Přejít na obsah

Front assistant


klakson23

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a předem se omlouvám, zda by to sem nemělo patřit.

 

Dnes se mi stala cellkem prekérka. Jedu po Brně a zničeho nic se mi na palubce rozsvítilo červeně auto a kolem něj čárky (jakoby když parkujete tak ukazatel vzdálenosti) Auto prudce samo od sebe zabrzdilo. Nikdo předemnou, naštěstí nikdo za mnou. WTF??? To mám jako mít strach s tím autem jezdit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden o voze, druhý o koze :rolleyes:

Debata od začiatku je o front assist, vozidlo ani nemusí byť vybavené ACC (adaptívny tempomat), tak ho tu nepleťme.

Front assist musí zaznamenať nejakú prekážku, aby vozidlo vyhodnotilo, to čo píše klakson23, samozrejme sa jedná o elektroniku, nie reakciu vodiča.

Takže to môže byť hocičo, pri niektorých modeloch hlavne čo majú senzor dolu v nárazníku, sa stáva, že vidí prekážku obvykle na mokrej vozovke aj kovové mostové prechody na cestách, takže to fakt 0,01 % situácií môže skutočne byť nejaký odraz a ani si to vodič neuvedomí, proste pred ním nebolo auto a Front Assist reagoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak dnes opět. v 60km/h prudká brzda až na nulu. Kdyby za mnou jelo auto, jsme v sobě, neměl by šanci zastavit. Volal jsem hned do servisu, že z auta se stavá nebezpečný dopravní prostředek ohrožující ostatní účastníky. Prý si už stěžovali i nějací taxikáři, takže škoda asi o problému ví. Mám se stavit, že zkusí přeladit, přeprogramovat, upravit senzory. Jako stát se nehoda, tak nevím, jak by se to řešilo. Poškozený by tvrdil, že jsem ho vybrzdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusit nastavit front asist na střední vzdálenost. U mě při vzdálenosti krátké v nastavení to taky řvalo, přenastavili to na střední a je klid. Jinak párkrát auto zastavilo při vjezdu do garáže, kdy přední čidla řvaly ale nikde nic. Pak se mi taky stalo že párkát zastavilo při dojezdu v garáži před zdí a několikrát zadní čidla zastavily těsně před plotem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravím vás,

kúpil som Kodiaq 2017 a je tam front assistent, ale mám dojem že nefunguje. Je zapnutý žiadna kontrolka chyby nesvieti. Keď sa priblížim k nejakému auto na prístrojovke sa zobrazí upozornenie a aj keď som za autom 10m a idem 90km rýchlosťou nič sa nedeje žiadne pribrzdenie som nezaznamenal kludne by som narazil. Neviete v čom je problem?

Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi zkontrolovat packu tempomatu v jake je poloze.

-nejdal od ridice je poloha vypnuto (front assist a line assist, beru to tak ze radat vypnut)

- prostredni poloha radar funguje a vyhodnocuje jestli se nepriblizuje auto k jedoucimu predmetu velkou rychlostia  a zda se stihne zabrzdit a ridic se o to zacina snazit, pokud ne zobrazi se velky cerveny symbol auta (u virtualniho kokpitu) a zacne po nejake dobe pribrzdovat

-nejbliz od ridice se zapne tempomat

 

Pak jeste myslim do 30 km/h funguje automaticke zabrzdeni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, LeeCe napsal:

asi zkontrolovat packu tempomatu v jake je poloze.

-nejdal od ridice je poloha vypnuto (front assist a line assist, beru to tak ze radat vypnut)

- prostredni poloha radar funguje a vyhodnocuje jestli se nepriblizuje auto k jedoucimu predmetu velkou rychlostia  a zda se stihne zabrzdit a ridic se o to zacina snazit, pokud ne zobrazi se velky cerveny symbol auta (u virtualniho kokpitu) a zacne po nejake dobe pribrzdovat

-nejbliz od ridice se zapne tempomat

 

Pak jeste myslim do 30 km/h funguje automaticke zabrzdeni.

 

nemám adaptívny tempomat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Front Assistent nie je adaptívny tempomat, aby mierne pribrzďoval auto v bežnej premávke. Front Assistent začne brzdiť až keď je veľmi zle, aby mohol minimalizovať škody - a vtedy brzdí naplno.

 

Ak ideš vyššou rýchlosťou tesne za iným autom a na budíkoch ti ukazuje výstrahu, FA ti podľa všetkého bude fungovať v poriadku. Ak by to auto pred tebou začalo prudšie brzdiť, najskôr by ti začal FA pískať a následne by dupol na brzdy.

 

Mne za 5 rokov poriadne šliapol na brzdy asi 3x - aj to iba v malých rýchlostiach na križovatkách. V krízových situáciách mi zvyčajne len píska výstraha. Pri tesnom obiehaní cyklistov pár krát mierne kopol do brzdy, ale ďalej nebrzdil.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to za asi 2 měsíce stalo 3x. Vždy bez krizové situace. Jednou při couvání mi asi metr vedle auta (podél) prošel chodec, podruhé při pomalé jízdě blízko mě (opět podél) projelo auto, potřetí nevím proč.  FA mám nastavený na nejmenší vzdálenost, protože jinak se s tím nedá jezdit. Auto přibrzďuje na šíleně velkou vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petre "motáš" dvě věci dohromady, FA funguje jen při jízdě vpřed a až od nějakých 5km/h. Při couvání je to RTA (https://www.youtube.com/watch?v=DxFiTjcI5LU) popřípadě rozšířená funkce parkovacích senzorů (https://www.youtube.com/watch?v=oXjUy5BHn9E). Samotný FA nemá co přibržďovat, to co přibržďuje může být ACC, FA zasahuje až na poslední chvíli, první píská, potom tlakuje brzdy a následně brzdí téměř na 100%. Nikdy se nemůže stát, že ba FA "jen tak lehce přibržďoval"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, asi jsem použil špatné označení. Mimochodem žádné napřed pískání, potom tlakování.... Zároveň pískání a 100% brzdy. Při chodci, který šel soubežně s autem, asi metr od něj. Podruhé obdobně u souběžně projíždějícího auta. Potřetí se nic kolem mě nepohybovalo. Vyjížděl jsem z parkovacího místa a nejbližší pohybujícíse auto bylo možná v podzemní garáži...

OK, přibrzďuje AAC, ale při středním nastavení na šílenou vzdálenost. To platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...