Přejít na obsah

18" zimní kolo v TP


Octavia31

Doporučené příspěvky

Může mě někdo vysvětlit proč je ve velkém TP v kolonce variabilní provedení vozidla uveden zrovna tento rozměr zimního kola 235/55 R18 100V M+S 7Jx18 ET43  viz. příloha.

Já se domníval, že to je rozměr na který mohu dát řetězy. V tištěném návodu je napsáno, že sněhové řetězy se smí použít na 17" kolo. Předpokládal jsem, že návod je obecný a směrodatný je technický průkaz. 

Ptal jsem se ve dvou autorizovaných servisech, odkázaly mě na infolinku škody. Infolinka škody je kapitola sama o sobě. Už si dopisujeme 14 dní, dokonce mě telefonicky kontaktovali, ale odpověď jsem se stále nedozvěděl. 

 

TP.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2018 na 17:27, Jaro92 napsal:

No retaze tam nedas, nie je na ne miesto, jedine ze by si dal 10mm rozsirovacie podlozky.

Na otázku, proč je tento rozměr v TP, je jednoduchá odpověď... Protože prostě proto !  ?

Nevím proč je Škoda nedoporučuje a tím pádem ani nenabízí, ale prostor tam na ně je. Prostě je vypátrej a kup jinde na daný rozměr kola. 

Máme neoriginální disky 8,5x19 ET 35 s pneumatikami 235/50 R19 (viz foto) a myslím, že i tam by vešly. Dle mých výpočtů jsme o 11,05 mm blíž k tlumiči než  disk 7Jx18 ET 43 (sice máme o 8mm větší ET, ale taky o 1,5 palce šiřší disk) Takže máš 11 mm k dobru proti fotkám.

Nesmíš věřit všem papírům. Prostě se podívej, jestli tam vlezou aniž by jim něco vadilo při točení, zatočení apod. aby nikde nedrhly. To tam dáš, buď optimista ! ?

IMG_20181123_080612_resized_20181126_100824815.jpg

IMG_20181127_135950.jpg

IMG_20181127_140006.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čumim na tu fotku a máš pravdu, tam bych je taky necpal. Tak jediné co mě napadlo, že díky širšímu disku, se nám snížila výška (obvod pneu). Jakože se roztáhla na disku a tak jí ubylo na výšku. Máme totiž o 38,1mm širší disk a to se musí projevit. Protože jinak rozdíl 235/50 R19 a 235/55 R18 je jen 0,27 %, což je prd. Měním názor, tam je nedáš. Kup neoriginální, hezčí, s menším ET, tak jako my. A dáš tam i řetězy. Nevím proč to nevymysleli ve škodovce rovnou. Přitom stačí tak málo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Journeyman napsal:

Čumim na tu fotku a máš pravdu, tam bych je taky necpal. Tak jediné co mě napadlo, že díky širšímu disku, se nám snížila výška (obvod pneu). Jakože se roztáhla na disku a tak jí ubylo na výšku. Máme totiž o 38,1mm širší disk a to se musí projevit. Protože jinak rozdíl 235/50 R19 a 235/55 R18 je jen 0,27 %, což je prd. Měním názor, tam je nedáš. Kup neoriginální, hezčí, s menším ET, tak jako my. A dáš tam i řetězy. Nevím proč to nevymysleli ve škodovce rovnou. Přitom stačí tak málo. 

Tak to mas pravdu, kupoval som originaly na zimaky len z toho dovodu,ze mi zostali z minuleho auta K-summity, nedaju sa porovnat s klasickymi retazami,hlavne trvanlivostou,pouzil som ich viackrat ,uz je to na nich vidno ale dufam , ze este nieco vydrzia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Jaro92 napsal:

Tak to mas pravdu, kupoval som originaly na zimaky len z toho dovodu,ze mi zostali z minuleho auta K-summity, nedaju sa porovnat s klasickymi retazami,hlavne trvanlivostou,pouzil som ich viackrat ,uz je to na nich vidno ale dufam , ze este nieco vydrzia.

Jasné a myslíš, že na 4x4 je potřeba řetězy ? Já jsem se v takové situaci ještě nevyskytl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zajímalo by mě co říkáte na moji komunikaci s infolinkou škody.  

 

16.11 jsem napsal tento dotaz:

Dobrý den,
chci se zeptat jestli tomu dobře rozumím jaký je max. rozměr pneu na který mohu dát sněhové řetězy na Kodiaq.
Podle technického průkazu to chápu tak, že je to 18" pneu. V tištěném návodu je  totiž napsáno, že max rozměr pro sněhové řetězy je 17" pneu.
 
19.11. přišla odpověď
Vážený zákazníku,
děkujeme za Váš e-mail.
 
Zde bych Vám doporučil se řídit podle návodu.
Rozměr se v technickém průkazu už nepíše.
 
