Přejít na obsah

Automatické brzdění při couvání - automatické nouzové brzdění


Peppo

Doporučené příspěvky

U Karoqa se mi to ještě neprojevilo a nemám odvahu to zkoušet, i když by to asi fungovat mělo :) Stalo se mi to ale před pár dny u služební OIII (2018) s parkovacími senzory (manuál, bez dalších asistentů), kdy jsem si parkoval pozadu před garáž a chtěl otestovat, jako moc "blízko" povolí senzory přiblížení k překážce při signalizaci druhým červeným pruhem na displeji (doteď jsem žil mylně v domění, že první červený pruh a dlouhý nepřerušovaný tón je konečná). Couval jsem fakt pomalu a v momentě, kdy zobrazení z prvního červeného pruhu skočilo do druhého se auto zarazilo a ještě u toho byl takový zvuk, že jsem vážně myslel, že jsem najel do vrat. Krve by se ve mně nedořezal, měl jsem strach vylézt ven z auta a podívat se dozadu :ph34r:

 

Náraz se nekonal, auto vážně zastavilo a to docela hard core způsobem, jak už tu někdo zmínil :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře znám i ze svého auta (O3FL), párkrát mě zachránilo před vysokým obrubníkem při couvání, kdy jsem ignoroval varování parkovacího asistenta a obraz z kamery. Rána, propad pedálu brzdy a stál jsem na místě :-) Nejdříve jsem myslel, že jsem narazil.

 

Domníval jsem se ale, že to mají na svědomí ty zadní radarové senzory, co jsou primárně pro hlídání slepého úhlu. Ty určitě toto zastavení způsobí při couvání, kdy se zezadu ze strany blíží nějaké auto, to už mě rovněž zabrzdilo... Při takové události US senzory od parkovacího asistenta asi moc nepomohou, takový dosah nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 6. 2. 2019 na 12:11, Pinacle napsal:

Už mne to dvakrát zabrzdilo automaticky, dozadu vidím v garáži že tam je místo tak jsem rychleji popojel a tvrdě to zabrzdilo.

Mám manuál a potvrzuji také funguje. To zabrzdění je fakt drsný.

Editováno: , autor: pithy1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 30. 11. 2018 na 21:27, LukášCBR napsal:

Je to funkce nazvaná asistent vyparkování společně s kontrolou mrtvého úhlu.

Couvací senzory samy o sobě auto nezastaví.

 

Popis např. https://www.vw-scene.cz/prevence-nehod-diky-asistentu-vyparkovani-a-sledovani-mrtveho-uhlu

Ahoj pane ale to co pises neni tak uplne pravda ja nemam asistenta vyparkovaní ani mrtvy uhel a zabrzdilo mi to samo ale sice jenom dvakrat ale jeste musim najit kde se to nastavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové Škodovky pokud mají parkovací asistent (senzory), tak pokud hrozí náraz, tak zastaví. Stačí se pomalu rozjet proti vzrostlé trávě. Asistent vyparkování funguje v součinnosti s kontrolou mrtvého úhlu a dává pozor na auta přijíždějící z boku.

 

Zde cca od 50s:

 

EDIT: Na obrazovce inforaimentu bys měl mít při aktivaci senzorů toto tlačítko:

image.png.c3c1737d4d63b2e08ff1a08b6dc5495a.png

tím se dá systém automatického brzdění deaktivovat.

 

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Martab napsal:

Nové Škodovky pokud mají parkovací asistent, tak pokud hrozí náraz, tak zastaví. Stačí se pomalu rozjet proti vzrostlé trávě. Asistent vyparkování funguje v součinnosti s kontrolou mrtvého úhlu a dává pozor na auta přijíždějící z boku.

Zde cca od 50s:

 

EDIT: Na obrazovce inforaimentu bys měl mít při aktivaci senzorů toto tlačítko:

image.png.c3c1737d4d63b2e08ff1a08b6dc5495a.png

tím se dá systém automatického brzdění deaktivovat.

V 30. 11. 2018 na 21:27, LukášCBR napsal:

Je to funkce nazvaná asistent vyparkování společně s kontrolou mrtvého úhlu.

Couvací senzory samy o sobě auto nezastaví.ja fakt hlidani mrtveho uhlu nemam tak to musi spoustet i neco jineho

 

 

Popis např. https://www.vw-scene.cz/prevence-nehod-diky-asistentu-vyparkovani-a-sledovani-mrtveho-uhlu

Ahoj pane ale to co pises neni tak uplne pravda ja nemam asistenta vyparkovaní ani mrtvy uhel a zabrzdilo mi to samo ale sice jenom dvakrat ale jeste musim najit kde se to nastavuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@laskymartin Ale já ti to píšu, že nic z toho v autě nepotřebuješ, stačí když máš parkovací senzory! Tato funkce není nijak vázána na automatické parkování, Side Assist a podobné. Dokonce si stačí přečíst manuál:

image.thumb.png.3c8ca78dc298bf8244d20bdb2c7fc3e5.png

image.thumb.png.6ec249c9d8922a1690f3ae20817ec423.png

 

A jen taková dobrá rada, moderátoři nevidí rádi, když se cituje přímo předcházející příspěvek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ja mam zase pozitivnu skusenost. Nedavno som bol na hubach a parkoval som na polnej ceste s vysokou travou. Cuvam, cuvam v kamere nevidim nic podzrive a zrazu brzda. Ponadval som si, ze co to ze konina, vysiel von a pozeram ze v trave velky pen od stromu. Nebyt brzdy tak uz menim zadok. Aj pri vyparkovavani v meste mi to, uz duplo na brzdu ked rozoznalo bliziace sa auto. Zamna fajn vecick a autohold v mestkej premavke jedna basen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám Karoq 1.5 rok 2018 výbava Style brzdění před překážkou mi fungovalo do té doby než mi v servise zpravovali pravé zadní dveře a pravý blatník které byly mírně prohnuté po kontaktu ze sloupkem.

Od té doby to nefunguje a oni si neví rady nevíte co s tím a potom dejte auto do značkového servisu 

Dík za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

V ceníku lze přidat "Asistent změny jízdního pruhu", jde mi o vyjíždění z parkoviště příčné stání, jak se asistent chová v případě projiždějícího auta ? Signalizuje zvukově, na dispaly případně sám zastaví ?

A nebo na tohle vyjíždění mi stačí běžná parkovací čidla ?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...