Přejít na obsah

Problém s topením


kingo12

Doporučené příspěvky

Ahojte pred tyzdnom mi zacal strajkovat moj climatic. Pri vonkajsej teplote cca 25 stupnov a zapnutej klime a nastavenom climaticu na 22 stupnov tak je v aute prilis zima. Otocil som ovladacom teploty az do cerveneho policka a z vyduchov chladenia isiel este stale jemne chladny vzduch. Tak som vypol klimu a cakal som ze pojde horuci vzduch ale isiel len taky teply (motor bol zohriaty). Viete v com moze byt problem stretol sa s tym uz niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, tak som bol dnes s ty mojim problemom v servise pozerali na to ako puci dali to na pocitac a vsetko OK. Ale prisli sme na zaujmavu vec.Ked je kurenie otocene na sklo alebo cez predne vyduchy auto nekuri. Ale ked sa otoci kurenie na nohy alebo poloha nohy/sklo auto kuri bez najmensich problemov aj zo skla aj z bocnych vyduchov ( ze by tam bol nejaky skriatok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahojte, tak som bol dnes s ty mojim problemom v servise pozerali na to ako puci dali to na pocitac a vsetko OK. Ale prisli sme na zaujmavu vec.Ked je kurenie otocene na sklo alebo cez predne vyduchy auto nekuri. Ale ked sa otoci kurenie na nohy alebo poloha nohy/sklo auto kuri bez najmensich problemov aj zo skla aj z bocnych vyduchov ( ze by tam bol nejaky skriatok?

Tak zahada vyriesene v ramci zaruky. Tvrdia ze vraj odisli elektormotory aj ked sa mi nechce verit ze na klimaticu nejake su.

Editováno: , autor: kingo12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Ahojte, tak som bol dnes s ty mojim problemom v servise pozerali na to ako puci dali to na pocitac a vsetko OK. Ale prisli sme na zaujmavu vec.Ked je kurenie otocene na sklo alebo cez predne vyduchy auto nekuri. Ale ked sa otoci kurenie na nohy alebo poloha nohy/sklo auto kuri bez najmensich problemov aj zo skla aj z bocnych vyduchov ( ze by tam bol nejaky skriatok?

Tak zahada vyriesene v ramci zaruky. Tvrdia ze vraj odisli elektormotory aj ked sa mi nechce verit ze na klimaticu nejake su.

Tak to buď rád, že sa ti to podarilo vyriešiť, ja mám obdobný problém od začiatku a stále pretrváva. V aute mám automatickú klímu, ktorá stále fúka studený vzduch, aj ked dám na automatiku, tak chladí do nekonečna. V servise mi povedali už viac krát, že im diagnostika nevyhadzuje žiadnu chybu, tak s tým nemôžu nič robiť, čiže paráda.... už mi to ide poriadne na nervy... ale snáď sa mi to nejak podarí doriešiť....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak mám cca 14 dnů stejný problém. Při nastavení foukání na sklo nebo do horních výdechů to netopí. Při nastavení na nohy a nohy/sklo je vše OK. V servisu napíchnuto na diagnostiku a samozřejmě vše v pořádku... Nejlepší je, že mi včera, po dvou dnech, auto vrátili s tím, že vadné servo hledali, ale nenašli a že tam jsou jenom táhla ! Podotýkám, že jde o značkový servis. Nechám si to od nich potvrdit písemně a pošlu to do MB, co oni na to. Nemá to servo třeba nějaké číslo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak mně na záruku taky vyměnili servo ovládání směšovací klapky a... vono nic. Nahoru jde pořád studenej vzduch a když otočím na nohy tak to topí. Budeme tedy pokračovat čidlama vypouštěnýho vzduchu (jsou tam dvě: jedno pro vrchní výdechy, druhý pro spodní). Pokud to nepomůže, tak snad ještě čidlo vnitřní teploty a potom řídící jednotka, tak uvidíme. Jinak jsem do MB nic psát nemusel. Stačilo jim pohrozit a začali fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, zda nemá někdo podobnou zkušenost s rozbitým topením. Během letošní zimy mi začalo zlobit topení, někdy topí a někdy ne. Na začátku zimy mi při jízdě když auto topilo z ničeho nic začal fučet z ofuků úplně ledový vzduch a teď auto netopí už vůbec (i přesto, že termostat ukazuje 90 stupňů). Mám v octávce climatronic. Měl jsem to napíchnutý na diagnostice a nic to neukázalo. Poradil by mi někdo co by s tím mohlo být, popř. co bych měl vyměnit aby mi topení zase fungovalo pořádně?

Díky za rady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Octavia, r.v. 2007, Climatic. Po zapnutí climaticu jde z klimatizace pouze nejchladnější vzduch, nemění se se změnou teplotu v interiéru (jak by u climatiku mělo být) a nejen to. Stále stejně chladný vzduch jde z klimatizace, i když člověk teplotu kolečkem "zvyšuje". Až teprve těsně před koncem dráhy kolečka najednou něco zavrní a místo totálně studeného vzduchu (ten je stále jakoby z naplno puštěné klimatizace) začne foukat vzduch úplně teplý.

Jinými slovy - jakoby klima fungoval jen jako Zapnuto - vypnuto.

Setkal se s tím někdo, prosím?

Rád bych byl před komunikací se servisem (zřejmě už zítra) aspoň trošku infomačně vybaven:-)

Podotýkám, že v autě je vyměněný kompresor a klima funguje. Zlobí tedy jen regulace, předpokládám, že se jedná o banalitu, bude-li správně dignostikována a řešena.. Díky Moc!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U ovladače rozvodu vzduchu mám problém v tom , že pokud přepnu do polohy ofuky oken (šipka nahoru ) fouká studený při přepnutí o 9O st do polohy (šipka dolů) foká teplý . Vše při nastavení teploty na nejvyšší teplotu. Také při zapnutí climatiku fouká studený . Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vcera v noci som presiel 10km kludnym tempom za 5,6l/100km. Vonku bolo +2°C bez vetra. Za celu dobu som mal zapnute kurenie na plno smerom len dole. Ventilatror na 1. Motor sa zohrial na 80°C (podla palubovku), kuril slabo (v porovnani so starou Feliciou, ktora na rovnakej trati uz kurila ako besna). Ked som zastavil a nechal motor zapnuty tak sa schladil skoro na 50°C.

Je to normálne?

Mam O2FL 2011 motor 1.2TSI.

Editováno: , autor: Pajdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...