5 18"

karoq.jpg

 

Tyto disky jsem měl dlouhou dobu také v hledáčku. Bohužel mají šířku disku 8palců což je na pneu 215/50 už dost a navíc mají jinou středovou díru. Z těchto důvodů jsem nakonec vybral ALUTEC ADX.01, který je velice podobný originálním diskům Vega. 

https://www.pneuleader.cz/znacky-hlinikove-rafky/alutec/adx01-399/7.5x18-et45-5x112-57.1-1057474?utm_source=compare&utm_medium=google-shopping&utm_campaign=alu&gclid=CjwKCAjwx46TBhBhEiwArA_DjK4UAHolrQaTbKtr91MyUU1W_YWPsGkNeBuFw8vh1IFovWDu2CjgJRoCSYUQAvD_BwE

Zatím čekám na dodání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2022 na 19:54, JohanCZ napsal:

 

Tyto disky jsem měl dlouhou dobu také v hledáčku. Bohužel mají šířku disku 8palců což je na pneu 215/50 už dost a navíc mají jinou středovou díru. Z těchto důvodů jsem nakonec vybral ALUTEC ADX.01, který je velice podobný originálním diskům Vega. 

https://www.pneuleader.cz/znacky-hlinikove-rafky/alutec/adx01-399/7.5x18-et45-5x112-57.1-1057474?utm_source=compare&utm_medium=google-shopping&utm_campaign=alu&gclid=CjwKCAjwx46TBhBhEiwArA_DjK4UAHolrQaTbKtr91MyUU1W_YWPsGkNeBuFw8vh1IFovWDu2CjgJRoCSYUQAvD_BwE

Zatím čekám na dodání.

 

Podla vyrobcu je minimalna sirka pneumatiky 215 a dodava k tomu aj redukciu na stredovu dieru. Na chvilu ma to vydesilo, ked pri prezuvani nepasovala stredova diera, az potom som si uvedomil, na co boli tie kruzky v baleni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, měl bych dotaz na nějaké fundované pojišťováky/techniky zakoupil jsem už v létě od jednoho chlapa kola MYTIKAS 18" který je měl na Karoqu jen jednu zimu přes kterou toho prý moc nenajel, ano kola jsou fakt v super stavu a pneu tomu odpovídá 6,5-6,8mm.

 

Abych pravdu řekl vůbec jsem tehda neřešil jestli sedí rozměry někde jsem četl jen že s příchodem faceliftu se nic zásadního nemění a tak jsem prostě myslel že když beru kola z karoqa před FL budou rozměrově odpovídat stejné konfiguraci i po FL(mám sportline 1.5) a zde nastává kamen úrazu, dnes jsem začal řešit před případnou dovolenou v alpách otázku řetězu a došlo z mé strany k nemilému prozření, že nemám daný rozměr pneu(225/50 r18) co je na těchto MYTIKASech momentálně nazout v techničáku(má být 215 :/ ) po pátrání dále jsem zjistil že chlap přede mnou sice karoqa měl, ale v 1.5 4x4 variantě která právě 225 měla…

 

Otázka tedy zní jsou nějaké jiné možností než shánět teď na poslední chvíli 215 a přezouvat to? Proces zápisu do TP asi bude stejně zdlouhavý jak to přezouvání ne?

Případně co krom pokuty hrozí? Může pojišťovna v případě nehody odmítnout zcela plnit havarijko?

Editováno: , autor: alap99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, je to jak píšeš čtyřkolka má 225/50 r18 a předokolka 215/50 r18. 
To rozhodnutí je na tobě. Nechat je tam můžeš, žádný zásadní rozdíl tam není. Ovšem pokud budeš mít nehodu/kontrolu a narazíš na někoho, kdo se v tom bude mít potřebu vrtat, tak jsi prohrávající ty, jelikož nepoužíváš předepsaný/schválený rozměr pneu. Moje zkušenost je taková, že likvidátor z pojišťovny vždy kontroluje rozměr pneu. Osobně bych u rozměru pneu neriskoval, max. u ET u disků, ale je to opravdu na koho natrefíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistné podmínky a na co kouká kdejaký pojišťovák není předmětem tohoto tématu. Když už tady musím zasahovat, tak si k tomu dovolím jednu myšlenku - není to náhodou tak, že musí prokázat příčinnou souvislost mezi neschváleným rozměrem kol a zaviněním dané nehody? Tady nadále řešte jen technické záležitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pawouk

Podľa môjho názoru, v duchu hesiel: "Kto chce psa biť, palicu si nájde" a " Prachy sú prachy", si dovolím tvrdiť, že zbehlý likvidátor poisťovne ti nájde príčinnú súvislosť všetkého so všetkým, len aby ochránil peniaze svojho chlebodarcu... Mám takú osobnú skúsenosť, aj keď nie s autom, ale drahou elektronikou /USG prístroj za 26 000€/...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 12. 2022 na 14:35, alap99 napsal:

Ahoj, měl bych dotaz na nějaké fundované pojišťováky/techniky zakoupil jsem už v létě od jednoho chlapa kola MYTIKAS 18" který je měl na Karoqu jen jednu zimu přes kterou toho prý moc nenajel, ano kola jsou fakt v super stavu a pneu tomu odpovídá 6,5-6,8mm.

