Přejít na obsah

Problém se zadními obrysovými světly


Xmansk

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

na pristrojovej doske mi svieti kontrolka chybnej ziarovky. Zistil som ze sa jedna o dve ziarovky W3W zadnych lavych obrysovych svetiel. Ziarovky som vymenil, no teraz sa deje to ze ziarovky sa rozsvietia na 5 sekund po zapnuti svetiel a potom zhasnu. Ked vypnem a znova zapnem svetla, tak sa to opakuje, cize ziarovky su ako take v poriadku. Skusal som to so skusackou a ta tak isto po 5 sekundach zhasne, z coho mi vypliva, ze z nejakeho dovodu svetla po 5 sekundach prestane napajat. Ked skusam hybat s kablom, ci tam nie je zly kontakt, tak ziarovky sa mi znova rozsvietit nepodari. No po vypnuti a zapnuti svetiel znova svietia na 5 sekund. Deje sa to len na lavej strane. Obysove svetla na pravej strane svietia normalne. Nemate niekto podobnu skusenost, pripadne nejaky napad cim by to mohlo byt? Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Dobry den

chci poprosit o radu jakmile prši pada snih a potom taje přestane svitit zadni žarovka na prave straně---obrysovka o2 2007 r.v. zapnu vypnu klič a ejhle vše běži jak ma někdy celou cestu domu jindy cca 2-3 km a potom se  zase rozsvítí kontrolka na palubovce... jak je sucho funguje jak ma neni tam nikde vlhko kabel ve světlech  jsem omotal izol.paskou ...co s tim? děkuji za pomoc,,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Teraz som riesil tu istu zavadu ,zadna obrysovka na O2 2007 raz svieti a potom zasa nie . U mna to bola ta kocka vlavo dole vonkajsia toho U-čka svetiel. Tiez som to rozoberal ,skušal a ked to zas vypadlo , vybral som žiarovku tuším W5W , a pozeram ze to vlakno v tej žiarovke bolo akési divné a tam bol problem s kontaktom . Po výmene žiarovky odvtedy v poriadku. Mozno tam sú este pôvodné žiarovky. Minimálne skús prehodiť žiarovku z lavej do pravej strany a uvidíš . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera idem okolo auta po tme a pozeram obrysovka zadna horna zasa nesvieti a teda ani brzdove svetlo. Kontrolka poruchy ziarovky nesvietila. A teraz zahada. Po rozobratí pozeram ze tam bola jednovlaknova ziarovka namiesto dvojvlaknovej. A to teda nechapem ako sa tam dostala. Som si isty ze to svetlo svietilo ked som ho kontroloval predtym. Mam podozrenie na servis kde mi menili chladic , ci si nepripravili dalsiu zavadu. Ale to je jedno. Skontroloval som vsetky ziarovky vymenil za spravne a odskusal. Vsetko išlo. Dnes pridem do auta svieti kontrolka poruchy svetiel , jasne lebo vcera som vsetky ziarovky vytahoval. Vymazal som chybu a odniesol NTBK. A ked som bral auto do garaze kontrolka zasa svieti. Ale aj vsetky svetla funguju. Bohuzial som uz nemal pri sebe NTBK , ani casu nebolo. Cold diagn. je zapnuta. Nechapem ked svetlo nesvietilo nehlasilo chybu a ked svetla svietia tak hlasi chybu. Tak to koukám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zahada vyriesena. Teraz som mal cas napojit diag. a vypisala chybu ziarovky spätneho svetla. Skutocne som vtedy narychlo kontroloval obrysovky , brzdove ,smerove a hmlove svetlo . Vsetko o.k. ,ale spiatocku som nepozrel. Ziarovka- vlakno  zasa na pohlad v poriadku , ale bola vadna. Po vymene vsetko o.k. Kontrolka zhasla. Pozor na nakodovanie spätnych svetiel . Pri otvoreni zadnych dveri nesvietia. Trochu ma to potrapilo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, mino22 napsal:

Zahada vyriesena. Teraz som mal cas napojit diag. a vypisala chybu ziarovky spätneho svetla. Skutocne som vtedy narychlo kontroloval obrysovky , brzdove ,smerove a hmlove svetlo . Vsetko o.k. ,ale spiatocku som nepozrel. Ziarovka- vlakno  zasa na pohlad v poriadku , ale bola vadna. Po vymene vsetko o.k. Kontrolka zhasla. Pozor na nakodovanie spätnych svetiel . Pri otvoreni zadnych dveri nesvietia. Trochu ma to potrapilo. ;)

Ahoj tak jsi mě predbehnul měl jsem to samý vyndal jsem všechny žárovky a jak píšeš zpateckova byla ko vyměnil jsem ji a vše ok jen dneska mi praskla práva přední potkává já ??h7 vyměnil jsem ji a vše ok 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

 

na Octavii 2, este nefaceliftovanej, mi vypadava cast zadneho svetla, obrysovky a brzda, raz na pravej, raz na lavej strane. Skontroloval som ziarovky, tie vyzeraju byt OK, takisto konektory kablov na svetlach .. vsetko vyzera byt OK. Niekedy nastartujem, a hlasi problem a svetlo nesvieti, inokedy svetla OK .. bez problemov. Moze ist o zlomeny kabel? Mate skusenosti a tip, v com by mohol byt problem?

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Čaute, mám o2 2008 liftback a mám problém se zadními světly. Když je rozsvitim tak svítí jen ty dvě žárovky co jsou zakrouskovane. Nesvítí celé C jako u ostatních octavii brzdové svítí, mlhovky svítí ale jen ne ty co mají. Jsem z toho už zoufalý pojistky jsou ok žárovky také a už si nevím rady. Díky za rady

20190323_190207.jpg

20190323_191958.jpg

Editováno: , autor: RadaR08
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zdravím, mám problém na octavii 2 FL. Auto bolo na kódovaní prisvet do zákrut cez hmlovky, automatické denne a odvtedy mi nesvieti celé "Céčko" na obidvoch stranách. 

Horná žiarovka svieti v poriadku a bočné 2 svietia strašne slabo (pri otvorení kufru zhasnú, po zavretí sa rozsvietia zas na slabo), spodná nejde, iba hmlovka.

Ďakujem za odpoveďe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...