Přejít na obsah

Columbus - Aktivace Bluetooth Audio - Návod


PTiCA

Doporučené příspěvky

Po aktualizaci FW autorádia Columbus jsem zjistil že se mi nepřehrává "Bluetooth audio" z mobilniho telefonu a ikonka je neaktivni.

Předpokládám že postup bude stejný i u Amundsena

 

columbus-bluetooth-audio-000.thumb.jpg.60df04243a0d3dd09dc2505ac1d787db.jpg

 

Proto jsem hledal příčinu a zjistil jsem že tuto funkci mám deaktivovanout. Zde přináším stručný návod na jeho aktivaci.

 

Je potřeva kabel VAG-COM a sním se následně připojit na jednotku

VCDS -> 77. Telefon

columbus-bluetooth-audio-001.thumb.jpg.b27d10fd153f6fe1effcb3b292945c49.jpg

 

Kódování
VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování

columbus-bluetooth-audio-002.thumb.jpg.4188fb97c6379588c1ec50764781f61f.jpg

 

Kalkulačka pro dlouhé kódování
VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování -> tlacitko: Kalkulacka pro dlouhe kodovani -> Byte 4

Bit 0 -> Multimedia funkce (Bluetooth Audio)

columbus-bluetooth-audio-003.thumb.jpg.20c78e3c85e8dc48799559c045330aa1.jpg columbus-bluetooth-audio-004.thumb.jpg.4ad3809eb8e41a69f510a209087c9965.jpg

 

Uložit a je hotovo...

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Jak je to tedy pokud mám šedivou ikonu BT v záložce MEDIA? Mám Vw touran, RNS 510, červený maxidot ale bez ovládání telefonu. Volání funguje (iPhone7, ovládání přes rádio a volant), jednotku mám 7P6035730J. Pomůže mi na zprovoznění přehrávání audia přes BT z mobilu výše uvedené nakodovani jednotky? Děkuji

 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovládání telefonu přes volant mám taky. Ale nemám info na maxidotu. Což muže být ten problém. Někde jsem četl, ze tato jednotka BT audio spustí pouze nastavením a zapnutim přes maxidot. Zkusím to kodovani a uvidím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je co jsem právě psal, že po úspěšném spárování telefonu jako takového, je nutné provést i při správném kódování ještě spárování pro přehrávání Audio. Tato volba je rovněž v Maxi-Dotu v rámci menu telefonu. 

 

Postup dle návodu k obsluze:

A2DP.thumb.png.b8df5e8ff7e4d7e4a585bc24b2f8786e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zkoušel jsem už všechno krom tohohle. Někdo v okolí Kladna kdo by mi to povolil?

 

edit vcds už mám lze připojit ale tu kalkulačku tam nemám lze to udělat nějak jinak? Mám 18.2.

 

Diky za odpověď 

Editováno: , autor: OndrysM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, mám trochu obdobný problém.

 

Mám Superba II po fl, byl tam Amundsen s DAB. Vyměnil jsem jej za Columbuse, kterej DAB nepodporuje, ale nepotřebuji ho. Problém je v tom, že při zapojení mi fungovalo Bluetooth audio, nyní ne. Nevím, jestli na tom záleží.

 

Na Columbusu se ikona bluetoothu nezobrazuje, po resetování ano, ale šedivě. Vše mám na diagnostice nastaveno dle vašeho návodu, ale nezobrazuje se mi v nabídce maxidotu přehrávání audia přes BT. Mohl by mi někdo prosím pomoct?

 

Když jsem měl Amundsena, vše fungovalo. Při přehození na Columbuse to fungovalo tak první den...

Editováno: , autor: CernyMartin
doplnění info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, 

 

mam octavii II RS facelift a i po aktivovani pres diagnostiku..se mi ta ikonka neaktivuje je stale šedá, doufam ze tu aktivaci delam spravne..:D Neví nekdo co by se s tím dalo ještě dělat? Telefon se mi sparuje, ale jen na hovory a audio z telefonu proste prehrat nelze. DekujiE1-F8549-A-C08-D-4-E50-A920-FBEC05-F23516-BF8-AC2-D-D38-E-44-A0-80-C5-0-B4-E772980-AAC2-C7-3212-4-E91-B5-E4-5-FEC8-E5876

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 

 

Mám také problém s BT audiem z telefonu, hovory fungují bez problémů ale co se audia týče, hrají jen právé přední dveře. 

Hledal jsem v nastavení ale na nic jsem nepřišel. Neřešil už někdo..? 

Díky 

(O2 rs fl columbus) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

mám Supa II, 2010, rádio Columbus, rád bych zprovoznil Bluetooth. Auto podporuje pouze rSAP, jelikož mám iPhone 7, tak se s telefonem k autu ani nepřipojím.

Existuje varianta, že by šel telefon normálně připojit, kdy bych mohl volat přes BT a i pouštět přes BT audio?

Díky za jakékoliv reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, pánové!

 

Snad nebudu plácat blbosti, protože jsem to řešil dávno a vzdal jsem to, protože... Columbus nemá Bluetooth vůbec. Tady se jedná o speciální bluethoot/telefon jednotku, která se skrývá pod sedačkou spolujezdce. Ty jednotky jsou různé a právě ty starší neuměly A2DP profil, tedy přenos stereo zvuku hudby, ale jen profily na komunikaci s telefonem a to někdy tak blbě, že tam třeba ani iphony nefungovaly (což mě je jedno, protože jabku neholduju). Takže moje rada zní najít telefon jednotku, která ten profil podporuje, jinak to nevyřešíte. Jedná se o investici několika tisíc.

No a aby to nebylo tak jednoduché, tak pokud chcete i hlasové ovládání Columbuse, tak už si to přesně nepamatuju, ale mikrofon vede v tom horším případě jen do jednoho zařízení a je potřeba ho dotáhnout i do toho druhého, ale teď tápu, protože si to fakt přesně nepamatuju...

 

Good Luck!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...