Přejít na obsah

ESP


koudy_123

Doporučené příspěvky

Měl bych dotaz na to, jestli má při aktivní činnosti ESP (korigovaní prokluzu při jízdě) svítit kontrolka ESP. Mě při prokluzování kol nic na budíkách nesvítí. Jak to má správně být?

 

Když jsem měl mondeo 2004, tak mi kontrolka při prokluzu kol svítila. Byla to taková kontrola kluzkosti povrchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při nefunkčním čidle na kole by nešlo ani ABS, ale hlavně by to hlásil i maxidot mezi budíky. 

 

Jinak při zásahu ESP ani nevím jestli kontrolka bliká. Při zásahu ASR (omezení prokluzu poháněných kol) samozřejmě blikat má. 

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O Silvestru jsem byl na horách a kontrolka v určitých situacích blikala. Čili "funguje". Jen mi přijde divné, že někdy bliká a někdy ne, přičemž kola se v obou případech musí protáčet.

Kontrolka mi blikala, když jsem přejížděl z pruhu do pruhu přes pás sněhu.

Kontrolka neblikala, když jsem jel rovně po kluzkém terénu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/21/2018 at 9:23 PM, r_e_n_e said:

Áno... Má minimálne zasvietiť keď sa aktivuje ESP a zabraňuje preklzu. 8 sekunda na videu. 

https://youtu.be/IIRWEZYs7sQ

  

Možno ti odišiel senzor. Diagnostika ti niečo píše? 

To je kontrolka ASR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm to je inak dobra poznamka. Akotak citam tto vlakno, tak tu asi mixujeme dokopy ASR a ESP. Co s istotou viem, ze kontrolka na palubovke blika, ked fici ASR, kedy presmykuju kolesa a teda elektronika znizuje vykon na kolesa. Ale musim uznat, ze som este nikdy nepozoroval, ci sa tak deje aj pri ESP. Ak mam dobre vedomosti, tak ESP ako take koriguje smyk, nie presmyk jedneho kolesa, kedy elektornika vyhodnoti, ze auto smeruje inam ako by malo, resp. sofer chcel. Najlepsie skusit niekde na velkom parkovisku :D

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Twisted Asi je to opravdu citlivostí. Teď jsem v Jizerkách a kontrolka blikala jak zjednaná. A to i když jsem jel rovně a šlápl na plyn.

 

A Ano, pletl jsem si ASR a ESP. Myslel jsem, že ESP prostě zahrnuje kontrolu trakce i stabilizace. A jedním čudlem vypnu vše. No jo, nové auto se člověk musí naučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...