Přejít na obsah

Zatéká do interiéru


Harley1006

Doporučené příspěvky

Teď jsem to absolvoval o víkendu.Taky mi tam zatýkalo a to už všema dveřma.Tak postupně všechny stahovačky dolů a navíc jsem konečně při tý příležitosti namazal ty ukňouraný suchý kolejničky a plasty co v nich drží okno.Za sucha to pískalo jako sviňa a už se to nedalo poslouchat.Ale zpět k problému zatýkání.Použil jsem klasický medvědí ho.no v tubě do standartní pistole jako na silikon a musím říct že tamtudy už nic neproteče.Na závěr jsem auto umyl vapkou od pylu bylo žlutý a na tý černý barvě mě to nedalo.Poté jsem kontroloval zda je sucho.Ale bohužel nebylo a tím že to nebylo předtím mokrý tak jsem velice rychle zjistil kudy se dostává voda dovnitř.Bohužel je to už vymačkaným těsněním a pěkně to bylo vidět jak to teče od vrchu až dolů.Následovalo doladění dveří a lehce máznuté těsnění silikonovým olejem a je sucho ani po celonočním dešti žádnej náznak vlhka.Zatejkalo tam jak stahovačkama tam to ve spodních partiích bylo vidět a po sundání to těsnění bylo nacucaný jako molitanová houba a druhým zdrojem byly dvěřní těsnění.Tak je třeba se na to pořádně zaměřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Paráda, tak se mi objevilo naprosto to samé co je na fotkách, taky po delším dešti mokré cestičky na koberečku u spolujezdce. To je fakt systém tohle. Zatím to není nic hrozného, ale časem to bude chtít asi nějak pořešit. Dělalo mi to u 15 let starého favoritu, ale u O2 jsem to teda fakt nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mám podobný problém,mne začalo tiež zatekať ale neviem kade,po hustom daždi som mal mokrí tapacír nad šoférom aj spolujazdcom,neviem kade natiekla voda čí cez strešné okno(originál škoda)alebo cez čelné sklo(bolo už menené),bol som to vyskúšať aj s vapkou a voda sa objavila nad stlpikom u šoféra a tiekla cez ten stlpik okolo poistiek až na podlahu(tak isto aj na pravej strane),všetko navlhnuté airbag motorček otvárania str. okna...,mal už niekto takýto problém?ak hej ako ste ho vyriešili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak dnes jsem byl v servisu ohledně výměny zadních ložisek. Při té příležitosti jsem se zmínil ohledně mého zatýkání do vozu (stejná situace jako na začátku topicu na fotkách). Takže shození tapecu a celkové oblepení (utěsnění dveří) je to kolem toho přinýtovaného plechu. Jinak original škoda na to má spec kolonku, alespoň myslím, utěsnění dveří cena kolem 600Kč. :palec2:

Takže doufám, že už nebudu mít loužičky na koberečkách. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hmm... tak jsem si po nedávných deštích všimnul, že mám vodu v té pirelce ve spodní části dveří kde nemá co dělat. Příbuzného OII to samé, udělalo mu to v zimě, takže tam voda zmrzla a nemohl se dostat do auta. Koukal jsem na schéma př. dveří a řešení jako prase teda. Asi nechám někde udělat všechny dveře ať je od toho klid.

Poslal jsem maila do pár servisů v JM a Z kraji a někteří odepsali "že se s tím nesetkali", "přistavte auto k zjištění", "jestli není třeba dopasovat dveře"...

Nějaký tip na servisy kde vědí o co jde a kde by to zvládli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se divím, že se s tím nesetkali, podle mne to musí dělat nejmíň každá 3. OII. Každopádně v Hodoníně Vistacar moc dobře věděli, když jsem se doptával, jestli se dá koupit samostatně jen to pěnové těsnění dveřního plechu, potvrdili, že tuhle vadu řeší často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to taky překvapilo. Jde mi o to, aby se mi na tom někdo neučil (prý se tam dají snadno zlomit nějaké západky, nýty můžou zapadnout do dveří...) a nedomrvil ještě to co funguje. Když sleduju jak to v některých servisech chodí... Sám bych se do toho taky nerad pouštěl. Co mi přišly odpovědi od ostatních servisů, tak za to chtějí 800-900Kč/jedny dveře.

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně Škoda servisům moc nevěřím, ale zrovna u tohoto bych se nebál - zlomí ti příchytky? OK, starší typ se láme, ale je to spotřební materiál. Nahradí to novějším - stojí 8 kč / ks. Nýt zapadne do dveří? Jak? Jenom když ho bude odvrtávat. Ale pokud už ho odvrtávají, tak sundaj celý plech a pak tam dají nový. Anebo jim zrovna řekni, že chceš místo nýtů nanýtovat matice a plech mít na šroubech... Toto bych absolutně neřešil, ale zatékání rozhodně ano a hned, to je nejhorší peklo.

