Přejít na obsah

Lambda - no Signal / Ztráta výkonu (asi)


Neonik

Doporučené příspěvky

Zdarec,

 

u Feldy (40kw, 1.3) mne zlobí nízký výkon (možná je to normální), v jehož důsledku má auto poměrně vysokou spotřebu (8l při relativně lehké noze, 10l při těžší). Jel jsem s tím teď po dálnici a to auto má poměrně velký problém dostat se na 100km/h, 120km/h dám pouze z kopce a víc ani ťuk.

 

Ve VCDS vidím chybu:

00525 - Oxygen (Lambda) Senzor (G39)

      03-00 - No Signal

 

Vytáhl jsem tedy Lambdu a vyzkoušel pod hořákem. Dostávám napětí od 0,05-1V, při zahřátí skončím výkyvy 0,98V, 1V, 0,98V apod... Předpokládám tedy, že Lambda je funkční?

 

Následně jsem vše zapojil, vymazal chyby, nastartoval - bez chyb. Pár opakovaných startů v garáži, opět bez chyb. Po krátké projížďce po dálnici (5km) chyba opět přítomná. 

 

Ještě jsem zkoušel měřit, jestli jde do lambdy napětí. Tam to vypadá tak, že po otočení klíčkem do 1. polohy tam napětí chvíli (1s) je a poté se ztratí. Po nastartování napětí stálé.  Stejně jak výstup hodnot (minimálně hned za lambdou) je OK a odpovídá měření po hořákem.

 

Measuring Blocks vypadá následovně. Je tam 1.000 a ani se to nehne. Žádná jiná hodnota, která by měla co dočinění s Lambdou tam není.

 

1660107098_WhatsAppImage2019-01-02at22_08_26.thumb.jpeg.ef23a65715dae8a54f2c371f0a5e00fd.jpeg

 

Abych řekl pravdu, dochází mi nápady, co s tím. Nemá někdo tip, co vyzkoušet/vyměnit tak, aby lambda nehlásila chybu a auto nežralo jak tank? +

 

Moc díky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...