Přejít na obsah

Přestavba xenon na bixenon u předface světel


Doli

Doporučené příspěvky

Jak tak koukám na ty fotky tak to vypadá opravdu dobře. :palec2:

Já sice do toho nepudu, protože mám FL s natáčecíma xenonama (mimochodem výborná záležitost), ale ty máš zase xenony na dálku a to se s těma bludičkama na FL nedá srovnat.

Co je FL ? ")

Opraveno : Facelift :) Uz mi to doslo

Editováno: , autor: Veverus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Podla mna iby sa to dalo urobit s cockou zo SUPII dokonca aj rozmer by mal byt rovnaky. Ja mam FL a na cocke pise ze 70mm a aj supII ma na cocke 70mm. Mna to zaujma lebo mam FL a hrozne ma stve ze tam uz tie bi xenony

nedali ale chcem ich velmi. Niekto kto ma pristup ku svetlam by to mohol vyriesit lebo ja som uplne v inom biznise ako je automobilovy ale ked to nikto nevyriesi skusim sam, uz som poprosil znamych ze ked bude v servise nejaky bixenonovy supII s poskodenymi (prasknutymi) svetlami tak si ich prosim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že tam máš napísané 70mm neznamená že sa ti tam vojdu, hej jedna podmienka je splnená ale ostatné ako úchyt vnútri svetla, samotná hĺbka paraboly s čočkou atď.

Ale ak by mi tam celá parabola nevošla, tak by som to nerobil, pretože musíš prerobiť zadný kryt atď....špekuloval som aj nad Q7 bixenonami čo mám, aj z iného auta ale je to vždy strašne dlhé.

OT: teraz idem skúsiť si primerať bixenony z BMW 7 radu čo sa mi dostalo do rúk. svietia super ale ešte neviem aké sú hlboké nakoľko sa mi to svetlo ešte nepodarilo rozobrať :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Predem se omlouvam, pokud to tu uz nekde je, ale nenasel jsem to.

Potreboval by sem vedet jaky je prumer xenonove cocky na OII predFL. Potreboval bych to zjistit kvuli prestavbe na bi.xenony. Jen jestli by nahodou neslo pouzit bixenonovou cocku z OII FL, nebo SII.

Pripadne jestli vite kde to najit budu rad za kazdou radu. Bohuzel sem se to neuspesne snazil vygooglit... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerad ti beru iluze ale je to asi 14dní zpět co sem chtěl taky dávat Bi-Xenony na Octu II.. původní snaha vyměnint klasický xenony za Bi-Xenon čočku je nereálná... a nebo by se světlo muselo hodně upravit... musel by si sehnat čočky kerý maji ovládací elektromagnet pod čočkou NE na straně... důvod je následovný aby ve škodovce ušetřili tak je housing zrcadlovej a to i pozice krokovýho motorku na náklon tak že je u pravého světla na pravé straně čočky a u levého světla na levé straně... problém ovšem je že Bi-Xenon čočky se nezrcadlý tak že elektromagnet je vždy jen z pravé strany mno abych to zkrátil do levýho světla tu čočku dáš v pohodě a krásně tam sedne ale do pravýho světla jí nedostaneš bo se dostaneš do kolize s krokovým motorkem...

post-10725-0-73833400-1293120023_thumb.j

post-10725-0-60579900-1293120135_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj,

 

pls ty čočky jsou skleněné nebo plastové u xenu? Na čočce mám takové "mlíko" tak nevím zda bude stačit jí otřít nebo je to už zažloutlý plast.. A druhá věc s tím spojená - otřít tu čočku z venku bude potřeba rozlepit to světlo. Pokud se to podaří - dá se nějak oddělat i ten hromový díl paraboly dálkovek? Tak aby se dal krásně vyčistit a mohla se vyčistit i čočka xenu zevnitř? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Tak možná je na čase se podělit o mojí přestavbu předfl xenonových lamp na bixenon, kdy mě k tomu hlavně přivedla mizerná svítivost originálních projektorů i přes nové výbojky.

 

V první řadě bylo třeba najít a zvolit vhodný projektor, volba padla na 3" projektor od Hella, který např. používá S2, v druhé řadě bylo potřeba vyřešit umístění a uchycení projektoru do světlometu, kdy jsem to vyřešil výrobou kompletních nových dílů vnitřku světla, ovládání clonky jsem přidělal na dálkovou žárovku, asi nejednoduší řešení. kdy si stále pohrávám v hlavě s myšlenkou, že rozšířím vstupy do světla a ke každému světlu vytáhnu z BCM přímo signály pro ovládání bi-xenonu.

 

Pár fotky z několika přestaveb :-)

 

IMG_20180508_173516.thumb.jpg.8005997deb241001b25be0cd48546dc8.jpgIMG_20180508_200001.thumb.jpg.d1bf2a84a3f0c3d320a51d9521ef9d38.jpgIMG_20180508_200046.thumb.jpg.f1fe9e332c97ba2a675ba402717a4d71.jpgIMG_0327.thumb.JPG.8fcfa761e8496d100e7e512bc0bd334a.JPGIMG_0328.thumb.JPG.a5aaddd934de25e67fae35e918e98a2f.JPG

 

Samozřejmostí i nové plexi :-)

IMG_0673.thumb.JPG.e1d8d7d6fea26cba33e7cf4980d5fcab.JPG

 

Svítivost bez dálkových žárovek:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...