Přejít na obsah

Cvakání v motoru


LiKast

Doporučené příspěvky

 

Nemáte někdo prosím nějaký tip, co by mohlo způsobovat podivné cvakaní v motoru? V servisu na nic nepřišli. Auto jede normálně, najeto 78 tis.

Děkuji všem za odpovědi.

http://cloud.tapatalk.com/s/5beb35e8c9437/VID-20181113-WA0000.mp4

http://cloud.tapatalk.com/s/5beb35d84a51a/VID-20181113-WA0001.mp4

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: LiKast
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim

 

octavia III combi, 2013,  najazdene 110000 km  rovnake cvakanie- mozno slabsi cvakot.  Zatial tomu nevenujem velku pozornost, ale zaujmalo by ma co ten cvakot sposobuje.                      Ked som dal dole horny  plastovy kryt  motora - zdalo sa mi akoby to slo niekde z vrchu motora.   Zdvihatko ventila ???

 

pridavam zvuk

https://youtu.be/KLuP3mBjVA4

Editováno: , autor: baluchap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdar kluci, už nějakej ten pátek delam mechosa v škodovce a v podstatě děl jen motory. Cvakani dělá vysokotlaké čerpadlo. Je to v pořádku. Má to tak dělat. Je to normální jev nových generací čerpadel. Jde o to že tam je změna v konstrukci. Žádnej strach. Je to v pohodě. Mění se tehdá kdy máš naftu u rozvodového kola. Teče gufero a pak se mění. Jinak to nevezmou. Obvykle poznáš když odejde pumpa , pusti špony do oběhu k tryskam a pak to začne cinkat doslova. Tehdá hledejte problémy u pumpy. Zdarec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím,
mám obdobný problém, ale z jiného místa v motoru.
Jedná se přímo o vysokotlaké čerpadlo. Při volnoběhu mám stejné cvakání jako kolegové výše.
Poku, ale vytočím motor na 1500 otáček začne se mi z čerpadla ozývat cvakavý-cvrdlikací zvuk
https://uloz.to/file/b6UUZLOAKA30/img-2464-mov
Myslíte že je toto normální?
Jde mi o to jestli takto čerpadlo vydrží jezdit ještě roky, nebo jeho smrt je v blízké době nevyhnutelná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Sevas hoši, mám asi podobný problém (viď video). Čo to bude za problém? Najprv som si myslel že sú to rozvody, tak som ich vymenil, avšak rozvody to nie sú. Dík za radu.

 

Video si môžete pozrieť aj tu: 

 

 

Motor.MOV

Editováno: , autor: Galbi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Sevas hoši, nepoteším Vás. Mal som presne tento istý zvuk a nakoniec som musel vymeniť palivové (common rail) čerpadlo. Čerpadlo + výmena cca 1200 €. Odporúčam to však vymeniť, nakoľko ak sa to čerpadlo do*erie a pustí piliny do palivovej sústavy, treba ju celú vymeniť/vyčistiť, čo vyjde tak na 4/5 tisíc. Po výmene čerpadla to samozrejme prestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

cena za výmenu 1200€ ???  a to čo ti menili okrem čerpadla ?? to čerpadlo stojí okolo 600€ a niečo stojí robota ale 1200€ sa mi zdá prehnane veľa.... a tak isto čistenie a výmena ak sú piliny........v autorizáku pri cene vstreku 800€ to tak môže vísť ale reálne tá cena je inde.

 

Inak @Galbi mohol si sem dať aspoň video pred vymenou a po aby aj ostatný vedeli okrem teba čo sa zmenilo po výmene. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/24/2022 at 10:40 PM, marfan said:

cena za výmenu 1200€ ???  a to čo ti menili okrem čerpadla ?? to čerpadlo stojí okolo 600€ a niečo stojí robota ale 1200€ sa mi zdá prehnane veľa.... a tak isto čistenie a výmena ak sú piliny........v autorizáku pri cene vstreku 800€ to tak môže vísť ale reálne tá cena je inde.

 

Inak @Galbi mohol si sem dať aspoň video pred vymenou a po aby aj ostatný vedeli okrem teba čo sa zmenilo po výmene. 

 

Ahoj, 1200 € bolo nové čerpadlo + robota. Pôvodne som chcel dať repas, avšak v servise mali nejaké problémy s dodávkou repasovaných dielov (repas stál cca 650 €) by som musel čakať mesiac a ja som to chcel mať rýchlo z krku tak som tam dal nové BOSCH čerpadlo za cca 950 €. Trochu som si googlil vtedy (v čase výmeny) aj ceny samozrejme boli trochu premrštené ale nie moc. Dnes keď som pogooglil sa mi zdá, že to padlo (repas som videl za 450 €) ale tak čo už :D Nevyznám sa až tak do aút resp. sa autám moc nevenujem takže som kvázi odkázaný nato čo mi povedia v servise ...

 

Čo sa týka toho zvuku (pred výmenou čerpadla), tak ten som dával hore vyššie v príspevku zo dňa 24.01.2022. resp. nájdeš ho aj tu: https://forum.skodahome.cz/topic/155768-zl%C3%BD-zvuk-z-motora-chyba-palivoveho-cerpadla-video/  po výmene video nemám (nechce sa mi to ísť natočiť :D) ale už to znie normálne ako predtým keď sa to posralo.

 

Cenu za výmenu celej palivovej sústavy som sa dočítal niekde tu na fórach od ľudí, čo to už menili. Samozrejme tam sa bude odlišovať aj od motorizácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...