Přejít na obsah

Stěrače


klakson23

Doporučené příspěvky

Jako když opravdu držím ostřik skla, tak se to postupně zlepšuje, ale nádržku vyprázdním tak do půlky. Takže to chce opravdu mooooc vody, aby to bylo lepší. Za chvilku je to zase rozmazané a opět bych musel použít mooooc dlouhý ostřik. Když auto stojí n místě a nejede, tak problém není 🤔

Jakoby se ten konec stěrače za jízdy jemně "odlepil" od skla.

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak umýváš auto? Takový ten tekutý vosk na myčkách by tohle mohl taky způsobit. Vím, že už ti tu radili pořádně odmastit, apod., ale pokud hodně jezdíš a často používáš ostřikovače, nebylo by od věci taky pravidelně čistit sklo kvalitním čističem. Teď bych nejprve sklo vyčistil nějakým univerzálním čističem (APC), ten sundá dost nečistot a mastnoty ze skla i gumiček. I nový gumičky bývají dost špinavý, takže to chce fakt pořádně, klidně víckrát. Pak vzít alkoholým čističem na skla (třeba Auto Finesse Crystal je super), hlavně musí být bez dalších přísad, třeba na odpuzování vody, apod.

Zkus taky v místech, kde to dělá šmouhy, přejet prstem nebo nehtem, jestli je to sklo hladký. Pokud ne, přejel bych ho leštěnkou na sklo.

Případně to taky může způsobovat kapalina do ostřikovačů, i když ji Škodovka doporučuje.

 

Tady kdyžtak i nějaký video ke stejnému tématu:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto myju jen ručně, prostředky kupuji kvalitní. Vyzkoušel jsem snad všechny vody do ostřikovačů od škodovky přes cokoliv, co teklo. Stěrače taky od originálů po čínu. Dělalo to defacto od novoty, takže sklo bylo ok. Pak jsem i měnil čelní sklo kvůli kamínku z dálnice. Stěrače jsem odmastil také několikrát. Když stojím, tak to nedělá, jenom za jízdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, klakson23 napsal:

Jako když opravdu držím ostřik skla...

Tomu rozumím, tak ani v tom problém bohužel nebude. Někteří, třeba moje manželka, si totiž myslí, že tou vodou v ostřikovači musí šetřit. Takže ta to má podobným způsobem rozmazaný pořád

K té myčce dodávám, že jezdím s oběma auty dlouhodobě na myčku Benziny, používám nejlepší programy, kde je použitý i tekutý vosk a takový problém nepozoruji. Naopak, pár km ten vosk na skle pomáhá lepšímu setření nečistot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě si pohraji se seřízením ostřikovačů, ale předpokládám, že to jde jen nahou a dolů. Popř vyměním spolujezdcům ostřikovač za jiný. Ten můj nějak po dostříkání kape viz video

 

https://www.youtube.com/watch?v=TFLhbpfwc5s&t=2s

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Podle fotky z 14.3.2019 to vypadá na celkem běžné chování. Dělala mi to tak různá auta*. Nejvíc kapaliny dostříkne do dolní poloviny stírané plochy, tudíž nahoře, kde je taky sůl a bláto, se to nemá jak očistit. Za deště OK, ale pokud se jede na posoleném, tak kapalina nestačí skoro nikdo. Ano, můžu stát na páčce ostřikovače, ale to bych spotřeboval víc směsi než benzínu. A není pravda, že není nutno kapalinu šetřit, moje fabie s necelými 3 litry zmizí velmi rychle a to je po městě. Indikaci nemá, takže je to zábavné. Abych mohl vůbec vyjet (stojím na kvalitně "ohazovaném" místě), tak to jsou min 3 táhlé střiky. Nepřikázané zástěrky a ostřikování okna před jedoucím vozidlem (mimo déšť) je pěkně bezohledné a prasecké.

 

*Ani O3 se problému nevyhne, ale ten ostřik je slušný. U Yarisu s hodně špatnou konfigurací stěračů jsem moc nečekal (pravý asi 350 mm, velké sklo, stírátka bez přítlaku). Tam nové strače trochu pomohly i na "propadlé" sklo. No jo, trabant za 280k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky. Ale bez ostřikovačů přímo v těle stěrače a po celé délce to asi lepší nebude, Buď to bude cákat dolů, nebo na střechu, do stran podobně. V zimě to chce holt co den k benzínce a omývat. U Yarise mi řekli, že vytíkání směsi ze zadního ostřikovače místo rozstřiku je vlastnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dnes mi měnili v servise lišty předních stěračů a mám pravou lištu u spolujezdce výše než byla původně. Je možné že pootočili celý stěrač?

Když se podívám zepředu tak trčí nahoru nad kapotu výrazně více než druhý stěrač který je jakoby schovaný za kapotou.

Na co jsou v předním skle dole v černé části světlé cca 2 cm dlouhé čárky? Jsou myslim 4. Nemá to souvislost s seřízením stěračů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...