Jump to content
Dominik63

Drnčanie spod pristrojovky po vypnuti motora

Recommended Posts

Ahojte mám taký problém keď vypnem zapalovanie tak spod pristrojovky pocut také bzucanie neviete mi poradiť čo by to mohlo byť? Rapid 2013 63kw  47555km 

To nie je žiadne palivové čerpadlo, blbosť. Mne to robí to isté, to isté auto, ročník, o 15 000 km viac. Robí to už dávno, všimol som si to pred rokom,alebo dvoma, neviem, možno od začiatku. Vypneš zapaľovanie, vytiahneš kľúč a ten zvuk ide z pravej strany  spod prístrojovky z kúrenia, alebo klímy, ventilátor to samozrejme nie je. Mám pocit, že je to klíma, zvuk pretekajúceho chladiva, ako keď počuješ chladničku, keď sa vypne. Neriešim to, mal som klímu aj na diagnostike v servise, kvôli čidlu klímy a nič nezistili.

Řekl bych, že to bude škrtící klapka, dělala mi to F1, F2 i Rapid. Otevři kapotu motoru a poslouchej v oblasti vzadu před řidičem.

před 9 hodinami, Pawouk napsal:

A je slyšet z pod palubní desky? To určitě ne.

Ale hej spod palubnej dosky lebo keď som otvoril kapotu tak tam bolo ticho 

Neviem, ci si uz poriesil svoj problem, ale mne to na Rapide robila klapka privodu vzduchu do kurenia...pomohla vymena motorceka ovladania privodu vzduchu do kurenia. Mne to robilo to, ze po vypnuti motora bolo pocut spod pristrojovej dosky na pravej strane (pred spolujazdcom) ako keby vrela voda v rychlovarnej konvici. Tu klapku by malo privriet po vypnuti motora a ona ostala visiet a ako keby preskakoval mechanizmus na ozubeni a to sposobovalo ten zvuk. Klapka ostala z polovice otvorena a klepotala sa. Bolo to aj vidiet cez to perforovanie na plaste pod celnym sklom z vonku.