Přejít na obsah

Fabia 2 nejdou blinkry


Jarda-k

Doporučené příspěvky

Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem podobný téma. Pokud tu přesto je, tak se omlouvám a prosím o přesměrování.

 

Přijela mi dvojková fabia na výměnu zatuhlýho ventilátoru topení a s tím, že nejdou blinkry.
Ventilátor vyměním, to není problém, jde mi o ty blinkry. Na přístrojovce vše OK, když zapnu výstražný,
tak blikají ve správným intervalu, když zkusím levou - pravou, tak kontrolka bliká rychle jako když je prasklá žárovka.
Nicméně ani jedna venkovní blikna nejde. Nechce se mi věřit, že by všechny žárovky praskly.
LZ jsem zkusil vyměnit - původní nebyla prasklá, po montáži nové žádná změna. Neblikne to ani když se auto zamkne/odemkne dálkou.
Vše ostatní se zdá, že funguje, pojistky se zdají OK. Kde bývá problém? Nějak nevím čeho se chytit..... předem díky za nějakou radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

petan: můžeš dát prosím odkaz na tu stránku? Už jsem něco prolezl myslím, že i tu zmínku o vyhřáté svorkovnici jsem zaznamenal, ale nedaří se mi to zpětně najít.

Ten ventilátor už mám venku a točí se dost ztuha, ale když ho připojím na baterku, tak se dokáže roztočit. Když se baterka odpojí, hned stojí, takže odpor má slušnej.

 

Autoklima psala závadu 4F9 a v paměti závad klimy byla závada vadný ventilátor topení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistky jsem přešel, ty jsou OK.

Zkusil jsem připojit halogenovou žárovku na konektor co vede k ventilátoru a její jas jde krásně měnit podle toho jak zvyšuju otáčky ventilátoru levým knoflíkem na panelu autoklimy.

Předpokládám tedy, že k ventilátoru proud jde. zítra budu mít novej, tak se uvidí jestli bude makat.

 

Jinak kromě těch blinkrů vše ostatní jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novej ventilátor namontovanej a závada blinkrů odstraněna - vše funguje jak má. Majitel auta se patrně v rámci boje proti nefunkčnímu topení hrabal v pojistkách a 

osadil pojistku na prázdnou pátou pozici a osmá pozici která je na blikny byla prázdná. Jedná se o spodní řadu velkých pojistek počítáno zleva.

To je tak když je někdo moc aktivní a ve výsledku akorát přidělá práci někomu dalšímu..... Děkuji všem co se mi snažili poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...