19.11. jsem odpověděl:
Dobrý den,
můžete mě tedy objasnit co znamená záznam v TP (viz příloha)
235/55 R18 100V M+S 7Jx18 ET43
 
21.11. napsali toto:
Vážený pane,
 
235-šíře pneu v mm
55-výška profilu v mm
R-označení radiální konstrukce
18-průměr ráfku v palcích
100-index nosnosti (800 kg)
V-index rychlosti (240km/h; udává maximální rychlost, , při které může pneumatika nést hmotnost určenou indexem nosnosti.
7Jx18 ET43- označení konkrétních pneumatik
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
 
21.11. jsem odpověděl:
Dobrý den,
asi si nerozumíme, já se chci dozvědět proč je ve velkém technickém průkazu uveden tento rozměr zimních pneumatik 235/55 R18 100V M+S 7Jx18 ET43. Nepotřebuji vědět co znamenají jednotlivé hodnoty. Podle mě je to rozměr na který jsou povoleny sněhové řetězy na vůz Kodiaq, přestože v návodu je napsaný jiný rozměr. 
 
23.11. mě telefonicky kontaktovali, ale nedokázali mě vysvětlit proč je ten údaj v TP, že to někam pošlou a ozvou se.
kddyž se po týdnu nikdo neozval napsal jsem:
 
Dobrý den,
Ticket: E95A2EE5B5D0A
od 16.11. se marně snažím zjistit proč mám ve velkém TP uveden tento rozměr kol 235/55 R18 100V M+S 7Jx18 ET43. 
Do dnešního dne jsem od Vás odpověď neobdržel. 
 
3.12. napsali
rádi bychom Vám na dotaz odpověděli, ale neobdrželi jsme Váš dotaz.
 
Při našem telefonickém rozhovoru 23.11. jsme Vás požádali, abyste nám zaslal Váš dotaz, jelikož nemůžeme vytvářet dotazy za zákazníky. Bohužel, z Vašich původních emailových dotazů to není zřejmé. V tuto chvíli bychom dostali pouze odpovědi, které jsme Vám na ně již zasílali.
 
Děkujeme za pochopení.
 
 
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

Co rict standardni obecny prubeh vsech Service desku na 1. levelu. Klidne si dosad za Skoda jakoukoliv jinou firmu a prubeh bude stejny. Docela pekne to paroduje serial IT Crowd:).

 

No a k tvemu dotazu. Mas to tam proto, ze pokud nechces pouzivat snehove retezy, tak klidne muzes mit zimni pneu v tomto rozmeru. Na FIII mam taky uvedeno 195/55/R15 85H ET43 pripadne ET38 jako M+S. ale manual dovoluje jen 14 a standardni 185/60/R15 ET38 pro snehove retezy.

Proste je to o volbe. Pokud chces jezdit bez retezu, tak tento rozmer 18" muzes pouzit pro zimni pneu. Pokud potrebujes nasazovat zimni retezy, pak tento rozmer pouzit nemuzes a musis se drzet manualu a mit 17".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Habi001 napsal:

Pokud máš návodu napsané řetězy do 17" kol, tak nevím co řešíš.

 

Pokud máš v TP zapsaný větší rozměry jako 18", 19" a 20". tak na ně nesmíš dávat řetězy

habi001 nepracuješ náhodou pro automobilku odpovídaš jako infolinka. Podívej se na první příspěvek a přílohu. Ještě jsem nedostal rozumnou odpověď proč mám v TP zrovna 18" zimní pneu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneu som riešil aj ja.V TP som mal zimné zapísané iba 17”.16”som mal zapísané ako alternatívu bez M+S ale v návode je uvedený iba 16” rozmer na snehové reťaze .Po kontaktovani zástupcu výrobcu vozidla a otázke aké sú schválené pneu a disky na dane auto som dostal odpoveď že na dane auto je schválený rozmer 16” letné /zimné ,17”letné /zimné .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím, měl bych otázku. Mám Kodiaqa a nyní mě čeká investice do nových zimních a letních pneumatik. 
 

Na autě mám jak letní tak zimní v rozměru 235/55 R18.

 

Ma otázka je, jestli mohu na Kodiaqa dat pneumatiky 235/60 R18. Oficiálně do TP je zapíšu, spíše jde o to, jestli to nebude pro auto nějaký velký problém v reálném použití.

 

Prvním vodítkem je cena, 235/60 R18 jsou o cca 1000 Kč na gumě levnější, takže při 8 pneu už to dělá 8000 Kč, což už není úplně zanedbatelné. S autem najedu okolo 30-40000 km ročně, takže každé 2-3 roky nové obě sady a 8000 Kč je lepší mít než nemít.

 

Druhým vodítkem je vyšší profil pneumatiky, což by mohlo vést k něco vyššímu komfortu.

 

Vim, že 235/60 R18 je rozměr Touarega, přesto by mě zajímalo, jestli takové pneu jdou dát i na Kodiaqa.

 

Díky moc za případné odpovědi.

Editováno: , autor: karel04
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...