Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
robin1976

Divně zobrazená chyba Front Assist

Doporučené příspěvky

Ahoj. Dnes jsem srazil srnomuta (více, vč. fotek poškození i srnečky v "mojí octě") a na displeji infotainmentu mi naskočila hláška o chybě Front Assistu. Chybu jako takovou neřeším, mám dolámaný plasty v okolí radaru (tedy je li radar opravdu v prostředku masky za tím nežebrovaným lakovaným středem) a možná je poškozenej sám o sobě. Ovšem překvapilo mě, jak je chyba hlášena na rádiu - mrkněte na fotky. Text je v pořádku, ale zabarvený jsou pneu a po zmáčknutí šipky, která ti řekne, jak problém vyřešit, ti auto doporučí dofouknout gumy a udělat set pneu. Buď to chápu špatně já, nebo mám k hlášce o radaru ukázanou grafiku k hlášce o úniku tlaku z gum..?

hláška1.jpg

hláška2.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Kola svítí proto, protože závada FA je závada "brzdového systému". Kdyby ta další obrazovka byla k nízkému tlaku v pneumatikách, byli by na tom obrázku vyznačeny kola černě a to které má nízký tlak bylo by oranžové (nejsem si jistý, jestli tam ta obrazovka pro nastavení tlaku není i běžně).

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, ta kontrola pneu je další položka, tedy byla by tam tak jako tak ve stavu vozidla k nastavení tlaků v pneu.

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

čidlo ABS je na každém kole, takže pokud zaznamená jinou obvodovou vzdálenost (počtem impulsů na čidle) oproti druhým kolům, tak je vyhodnotí jako podhuštěné/prázdné

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

umí, ale většina z nás zažila to, že byla označena všechna kola, neb jsme si po přechodu na letní či zimní nebo po dohuštění kol před jízdou na dovolenou, zapomněli zmáčknout SET - pak nám svítilo všechno... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se