Přejít na obsah

Přenos videa z IPhone do Columbus


Doporučené příspěvky

bez jailbreaku mobilu nijako... CarPlay umoznuje v zasade beh iba povolenych aplikacii a ziadna z nich nie je video apka.

jailbreak vseobecne nie je mozne odporucit a neviem ci uz je vobec mozny pri najnovsich verziach iOSu.

 

ak chces video na obrazovke auta, tak s Androidom existuju jednoduchsie moznosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

v zavislosti od mobilu. scenarov je asi velmi vela. uvediem dva:

1. mobil s MirrorLink + apka Floating Apps for Auto (viac na www.facebook.com/groups/1284093011720537)

2. HTC s MirrorLink (HTC ma ML certifikovanu apku "HTC CAR", v ktorej je mozne nastavit si odkazy na dalsie apky ale aj prejst na home screen androidu. u mna konkretne to bol mobil HTC M9) + odblokovanie infotainmentu Video in motion + nova launcher (ten HTC home screen nevie fungovat v landscape mode):

No photo description available.

 

je mozne, ze existuju aj nejake hacky pre Android Auto

 

V porovnani s AA má ML viacero výhod (aj pár nevýhod). Pre AA/ML som používal starý mobil (HTC M9), ktorý bol hodený v lakťovej opierke. K tým rozdielom:
1. AA neumožní pripojiť další mobil cez BT. ML umožní. Keďže v aute mám so sebou aj další mobil, ktorý používam na telefonovanie, tak mi správanie AA v tomto ohľade veľmi vadí. 
2. Pod takto upraveným ML dokážem spustiť akúkoľvek apku. V AA iba certifikované a neviem či sa to dá obísť. 
3. Waze pre AA má hodne osekané fičúry. Takto bežím plnohodnotný Waze. Môžem napr. nahlasovat cenu benzínu. 
4. ML žiaľ vyžaduje na mobile odomknutú obrazovku a displej teda svieti. Mobil sa prehrieva a po čase sa prestane nabíjať. S AA displej mobilu zhasne. 
5. Po vypnutí autorádia/zapaľovania zostáva mobil bežať a svietiť, teda sa výrazne rýchlejšie vybíja nakoľko USB port auta pri vypnutom zapaľovaní nenabíja. Taskerom musím doriešiť, aby po odpojení BT vyplo všetky apky a zhaslo displej. 

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zalezi s ML na vyrobci. Samsung S7 s Android8 naopak display shasne a ve standardnim rezimu nedovoli nic nez certifikovane aplikace. tj. Car Auto Mode, do verze 1.6.1 Skoda One App (nyni ma bug a nejede, ale data do knihy jizd nacita). Pripadne tam byl Sygic Car Auto navigation (ale sekal se, tak letel po skonceni trialu). Po vypnuti ML v radiu se ani tak display nezapne a musim odpojit od USB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V ‎7‎.‎1‎.‎2019 na 10:51, PistaTT napsal:

bez jailbreaku mobilu nijako... CarPlay umoznuje v zasade beh iba povolenych aplikacii a ziadna z nich nie je video apka.

jailbreak vseobecne nie je mozne odporucit a neviem ci uz je vobec mozny pri najnovsich verziach iOSu.

 

ak chces video na obrazovke auta, tak s Androidom existuju jednoduchsie moznosti...

 

Ahoj,

 

prosim vies viacej rozviest ten jailbreak? Preco neodporucas?

Tiez by som rad v 21. stor pozeral nejake videa z iPhone 6s na obrazovke Colombusu a rovnako aj nejake fotky, obrazky. Napr. nieco co mam na whatsappe, messangeri, v maily a pod.

Vies mi s tym pls poradit? Alebo napr nejake daslie apky ako fatmap, hikingmap a podobne.

Ide to vôbec? Rad by som displej auta pouzival na multimedia.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 8/3/2020 at 8:40 AM, Jozef999 said:

 

Ahoj,

 

prosim vies viacej rozviest ten jailbreak? Preco neodporucas?

Tiez by som rad v 21. stor pozeral nejake videa z iPhone 6s na obrazovke Colombusu a rovnako aj nejake fotky, obrazky. Napr. nieco co mam na whatsappe, messangeri, v maily a pod.

Vies mi s tym pls poradit? Alebo napr nejake daslie apky ako fatmap, hikingmap a podobne.

Ide to vôbec? Rad by som displej auta pouzival na multimedia.

Dakujem.

jailbreak je riskantny zasah do operacneho systemu telefonu. pokial nie si expertom, ktory si to vie spravit sam (co nie som), tak zostava len s doverou vyuzit rozne pokutne postupy a 3rd party aplikacie, ktore jailbreak slubuju spravit.

vo svojej podstate takato aplikacia zneuzije nejaku technicku zranitelnost iOSu, cez ktoru sa don nabura a doplni tam nejaky svoj kod + pomeni nejake veci priamo v systeme.

