Přejít na obsah

Vibrace motoru za studena na volnoběh


Trisy89

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

poslední dobou pozoruji následující:

Nastartuji studené auto a na volnoběh se čas od času zatřese. Je to skoro pravidelné v intervalu 5-10 vteřin bych řekl. Působí to na mě jako kdyby vynechával jeden válec, ale chyby to auto žádné nehlásí. Diagnostika také chyby nenačte.

 

Nejsou slyšet žádné zvuky, auto poté jede úplně normálně, chyby nehlásí. Nevím co by to mohlo být... palivový filtr?

Ještě mě napadá jestli to nesouvisí s dalším problémem co mám. Je tam ten nešvar Octavek 3. Zatáčení doleva auto zní jako traktor. Je tam to špatné uchycení převodovky... ten silent block.

 

Ještě mě napadlo, jestli to nemá něco společného s problémem, co jsem tu na foru řešil už před 1-2 měsíci.

VIZ:

Mám Octavia III , 1,6TDI 77kw, Elegance. Najeto 129 000 km.

 

Při rozjíždění na jedničku se občas ozve tak na 1-3 sekundy takový divný zvuk, něco mezi pískáním a vrzáním. Děje se když povoluji spojkový pedál a děje se to nepravidelně. Někdy to dva dny neudělá někdy to udělá 3x za den. Děje se to i když je motor zahřátý.

 

První co mě napadlo je že prokluzuje spojka, pak jsem někde na fórech četl, že by to mohlo být setrvačníkem, ale ten by prý i vibroval a to se neděje. Jinak mi přijde že řazení funguje normálně, žádné divné zvuky, jen tento občas. Byl jsem v servise a tam se jim to neprojevilo, což je jasný, když to dělá jen jednou za čas.

 

 

Pokud někdo ví co by to mohlo být, díky za info :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...