Přejít na obsah

Cffb klepání za studena po zahřátí zmizí (video)


Kubikulak

Doporučené příspěvky

Zdravím klubáci,

mám takový záludný problém, při stání např po jednom dni kdy motor vychladne se ozývá takovýto nepříjemný zvuk. Auto má najeto 260k. Před 30 tisíce byly dělané vstřiky na 1,3,4 válci vyměněné za nové. 2 vstřik byl v pořádku. Po zahřátí je motor nádherně tichý. Přetěsnění atd. Nenapadá vás co by to mohlo způsobovat? Nesetkal se s tím už někdo?

vymáčknutí spojky zvuk nezmění. Přikládám i protokol z bosche o vstřicích. 

EBE156B3-9609-4B79-98F3-A1ECA69073E9.jpeg

E9D54714-646A-41AB-9108-A44D50354052.jpeg

46B9E7D6-8527-4152-B606-CF71F04F4BA2.jpeg

Editováno: , autor: Kubikulak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem si stáhnul 158MB velké video (příště nahrej na youtube a dej link) a řekl bych že to je zvuk od ventilů - už jsou špatné hydroštely, aneb gumičky, které mají držet olej nahoře v hlavě. Když stojíš delší dobu, olej jimi proteče dolů a po nastartování chvíli trvá, než se tam olej znovu dostane - čím řidší olej tím v tomto případě hůře.

Mě to dělalo u mého SII taky ale tedy mnohem méně a tak max 10 vteřin ... ale možná je to ještě něco jiného, to jen hádám, ono jinak to je také slyšet přímo u auta a jinak na videu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, CentriFUGA napsal:

No tak jsem si stáhnul 158MB velké video (příště nahrej na youtube a dej link) a řekl bych že to je zvuk od ventilů - už jsou špatné hydroštely, aneb gumičky, které mají držet olej nahoře v hlavě. Když stojíš delší dobu, olej jimi proteče dolů a po nastartování chvíli trvá, než se tam olej znovu dostane - čím řidší olej tím v tomto případě hůře.

Mě to dělalo u mého SII taky ale tedy mnohem méně a tak max 10 vteřin ... ale možná je to ještě něco jiného, to jen hádám, ono jinak to je také slyšet přímo u auta a jinak na videu.

 

Na hydroštely mám taky podezření, v létě jak to auto stálo týden na dovolené, to byl šílený kravál a trvalo docela dlouho než se motor vzpamatoval. Jak moc je složitá práce při výměně těch hydroštelů ? Musí hlava dolů nebo to jde udělat přes víko ? Dá se s tím jezdit když to stichne během několika minut, nebo bych to měl radši řešit ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...