 

z pohladu bezpecneho pouzivania iPhonu (bavime sa o kybernetickej bezpecnosti) je takyto zasah velmi riskantny, nakolko nevies posudit, co vsetko tam takyto 3rd party hack spravi. v praxi to moze viest k tomu, ze sice uspesne spravis jailbreak a budes potom moct robit aj veci, ktore Apple blokuje, no zaroven moze byt telefon ovladany nejakym 3rd party programom o ktorom nic nevies (a ten moze ten mobil povedzme odpocuvat alebo kradnut tvoje data). Dalsia neprijemnost jailbreaku je, ze bezpecnostne citlive aplikacie sa snazia detekovat, ci telefon, na ktorom su nainstalovane nahodou nema jailbreak (napr. internet banking apky, VPN apky apod) a ak toto detekuju, tak odmietnu fungovat (lebo mobil je v danom momente nedoveryhodny)

 

takze ano - s jailbreakom by malo byt nejakym sposobom s velkou sancou mozne prekonat obmedzenia a cez CarPlay pustat aj ine ako povolene aplikacie. no podla mojho nazoru to nestoji za to riziko.

 

ak mas nutnu potrebu pozerat na Columbuse video, tak si ho nahraj na USB kluc alebo SD kartu a jednoduchym dokodovanim ViM (Video in Motion) budes schopnypustat video za jazdy.

 

dalsia moznost je vyuzit Android telefon s Mirrorlinkom (mal som svojho casu spravenu kombinaciu ViM + HTC M9 s plnym zrkadlenim toho Androidu cez Mirrorlink na obrazovku Columbusu v O3 a teda som si mohol na Columbuse pustat uplne cokolvek. malo to vsak tiez svoje uskalia, napr. pri MirrorLinku som musel mat odomknuty displej mobilu, co bolo trochu nahovno, lebo sa prehrieval)

 

dalsia moznost je kupit si iPad a ten hodit do auta. tak trochu predpokladam, ze pocas soferovania nesleduje filmy vodic ale posadka... 

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jailbreak chapem a dakujem. Telefon by som aj obetoval ale presne ako pises i. banking a pod. uz nie..

SD karta nie je riesenie. Chcem mat (v 21.stor.) Colombus ako multimedialne zariadenie...teda ideme s partou na hory tak si vieme pozriet mapu vsetci, nejake video zo zjazdu a pod. V neposlednom rade aj TV napr. hokej, futbal atd...

 

Kodovat zatial nechem kedze auto je v zaruke este nejaku dobu.

 

Vychadza mi z toho toto... https://www.tssgroup.cz/univerzalni-modul-pro-zrcadleni-telefonu-mirrorlink-usb/

Co ty na to?

 

Samozrejme nie je tam moznost ovladat to cez Columbusa ale asi naj riesenie zatial. Asi ani kodovat video by nebolo treba.

Inak sa cudujem ze este nevyrokovali s Applom aby sa uz zobudili a odomkli to rovnako ako Android. Ved to len moze podporit ten produkt..

 

Apropo s iPadom to vsetko ide?

 

Nechapem naco napr. su moznosti ako SIM karta a wifi pre posadku dnes ked ma kazdy data aj v ramci EU pomaly zadara. Hlavne ze dolezitejsie ficurky tam nie su..

Ď.

Editováno: , autor: Jozef999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ciste na premietanie obrazu (+zvuku) z mobilu/tabletu by hentaky HDMI dongle mal splnit ucel.

 

ten iPad som myslel tak, ze das IPad do drziaku a nanom budes pustat video. zvuk do infotainmentu cez Bluetooth a pozera cela posadka. 

 

vsetky tieto obmedzenia (infotainment, carplay) su podla mna implementovane predovsetkym kvoli bezpecnosti premavky. aby proste vodic necumel za jazdy na hokej/futbal/film... lebo ludia su apriori je*nuti.

 

kodovanie (ViM ako aj dalsie upravy komfortnej jednotky) je lahko vratne do povodneho stavu, takze nijako som neriesil ze je auto v zaruke... 

 

a Android (mirrorlink, android auto) tiez blokuje spustanie akychkolvek apiek okrem certifikovanych a medzi certifikovanymi nie su ziadne video prehravace. akurat s Androidom sa to da lahsie obist.

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

dakujem za reakciu.

Je asi pravda ze pokial to neviem ovladat cez Colombusa tak asi je to slabota. Chapes, browsovat, videa pustat a tak. Aj tak musim vzdy cumiet do mobilu kym najdem co chcem...

 

Co sa tyka otazky bezpecnosti to nam je vsetkym jasne.. Aj ked preco napr. Tesla nerazi rovnaky princip? Na zamyslenie..

 

Ku kodovaniu...daju sa vratit naspat to je pravda, ale to je dalsia vyziadana investicia, predpokladam ze ani vracat naspat to nebude nikto grátis. Plus mam info ze nejaky log tam ostane vzdy nie? prosim ak mi toto moze niekto potvrdit... Ak by tam nic neostalo isiel by som do toho. Hlavne ViM aj ked zatial na nic a primarne ten plniaci tlak do brzd, ostatne su myslim cocotinky.. :)

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co sa tyka kodovania - dobre otazky, neviem. no skus niekoho kto koduje a je dobry - ferda, rolbar, igor z bratislavy... kodovanie zas nie je az taka investicia a sanca, ze to budes chciet odkodovat je aj tak mala (nikdy som to nerobil aj ked som nieco na aute v zaruke reklamoval)

 

ViM ti ale nepomoze s iPhonom... a s Androidom sa da aj bez ViM s niektorymi mobilmi co to vymysliet... pohladaj si info o Floating apps for Auto (aj tu na fore alebo na facebooku) 

 

tesla neviem, sice ju ma kamos no netusim ci prehrava youtube za jazdy... oni vela veci robia inak (nie vzdy to znamena lepsie)

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...