(vlastní zkušenost, po třech dnech mírného deště v autě asi 10 l vody, kaluže ale doslova, tlumení pod kobercem totál nasáklé, problémy s eletrikou, atd atd... a ten zatuchlý zápach větřáš ještě půl roku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sniper_2003: Až do Liberce kvůli tomu nejedu, myslel jsem něco v JM nebo Z kraji. Ale přesto díky za tip. ;)

Kajman: Auto teď potřebuju, tak to snad vydrží, nevím jak dlouho jim to může trvat. Možná se v pár servisech zastavím přes týden, uvidíme. Z 10 Š servisů kam jsem posílal mail mi zatím odpověděli 4, z toho jednu odpověď nepovažuju za uspokojivou, v jednom případě o tom neví a chtějí zkoumat kudy teče a. Toe "úroveň"<_<

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si s tím pohrál a stačil k tomu jeden den a všechny dveře jsem rozebral a nanesl pěkně okolo té pěnové pásky medvědí hovno v tubě jako je silikon a zase to pěkně poskládal a zanýtoval a je svatej pokoj.Je to stále elastické a v případě že by se to muselo znovu rozebírat tak to nebude žádný problém.

Ale pozor ta voda se dokáže dostat na tu gumu na prahu protože stejká po těsnění dveří po obvodu až dolů a po podrobným zkoumání jsem na to přišel je totiž vlivem času vymačkaná od zaoblené hrany dveřního rámu.Tak stačilo jen trochu ty dveře doladit aby dosedali víc a pak hodně pomůže naaplikovat silikonový olej na gumu a je v autě sucho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:Petr

No já jsem se domníval, že by jsi třeba chtěl přijet k nám na hory na na zimní dovolenou, a při té příležitosti by jsi si nechal udělat utěsnění dveří... :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Pokud máš někde v okolí šikovného mechanika tak to svede i on. Co se týká příchytek na tapec tak ty opravdu stojí kolem 8kč a koupíš je v jakémkoliv servisu Škoda. Mají to tam jako skladovku.

Domnívám se,že takovíto mechanik si stím vyhraje mnohem lépe než lecjaký autorizovaný servis. :palec2: :palec2:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě na žádný hory nejedu, prý je tam strašně moc sněhu :p

Můj mechanik má teď jiné problémy, neteče mu sice do auta, ale do baráku - dělá novou střechu :rolleyes: Snad už bude mít hotovo... mám víc variant.

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si s tím pohrál a stačil k tomu jeden den a všechny dveře jsem rozebral a nanesl pěkně okolo té pěnové pásky medvědí hovno v tubě jako je silikon a zase to pěkně poskládal a zanýtoval a je svatej pokoj.Je to stále elastické a v případě že by se to muselo znovu rozebírat tak to nebude žádný problém.

Ale pozor ta voda se dokáže dostat na tu gumu na prahu protože stejká po těsnění dveří po obvodu až dolů a po podrobným zkoumání jsem na to přišel je totiž vlivem času vymačkaná od zaoblené hrany dveřního rámu.Tak stačilo jen trochu ty dveře doladit aby dosedali víc a pak hodně pomůže naaplikovat silikonový olej na gumu a je v autě sucho.

Na ulici žádný rozborky neplánuju. Samo že i to je možné, ale napřed nechám udělat to těsnění kolem stahovačky a pak se uvidí, myslím, že je to spíš tím.

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

moje zkušenosti se zatékáním - troufám si říci dost obsáhlé, dvakrát jezero pod kobercem, vždy na řidičově straně. Podle mne nejpravděpodobnější příčiny:

1. vadné těsnění plechu stahovačky - řešeno komplet rozebráním všch dveří, odnýtováním plechů, odstraněním toho pěnového těsnění (u MR 2006 loni bylo ve spodní části, hlavně v rozích, total na odpis, pružnost 0, rozpadalo se na drobky) jako náhradu jsem tam dal samolepící těsnění co se používá na klasická okna / dveře v bytech, E profil, prodávají to v hobby marketech. Z obchodu to jsou dva pásy vedle sebe, složil jsem je k sobě "zádama" tou samolepkou, a takto vzniklý profil jsem chemoprénem nalepit do žlábku stahovačky. Místo nýtů do dveří nanýtoval matice, našroubováno...

pak chvilku klid, po půl roce zase voda pod kobercem, tj. nastoupil krok 2. - výměna všech obvodových dveřních těsnění za nové, včetně 5. dveří

Od té doby zatím klid, cca půl roku.

Jinak zatékání je asi největší peklo, hned po samovolném vybíjení baterky. Doporučuju řešit hned a pořádně. Na silikon či jakákoli "těsnění z tuby" bych se v případě stahovačky vykašlal, nevěřím že to je napořád, a nejhoršímu nepříteli bych nepřál to pak dávat dolů - to je peklo č. 3 v pořadí

Editováno: , autor: Kajman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Tiež riešim problém so zatekaním. Dlho som nemal vážnejší problém, len sa mi záhadne plnil kastlík na sedadle splujazdca vodou. (Kastlík je na foto v prvom príspevku). Sedadlo suché, koberce suché, len v kastlíku voda. Až nedávno po prepršanej noci sa stav zhoršil - viď foto. Kastlík prázdny, ale mokré čalúnenie stĺpika na spolujazdcovej strane. V ráme dverí som vodu nenašiel, v podstate netuším, kadiaľ to tečie. Asi to nebude rovnaký problém ako rieši vačšina v tejto téme....

post-37296-0-82872300-1338379137_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...