Přejít na obsah

Táhlo stěračů


palan

Doporučené příspěvky

U řidiče přestal stírat stěrač, po demontáži stěračů a krytů jsem zjistil, že je urezlý jeden malý kulový čep u táhla stěračů. Jde o Fabii II combi hned z počátku produkce.

Podle mého VINu vyjede ve Škodovce díl, který stojí několik tisíc, protože se dodává i s motorkem stěračů (ten ale mám v pořádku). Pátral jsen tedy na internetu a našel díl, který potřebuji https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j1955113c-nahon-stiratek-tahlo-steracu-oe-18428.html. Objednal bych ho, ale v popisu je uvedeno "Při objednání náhonu stírátek je potřeba pro systém Valeo doobjednat díl 5J0955326 a vyměnit jej."

Podle značky na mých táhlech soudím, že mám bohužel Valeo.

Neřešil jste někdo podobný problém? Stačí opravdu doobjednat to zmiňované rameno a jednoduše ho vyměnit nebo to nedoporučujete a řešili byste jinak?

Editováno: , autor: palan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Jarda-k napsal:

Tak kup tohle i s těmi táhly a jen k tomu domontuješ motor: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j1955113c-nahon-stiratek-tahlo-steracu-de-25253.html

Nj, ale k tomu dilu pisou Při objednání náhonu stírátek je potřeba pro systém Valeo doobjednat díl 5J0955326 a vyměnit jej.

V autě mám Valeo. Takže právě nevím zda díl půjde na ten motorek co mám nebo musím ještě doobjednavat 5J0955326 nebo ne.. a pripadne jak slozita je domontaz toho dalsiho dilu.

Editováno: , autor: palan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, DAVID7001 napsal:

Ten systém Valeo bude mít asi jiný průměr těch kulových čepů.Ten díl,který máš přikoupit je to táhlo,které se na ně nasazuje.

Jenže pak by zase dávalo smysl, abych musel dokoupit levé i pravé. V textu odkazují jen na pravé.

Nerad bych vyhodil 1200 za díly a pak stejně skončil ve Škodovce s výměnou dílu i s motorkem za 4000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je asi věc,na kterou by ses musel zeptat těch prodejců.Jinak se všimni,že jak u té prvovýroby,tak u toho německého systému  jsou ty další obrázky bez těch táhel,takže vlastně nevíš co ti pošlou.Kdyby to bylo i s táhly,nemusel bys je dokupovat zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tu druhovýrobu máš včetně táhel a páky co je na motoru, takže není nutný ty táhla doobjednávat. To se patrně týká toho origo dílu bez těch táhel.

Jinak není nic snazšího než tam zavolat, zejména na škoda dílech jsou ochotní a rádi poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Jarda-k napsal:

Ale tu druhovýrobu máš včetně táhel a páky co je na motoru, takže není nutný ty táhla doobjednávat. To se patrně týká toho origo dílu bez těch táhel.

Jinak není nic snazšího než tam zavolat, zejména na škoda dílech jsou ochotní a rádi poradí.

Díky, nemám s njmi zkušenost, zítra zavolám.

Ale budu muset vzít origo, protože druhovýroba není skladem a příští týden budu auto potřebovat funkční

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa to asi mesiac dozadu tiež stalo s tým, odpadnutým tiahlom vzhľadom na to, že sa mi to stalo v piatok večer. Auto som potreboval mať pojazdné každý deň, tak som to vyriešil svojpomocne tak, že som tam navrtal do toho kde drží to tiahlo dieru, spravil závit, dal s gumennou podložkou malí šrobik a funguje to zatiaľ. 

 

Keď sa to pokazí tak už mám náhradné. Mne to vydržalo skoro 11 rokov, takže fajn. Sestre sa to pokazilo na rovnakej fabii o niečo skôr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
V 8. 1. 2019 na 15:11, palan napsal:

U řidiče přestal stírat stěrač, po demontáži stěračů a krytů jsem zjistil, že je urezlý jeden malý kulový čep u táhla stěračů. Jde o Fabii II combi hned z počátku produkce.

Podle mého VINu vyjede ve Škodovce díl, který stojí několik tisíc, protože se dodává i s motorkem stěračů (ten ale mám v pořádku). Pátral jsen tedy na internetu a našel díl, který potřebuji https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j1955113c-nahon-stiratek-tahlo-steracu-oe-18428.html. Objednal bych ho, ale v popisu je uvedeno "Při objednání náhonu stírátek je potřeba pro systém Valeo doobjednat díl 5J0955326 a vyměnit jej."

Podle značky na mých táhlech soudím, že mám bohužel Valeo.

Neřešil jste někdo podobný problém? Stačí opravdu doobjednat to zmiňované rameno a jednoduše ho vyměnit nebo to nedoporučujete a řešili byste jinak?

Já měl stejný problém Fabie2(taky valeo) objednal jsem i to ramínko (díl 5J0955326) u nového mechamismu jsem demontoval napojení na motor. Na motoru to je totiž nalisované.(žádný šroub) takže na motoru zůstane ten původní kousek , který se napojuje na ramínka. Pak jsem na to chtěl nacvaknout právé a levé ramínko. Levé je průchozí to šlo v pohodě a to pravé mi tam nešlo. Při použití větší síly prasklo to plastové uložení. Tak jsem použil ten díl  5J0955326 a pak už to šlo v pohodě.... takže buď jsem byl nešikovný nebo je opravdu potřeba to ramínko měnit, jak píšou v autodilech.(asi jiný kloub/pouzdro)

M.

20231212_162353.jpg

20231212_163540.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...