Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Catexcavator

SERVIS- intervaly, ceny, zkušenosti

Doporučené příspěvky

Tak jsem se rozhodl založit toto vlákno, jelikož mě zajímá a myslím že ostatní snad také , jaké zkušenosti máte s autorizovaným servisem ŠA u vašeho dealera, zda vám vyjde vstříc pokud máte nestandardní požadavky, zda akceptujete ceny dílů a příslušenství použité při servírování vašeho Karoq.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Dám mojí zkušenost:

Chci provést první výměnu motorového oleje v 5000 km , ale hned mě zarazila cena za litr oleje 860 Kč - to je zlodějna.

Při dotazu za si mohu koupit požadovaný olej a filtr jinde a dodat k výměně? 

Odpověď: není problém.

Dali mi údaje který olej mám koupit aby byly dodrženy podmínky pro záruku a bylo vyřízeno. :palec: 

Cena oleje na internetu: 

Castrol 5W30 Long Life III, 5L- 1000Kč

Doporučená cena ŠA :        5L- 4300Kč

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prečo vymienať olej po 5000km? Ide o olej pre aký motor?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Výměna oleje po 10000km mimo servisní interval. Jen výměna oleje + filtru. Nic jiného ani auto nebylo připojeno na diagnostiku. Olej jsem chtěl si donést vlastní, není problém. Při dotazu jakej olej a viskozitu mě bylo pokažde rěčená jiná. Tak první výměnu jsem nechal vyměnit servisem vč. oleje . Cena 3.565,-Kč vč. oleje 0W-20

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co ti tam dali za olej? 

Mě nadiktovali  VW 504/507 (viz.manual), což je olej 5w30 Long Life.

0w20 to musí být řídký jak voda, v zimě to ještě beru, ale v létě?:kol-140:

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Když jsem se ptal při koupi, jaký olej tam je, když by bylo potřeba náhodou dolít, bylo mi sděleno 5W-30, motor 1.5 TSI... Tak nevím proč 0W-20 nechápu...?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem trochu projel Google. 0w20 je novinka udělaná hlavně kvůli emisím, ale tento olej jde nalít jen do určitých benzínových motorů . Ty můžeš tento nebo standard 5w30.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mně v servisu též řekli že 0W20 1.5 tsi man.Alternativa podle tabulky zhorší emise.

z briskoda tabulka

Výstřižek.JPG

Výstřižek.JPG

Výstřižek2.JPG

Editováno na cilda1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můžeme znát jméno toho AS? Donést si vlastní olej během záruky a tím předurčit delší životnost motoru, to mě eminentně zajímá...

Dosud mě nim. 3 AS odmítly s tím "že to ŠA zakazuje a jsou za to pokuty" a v jednom se sice tvářili, jakože jsem kolenovrt, ale udělali; po záruce. Kolenovrt, ale s olejem značně převyšujícím pověst úplně obyčejného Castrolu, neobyčejného jen cenou. Tuhle výměnu po asi 5tkm jsem taky absolvoval, platil cca 5000 (ono je tam taky přes 5l oleje).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vždyť o tu cenu jde hlavně. Máš pravdu, tento olej je úplně běžný a cena za litr pro ŠA jakožto velkoodběratele je hodně nízko. Když si koupíte český Mogul, tak máte lepší olej něž od ,,KASTROLU":doh

Jméno mého AS zde určitě nebudu psát, jelikož toto fórum pročítají i lidé kteří by mohli škodit.

Jsem rád ,že můj AS je jeden z mála, který vychází lidem vstříc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ani do soukromé zprávy? Dobrému servisu určitě škodit nehodlám; ani nevím, kde se to probírá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podle mobil 1, doporučují při Long Life 0W20 a p ři krátké 0W30

3.JPG2.thumb.JPG.98344454667086c3d09781263acf94ae.JPG

Editováno na cilda1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Budete menit LL za pevny interval 15t/rok?

Kazdopadne stejne jako @Hyper ST, take planuji vymenit olej v cca 12t (po roce)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Po výměně oleje, se nic zvláštního nestalo. Jak se výše píše ..nastartuji a rozjizdim se az otacky spadnou. Když někoho vezu tak při studeném motoru musím více pracovat se spojkou, aby jsi nemyslel že neumím jezdit. Jinak jsem s timto motorem spokojen. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se