Přejít na obsah

Přestavba xenon na bixenon u předface světel


Doli

Doporučené příspěvky

Bi-led dobrý, ale přeci jen xenon už je ověřená technologie a nemyslím, že by byli za zenitem, viz moje poslední přestavba (světla musím ještě seřídit)

 

jinak bi-led bych použil tehle - https://autotechnik.sk/nhk-g5-bi-led-projektor-typ-hella/p15051c5947

 

a tohle jse Hella G5 s cobaltovou vrstvou a křišťálovou optikou, výbojky D1S 4300k, 2 roky staré originály

 

1389723004_WhatsAppImage2018-12-31at17_23_04.thumb.jpeg.4ad56c2070dde09c0ebc9d671c143435.jpeg649692522_WhatsAppImage2018-12-31at17_23.04(1).thumb.jpeg.3b080f4fd815c29103b4c61b2f3b4010.jpeg

Editováno: , autor: plasmo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. ono jde hlavně o to, že Xeon musí mít ostřikovač i nivelaci, u LED stačí jen nivelace (aspoň co jsem vypozoroval FIII, Leon a další s LED mají povinně jen nivelaci a nemají ostřik). Neříkám, že je to výhra, ale o starost méně to je (pokud už to na autě někdo vše má, tak pak je to nepodstatné).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co mám je projektor z mazdy CX-3. Ne že by VW systém byl špatný, ale je to CAN záležitost. Kdežto Mazda má analog. Do jednotky navedu +-, na clonku + a šlape to. Teď to jen naroubovat do lampy. Problém LED projektorů je v chlazení a snímání teploty čipu. Mám doma několik projektorů s vadným tepelným senzorem a kvůli tomu jednotka omezuje proud pro čipy (svítí na 25%). Chlazení je dost velký problém, ty čipy fakt topí a potřebují chladit. Což v uzavřeném světlometu je velký problém. K ostřikům, tento světlomet má 1,8x větší světelný tok, než xenonový. Takže ostřik je opravdu podmínka. Jen strčení ruky do paprsků je k vydržení jen na 10 sekund. Takže fakt netuším, jak dlouho přežije plexi. 571303b0d64b605c0ac139ed88cd92c8.jpgdc2325f5af003bbcca5eacc7cffe6767.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Martab napsal:

Díky. ono jde hlavně o to, že Xeon musí mít ostřikovač i nivelaci, u LED stačí jen nivelace (aspoň co jsem vypozoroval FIII, Leon a další s LED mají povinně jen nivelaci a nemají ostřik). Neříkám, že je to výhra, ale o starost méně to je (pokud už to na autě někdo vše má, tak pak je to nepodstatné).

 Jen technická, nemotáš si to trošku? Jinak se rád přiučím a chci vidět ty auta co mají LED světla bez osřiku a mají to továrně homologované

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ka_r_los Nevím přesně jak to je, ale třeba Fabia III Fl Monte carlo má jen nivelaci a nemá ostřik:

662BCCC4-E05C-4FAD-8F70-753BF7417378.jpeg

Stejně tak Ibiza, Leon, Arona mají LED světla ale ostrikovače světel jen jako volitelnou výbavu. Nejspíš tam bude nějaké omezení výkonu/světelného toku, něco jako má Rapid u LowXeonů, ale upřímně, i tyto LED co nemají ostřikovače tak svítí mnohem lépe než ty Xeony na Rapidu (které by se dali použít na přestavbu halogenu -> xeon). Obdobně Scala bude mít v základu LED potkávací světla a za příplatek BiLED a minimálně ta základní verze nemá ostřikovače.

 

EDIT: Pro tu Fábii Fl to platí mimo náš trh, v ČR jsou ostřikovače v základu, ale sama ŠA kdesi prohlásila, že to není kvůli legislativě.

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab to omezení světelného toku musí platit pro LED stejně jako pro xenony, ale LED světlomety si s tou hranicí z nějakého důvodu poradí lépe. Podle jedné teorie, kterou jsem četl, produkuje LED dioda světlo jednosměrně a světlomet ho efektivněji přenese na silnici. Podle jiné teorie (ale už ani nevím, odkud ji mám) to souvisí s počtem jednotlivých světelných zdrojů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak světla seřízena a dány nové výbojky 6000k, svítí to jak blázen, řekl bych i lépe jak spousta moderních aut :) Ještě mě čeká na jaře výměna za nová plexi, což světelné vlastnoti o dost zlepší, ale na zimu dávat nové plexi nechci. Ještě někde spáchám fotku proti bílé zdi za naprosté tmy :)

 

IMG_2125.thumb.jpg.6dd337900d27cb6a87f49de7e4ad69ff.jpgIMG_2123.thumb.jpg.b53ff0f8410fe8a8f031910dc65f9583.jpgIMG_2126.thumb.JPG.a271485dcf0c6cb8c8465ee2fc39fb76.JPG

 

 

Měřeno apkou v jablku, nevím jak moc přesný údaj to je :-D

 

IMG_2130.thumb.PNG.381356f42100ba709c2d647bc41aa867.PNG

 

Tak dneska foto za jízdy

 

IMG_2153.thumb.JPG.7944c979be6e342e6576dfbbeb5daf02.JPGIMG_2154.thumb.JPG.516586be9260dab25216e37abec6cac6.JPG

Editováno: , autor: plasmo
Přidání fotek
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Ahoj,

oživím staré téma: chci se zepat jaký rozměr xenon projektoru mám shánět na O2 pred fl.? Na netu jsou rozměr 2"; 2,5" a 3 palce.. Jestli to budou bixenony nebo xenony to mi je jedno. Rád bych světla rozlepil a dal tam nové čočky s projektory. Ta stará už jsou vysvícená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...