 

Abych pravdu řekl vůbec jsem tehda neřešil jestli sedí rozměry někde jsem četl jen že s příchodem faceliftu se nic zásadního nemění a tak jsem prostě myslel že když beru kola z karoqa před FL budou rozměrově odpovídat stejné konfiguraci i po FL(mám sportline 1.5) a zde nastává kamen úrazu, dnes jsem začal řešit před případnou dovolenou v alpách otázku řetězu a došlo z mé strany k nemilému prozření, že nemám daný rozměr pneu(225/50 r18) co je na těchto MYTIKASech momentálně nazout v techničáku(má být 215 :/ ) po pátrání dále jsem zjistil že chlap přede mnou sice karoqa měl, ale v 1.5 4x4 variantě která právě 225 měla…

 

Otázka tedy zní jsou nějaké jiné možností než shánět teď na poslední chvíli 215 a přezouvat to? Proces zápisu do TP asi bude stejně zdlouhavý jak to přezouvání ne?

Případně co krom pokuty hrozí? Může pojišťovna v případě nehody odmítnout zcela plnit havarijko?

Ahoj měl jsem podobný problém. Dostal jsem disky, od dcery, darem. Bohužel nebyli v TP, přepis by nebyl nejspíše problém co jsem se ptal, pokud jsou schválené a dostaneš k nim homologační list, a technicky to bude možné k dopsání. Bez zapsání do TP bych to neriskoval, protože v případě nedej Bože, nehody to muže být jak píšeš. Na to jsem se také informoval. Volil bych tedy schválené, budeš jezdi t bez starosti a obav, Já ty disky tenkrát vrátil, navíc jsem k nim ani nesehnal homologační list, byl to nějaký dovoz z Číny. U nás to prodával snad jediný obchod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
V 10. 1. 2021 na 19:13, ctiborB napsal:

Ja som sa tiež potrápil, pokiaľ som niečo vybral. Využil som rôzne 3D konfigurátory, použil som aj vlastné koláže, kde som vkladal disky do reálnej fotografie. Vybral som nakoniec DEZENT TZ. Tu je ukážka z môjho výberu.

 

Najprv z konfigurátora DEZENTU:

 

 546075012_DezentTZ3.thumb.JPG.d1822bf26ef674269639fda77287d45d.JPG

 

Myslím, že toto je z ALCAR-u:

 

1754921477_DezentTZ1.thumb.JPG.0417d8826e2e3beeac3610d4c6c339e2.JPG

 

Toto je jedna z mojich koláží, ale s iným typom disku:

 

Pneumatiky2.thumb.jpg.72e55033bca053ef8379c3cf570b457a.jpg

 

A toto je reálny stav:

 

new-1.thumb.jpg.198c20b0b8b9051189a358a9d0a9f63f.jpg

 

Kolik palců jsou ty Dezent TZ prosím?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2022 na 21:17, JohanCZ napsal:

Tak jsem se také dočkal. Kola Alutec ADX.01 7,5JxR18 ET45

 

 

 

 

 

IMG_20220429_163115.jpg

Ahoj, chci se zeptat, jak jsi spokojen s disky Alutec, resp. 18" koly a zda je používáš celoročně. Také je mám vyhlédnuté, ale chci dát na auto celoročky a všude píší, že tyto disky nejsou vhodné na zimu, tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 11. 2023 na 17:54, Guppy napsal:

Tak když se koukám na ty tenký loukotě a obrovské díry mezi nima, tak se ani nedivím, že tyto disky nedoporučují na zimní provoz.......

1481150_prew_800_color_fff.jpg

Nevím, jaký vliv mají tenké loukotě a obrovské díry mezi nimi (jak píšeš)??    > Spíš je problém v tom, že lakovaná černá kola s leštěním nejsou všeobecně vhodná pro zimní provoz, neboť jsou náchylnější k poškození od kamínků a následné korozi dle mého názoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mícháte jablka a hrušky dohromady. Jedna věc je, že kolo do zimy nedoporučí výrobce a to zpravidla kvůli té povrchové úpravě a soli, která kolu škodí. Druhá věc je, že se taková kola nedoporučují obecně a jako ideál se nabízí plechový disk s poklicí, aby se pod kolo ke kotouči, brzdiči, destičkám atd. dostalo co nejméně bordelu. 

Tady se tedy výrobce a pečlivý servisák shodnou, každý ale bude mít jiný důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...