Přejít na obsah

Stěrače


klakson23

Doporučené příspěvky

Zdravím,

potýkám se s problémy s předními stěrači. Pravý (spolujezdec) celkem kvalitně rozmazává. Najeto 5800km. Zkoušel jsem (rada servisního technika) odmastit čelní sklo, pořádně utřít špínu ze stěračů, ale výsledek je stejný. CCa 15cm rozmazaná šmouha po celé dráze setření. Reklamace nemá smysl. Jaké používáte stěrače vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě originální stěrače stírají bez problémů. Dokonce mnohem líp, než jsem zažil u jiných aut. Bych koupil novou stírací lištu. Možná je nějak vadná. Případně dobrý zkušenosti mam s lištama od Bosche.

Editováno: , autor: brabo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, klakson23 napsal:

Zdravím,

potýkám se s problémy s předními stěrači. Pravý (spolujezdec) celkem kvalitně rozmazává. Najeto 5800km. Zkoušel jsem (rada servisního technika) odmastit čelní sklo, pořádně utřít špínu ze stěračů, ale výsledek je stejný. CCa 15cm rozmazaná šmouha po celé dráze setření. Reklamace nemá smysl. Jaké používáte stěrače vy?

Má ten stěrač dostatečný přítlak na sklo? Rády totiž zatuhnou na kloubu ramínka. Zkus to, zda volně chodí, případně rozhýbat a promazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Pawouk napsal:

Má ten stěrač dostatečný přítlak na sklo? Rády totiž zatuhnou na kloubu ramínka. Zkus to, zda volně chodí, případně rozhýbat a promazat.

Myslíš dát stěrače do servisní polohy a oklápět a přiklápět zpět na sklo?

Auto mám od Listopadu 2018 a tak mě to celkem zarazilo. Zkusím ještě teda ten přítlak, (V servisu mi řekli, že žádný přítlak se nedá štelovat) když nepomůže dám šanci ještě Bosh aerotwin a když ani to nepomůže, zkusím cokoliv z číny.

Jaký je prosím přesný rozměr stěračů?

 

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
před 25 minutami, klakson23 napsal:

Tak ani Bosch nepomohl. Dělá to úplně steně, jak originál. Zkoušel jsem "napružit" ramínko, ale výsledek je stejný.

Můžu se zeptat, kdy jsi ty stěrače měnil? Psal jsi výše, že objednáš Bosch (prosinec) a teď sem dáš foto, že to dělá i po výměně :rolleyes: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkus až budeš v servisu říct, že ti špatně stírá pravý stěrač a ať ti to opraví i za cenu výměny (neřekl bych jim, že to dělá i po výměně). Pokud bych při převzetí viděl stejný problém, tak bych zakázku odmítl převzít, že problém stále trvá a odmítl bych uhradit nový díl. Vím, může to být dohadování, ale třeba se budou víc snažit to odstranit (i za cenu štelování jak se psalo výše). Vidíš, že asi možnosti jsou, jen jsou prostě někde holt pohodlní... Nebo zkusit jiný servis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem tam byl, tak říkal, že musím používat jejich vodu do ostřikovačů. Ukázal jsem mu účtenku, že kupuji pouze jejich vodu. Pak že mám pořádně odmastit okno a stěrač, výsledek lepší, ale za chvilku to samé. Pak říkal, že pouze reklamace stěrače, ale když jsem vyměnil stěrač za jinou značku tak to dělá to zase. Tak dle mého to nebude stěračem, ale asi přítlakem. Zkusím koupit novou lištu, nebo jk se tomu říká. Snad to nebude ranec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2019 na 17:58, klakson23 napsal:

Objednal jsem je někdy v prosinci. Nicméně to dělalo od začátku. Ne tak hodně jako teď, ale dělalo to. Neměl jsem čas to vyfotit, tak proto to dávám až teď :-)

Co používáš za vodu do ostřikovačů? Takto mi mazali sklo u aut napříč modely vždy nějaké levné vody typu carlson, tank ono edice a podobné navoňanné dešťové vody, které mi tam nalili v servise nebo na firmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...