Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
kingo12

Problém s topením

Doporučené příspěvky

Zdravim,

O2 FL 5/2009 mi dělá přesně to samé. Podařilo se zjistit čím to je? U mě se ta závada projevuje když nechám stát na slunci a auto se rozpálí. Pokud auto stojí ve stínu, tak mi vše funguje normálně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Jinak žádné jiné projevy? Třeba že by ti v klimatizace(ventilaci)  jako by cvakalo, z míst v pravo dole pod volantem?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, mám dotaz,jestli někdo má zkušenost - nefunguje mi topení,vůbec.mám O2 elegance 1.9 Tdi 77kW 2004 digi klima,a když otočím knoflíkem ,tak mi normálně naběhne stupnice od min až na max,ale motor ventilátoru nejde vůbec a je odzkoušen a ten je funkční.boural jsem totiž na předek a mám urvané čidlo - tlakový spínač ( 1J0973703 ) klimatizace.myslíte,že je to důvodem,proč topení nejde? klima je nejspíš prázdná ,ale voda a chlazení je ok. Ještě jeden poznatek - předtím při otočení klíčku do první polohy byly slyšet relátka od topení,které reagovali na přepínání různého směru foukání a teď už vůbec niic ani necvakne.díky za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Také teď sleduji problém s topením.je to složité popsat. Když mám neustále větrání na 2.stupeň tak to prostě nechce topit. Když nechám na 1. Tak to topí,ale když přidám na plno tak za chvíli začne foukat studený. Můj mechanik to sledoval a říká že je možná zarostlej radiátory topení. Zajímavé je že prý mi necirkuluje voda přes nádržku.že tím přepadem má téct voda a mě tam teče hodně málo.jde spíše vzduch. Také jsem vypozoroval že ať otočím na Climaticu na jakoukoliv polohu tak mi jde vždy vzduch z předních vydechů,ale prodej nikdy.což mi přijde taky divné. Neví někdo co by to všechno mohlo být. Hlava dělána cca před rokem a termosta i čidlo mám nové

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravím mám takový problém že mi octule topí jen na posledních dvou "zoubkách" kolečka na regulaci topení/chlazení  ..Nevíte,prosím čím by to mohlo být? Děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nemám tušení   ale nemyslím motor ventilátoru...myslím regulaci tepla..od modré do rudé..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravím mám takový problém že mi octule topí jen na posledních dvou "zoubkách" kolečka na regulaci topení/chlazení ..Nevíte,prosím čím by to mohlo být? Děkuji

Máš FL? Pokud ano, je to řízeno elektronikou. Mám sám stejnou zkušenost, že stačí kolečko sundat a i když jej umístíš zpět stejně, regulace už nefunguje korektně. Pokud máš stejný problém, doporučuji kolečko sudat a zkoušet, dokud to nebude fungovat správně. Jiné řešení bohužel neexistuje ;)

Pokud máš předFL, jedná se o manuální táhlo = mechanická porucha.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

i předFL má regulaci, resp řízení klapky servomotorkem - elektronicky

jen topení bez klimatizace (auta bez klimatizace) mají ovládání bowdenem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám problém s Octavia II tdi. Auto se ohřeje na 90 stupňů ale nefouká teplý vzduch, ani pořádně nechladilo v létě. Když začne trochu foukat tak fouká jen u spolujezdce a když dám teplotu úplně na max tak fouká teple, ale přijde mi že málo. Vyměnil jsem kabin filter, termostat a vodní pumpu. Ještě jsem se dočetl že by mohlo být těsnění pod hlavou, ale že by mizela nějak extrémně voda, to ne.  

Díky za rady. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kámo, hlavne by si mal túto otázku smerovať v sekcii OII, nie v OIII. Popros Pawouka, aby Ti to presunul.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A nebudou zaseklý klapky a tím padem uzavřený vzduchovody?

Jinak špatná sekce, jiný auto :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj všem,mám podobný problé s tím rozdílem že kdyz prudce zatočím do leva topení přestane topit a naopak když prudce zatočím do prava topit začne.Má někdo s tímto zkušenost co mám hledat?Diag žádnou chybu nehlásí.

O2 1.9tdi 77kw 2008.Předem díky za rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den,
    mám dotaz. Přestalo mi fungovat topení v OII 1.9 tdi rok 2006. Teplota se drží na 90, ale topení topí jen při rychlé jízdě po dálnici. Kde mám hledat problém? V autech se vůbec nevyznám. Chladící kapaliny je dost. 
    Děkuji za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vypada to na ucpany radiator.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se