Přejít na obsah

Auto zpomaluje, klepe,...


MichaelCZ

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosim vas o radu. Nedavno jsem koupil Oktavku, 1.9TDI PD. Koupil jsem ji dost levne, jenom jako priblizovadlo do prace... Ovsem ma par problemu. Prvni je nejspis spojka, kterou vymenim co nejdriv, jak budu mit cas... Dalsi problem je, ze mi prijde, ze auto neprirozene zpomaluje, kdyz dam nohu z plynu, skoro jakoukoli bych slapal na brzdu. Nejsou to brzdy ani lozisko ( na neutral to nedela ), ale s rychlosti je to vazne hodne znat. Zkousel jaem z kopecka u baraku, jel sem cca 30km/h dal, na trojku, dal nohu z plynu a dost rychle auto zpomalilo... A dalsi problem je, ze kdyz se auto ohreje a stojim nekde, treba na semaforu, auto se zacne hrozne klepat, ale vazne hrozne... ( Podle for, co jsem prosel by to mohl but svazek kabelu ke vstrikum ), ale trochu me prekvapuje, ze na diagnostice to neukazuje vubec zadnou chybu... Nejakej napady a rady na co se zamerit prosim? Predem vsem dekuju za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S třepanim mám ten samý problém. Ale dost pomohly aditiva VIF. Přestal jsem je dávat a jel nádrž bez nich a už u konce nádrže jsem chtěl auto dát zpátky do bazaru. To bylo děsné. Diagnostika taky nic. Dal jsem opět vif a je už víceméně klid zase. Asi to na to nebude mít takový vliv, ale nevím přesně co to je. Četl jsem tady, že snad i silentblok motoru a vadný vstrik v jednom. Nebo setrvak se psalo. Já jsem ještě neměl čas změřit vstriky. A to fakt jezdíš z kopce na 30km/h na 3rs? To snad jedeš skoro na volnoběh :)

 


A zkoušel jsem natankovat i vervu. Nepomohlo. Jedine co pomohlo, bylo vytocit motor. A nejvíce se třepe, když jedu po dálnici a pak náhle zastavím někde. Jak jedu kolem 3000ot. A pak zastavím. Dělá ti to taky? Pokud dojedu do města a stále jedu a třeba zastavím až po kilometru, tak se netřepe skoro vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave, ze me to klepe jakkoli jedu... Jak ma motor kolem 70 stupnu, tak to zacina...

 

A normalne tak nejezdim, to jsem jen zkousel, jak to brzdi... A prave proto, ze skoro na volnobeh bych necekal, ze auto bude brzdit :(

 

No uvidim ten setrvak, jdu ho menit spolu se spojkou, tak snad to pomuze...

 

Jinak, prosim te, jak je to se vstrikama, to see na diagnostice neukaze, pokud je nemeris? Cekal bych, ze to hodi aspon nejakou chybu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
On 11/14/2018 at 7:58 PM, Petrkiller said:

S třepanim mám ten samý problém. Ale dost pomohly aditiva VIF. Přestal jsem je dávat a jel nádrž bez nich a už u konce nádrže jsem chtěl auto dát zpátky do bazaru. To bylo děsné. Diagnostika taky nic. Dal jsem opět vif a je už víceméně klid zase. Asi to na to nebude mít takový vliv, ale nevím přesně co to je. Četl jsem tady, že snad i silentblok motoru a vadný vstrik v jednom. Nebo setrvak se psalo. Já jsem ještě neměl čas změřit vstriky. A to fakt jezdíš z kopce na 30km/h na 3rs? To snad jedeš skoro na volnoběh :)

 


A zkoušel jsem natankovat i vervu. Nepomohlo. Jedine co pomohlo, bylo vytocit motor. A nejvíce se třepe, když jedu po dálnici a pak náhle zastavím někde. Jak jedu kolem 3000ot. A pak zastavím. Dělá ti to taky? Pokud dojedu do města a stále jedu a třeba zastavím až po kilometru, tak se netřepe skoro vůbec.

 

 

Ahoj. Mozna ti to pomuze. Zkousel jsem spoustu veci a nakonec to byla volnobezka alternatoru. Dneska jsem vymenil a problem je pryc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...