Přejít na obsah

Regulator tlaku paliva MPI - kde zohnat?


kbs1

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

na mojej felicii 1.3 MPI odisiel regulator tlaku paliva. Uz teraz to predosly majitel mal spravene tak, ze namiesto pripojenia na podtlak (do sania) bol vyvod z regulatora jednoducho uktoveny do slepej hadicky (lebo trochu cez neho prerazal benzin :)

 

Tym padom uz regulator nereguloval, avsak po novom to aj prestalo startovat v 95% pokusov. Najvacsia sanca nastartovat bola ked som pockal kym cerpadlo natlaci benzin a hned po tom. Aj ked to nastartovalo, motor ide na benzin extremne zle (LPG OK). Problem je ze na LPG sa neda prepnut kym nenastartujem na benzin.

 

Diagnostika:

- pripojil som merac tlaku paliva, cerpadlo tlaci > 3 bar, avsak tlak zacne hned padat akonahle sa vypne relatko

- ked som motor nastartoval a nechal bezat par minut a vypol a skusil znovu, tlak po otoceni klucika padal este rychlejsie aj ked sa zoplo a vyplo relatko (vtedy uz nastartovat nesiel)

- ked motor bezi na volnobehu, tlak je okolo 3 bar, avsak skace

- ked kliestami stlacim (zablokujem) navratku od vstrekovacej listy (hadicu), tlak neklesa (ale je zasa moc vysoky - 4 az 4.5 bar) a auto ide vacsinou nastartovat aj bezi (ale stale zle)

- ked vypnem motor po dlhsom bezani tlak pada k 0 docela rychlo

 

Teda som vymontoval regulator tlaku paliva. Bola tam kopa bordelu ktory som sa snazil vycistit. Myslim, ze dany bordel je rozlozena vnutorna gumicka (tesnenie) v regulatore. Nikdy som novy regulator tlaku paliva nevidel, ale pocitam ze tie 4 dierky nemaju byt plne derave, ci?

 

Kazdopadne si teda myslim ze sa jedna o regulator tlaku paliva. Aky je vas nazor?

 

Dalsi problem je ze neviem regulator nikde zohnat. Vie niekto o nejakom obchode kde je skladom? Co som volal vsade mozne, povedali mi ze skladom nemaju, nevyraba sa, objednat sa uz neda.

 

Ked to rozchodim dam aj vymenit filter paliva, myslim ze nebol nikdy meneny (ale benzin tecie pekny zeleny z listy). Avsak je tam tak zly pristup a nemam zdvihak, ze som sa do toho radsej nepustal.

 

Dakujem velmi pekne za rady! :)

V.

Editováno: , autor: kbs1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...