Přejít na obsah

Zapojeni DashCam - kamery


Pablos32

Doporučené příspěvky

Čau Lidi měl bych prosbu, jak mám zapojit auto kameru, nebo kam ji zapojit abych s ní neobsazoval stále zásuvku zapalovače?

Někdo mi radil přímo do pojistkové skříně. Ale jsem totální laik na elektriku. Kabel protáhnu to jo,ale potřeboval bych podrobnější radu a návod. a co k tomu bude potřeba. Chtěl bych aby se zapínala až po sepnutí klíčku. nebo jestli je lepší aby byla pod stálým zapojení a jen si zapínat a stále dokola vypínat?.. Budu Vám strašně vděčný když mi poradíte.

Děkuji Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Koupil jsem si kameru do auta. Když ji mám zapojenou místo zapalovače, tak běží i přes to, že mám vypnutý motor. Nevíte někdo jak udělat, aby byla zaplá jen při zapnutém motoru? Slyšel jsem, že to jde nějak nastavit v pojistkách. Máte s tím někdo zkušenost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se řešit za pomocí tohoto kabelu http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-New-12V-Power-Outlet-Supply-auto-Cigarette-Lighter-Socket-with-standard-fuse-box-for/885774559.html

napojí se místo pojistky pro zapalování, pojistka pro zapalování se dá do jednoho slotu na kabelu a pro kameru se dá druhá pojistka do druhého slotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezhasne. Kdyz osvetleni prepnes do rezimu, aby svitilo porad, tak nezhasne. A prave na tento vodic to pripojis. (Osvetleni samozrejme nemusis mit nastavene tak, aby svitilo porad.) Takto kamera pojede od okamziku odemceni auta / otevreni dveri a zaroven pojede jeste nekolik desitek minut po jeho zamceni / zavreni dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, na ten druhý plus to beru ale ten se odpojí až po 20-30 minutách. Je přece zbytečné aby kamera pak tak dlouho nahrávala mrtvou sekvenci. Každá kamera má přece v sobě baterii a po vypnutí klíčku ještě chvíli běží. Neříkám že to tak nejde ale myslím si že připojit to na spínané plus je rozumnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, bude to natacet jeste pomerne dlouho, ale podle me to nicemu nevadi. Naopak kdyz nekde zaparkujes na chvili, v nejakem zapadakove, tak mas jistou sanci, ze budes mit natocene pripadne vandaly... To ze kamera sama jeste chvili nataci jsem nevedel... Kazdopadne ja to nikomu nevnucuji, jen je to velice jednoduche reseni, protoze draty tahas jen par desitek centimetru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

 

Zdravím,

 

voltmetrem jsem identifikoval pojistkovou pozici, která při vypnutém zapalování nedává 12 V, a přes odbočku na ni připojil měnič napětí na 5 V (z ebay).

 

K mému překvapení však kamera zůstane zapnutá, ale nenabíjí se - po pár minutách dojde její akumulátor a "umře".

 

Voltmetr napověděl, že na pojistkovém konektoru přece jen nějaké napětí je - řádově mV (jestli to dobře měří). Neměřil jsem, kolik je za měničem, nemám tak špičaté koncovky voltmetru.

 

Co s tím? Rád bych, aby se napětí odpojilo úplně a kamerka se tedy standardně vypnula před vybitím akku.

 

 

 

Editováno: , autor: Dogran
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

AHoj kluci.

 Koupil jsem taky kameru a jako bonus jsem k ní dostal i parkvoací kameru,

tzn, že bych ji nechtěl dát k registrační značce, to by byla za chvíli zašpiěnaná od prachu vířícího se za vozidlem, ale chtěl bych  ji umístit těsně pod zadní červené brzdové světlo umístěné na 5tých dveřích.

Od kamery mi jde černý kabel na připojení na Jack 3,5 (sluchátka) do kamery ale i asi 1m dlouhý červený kabel.

Ten jsem pochopil musím připojit na plus . Jenže, kde vzít v autě to stálé plus 12V v zadní části vozidla?

pokoušel jsme se s trochou násilí sundat tapec na levém "C" zadním sloupku a tam žádná svorkovnice není.

Už jsem si přinesl do auta drátek na prodloužení, ale kam jej pšipojit?

Díky za návod a pokud možno, jestli by jste přidali i fotku. Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Koupil jsem jiz hotovou pojistkovou odbocku s klasickou 12 V zasuvkou

7ccf2f78-bafa-47a6-9a86-2d2ad83e6fc3.thumb.jpg.24921a6e3e2fd7df0e718149471aea56.jpg

 

Zapojil na pozici c. 19 - Tazne zarizeni

33fe8b61-51eb-46bc-b0ae-14c9bb42309f.thumb.jpg.0fb0a94aa2dcfb6b44592ddeb823c5b0.jpg

 

Pak zapojit na nejaky kostrici bod a je hotovo

74123641-0b30-4cee-b798-a41232f2a3c8.thumb.jpg.ca4190911306b95c536b83f138bcbe21.jpgbf69f7fc-0f5e-49ec-9c67-39a6d221e763.thumb.jpg.554d2c4c313fa852a5657213c41aed6c.jpg

 

Priste bych mozna zkratil kabel k zasuvce ktery je zbytecne dlouhy, ale nemam doma nic, ani pajku :D

cac92f2c-ece6-4b63-940d-d5495fee9360.thumb.jpg.2f9e4cb15e3857a1fa917cb02ca2a0ea.jpg2d4f1b5f-5842-486e-9bca-b722a1f4bc76.thumb.jpg.57d1a2edaf4b794a714b5df5962dd090.jpg

 

Pak uz tedy jen schovat hezky kablik od kamery pod tapec, aby nekde nic nebylo videt a je hotovo.

Cena cca 280 Kc.

Editováno: , autor: Kevinios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych OK, jen si ověř, na kterém z těch kontaktů na pojistkovce (spodní/horní), se ti objevuje napětí a rovněž na tom kabelu s tou pojistkovou odbočkou, který je ten "živý", aby jsi měl tu kostku s bypass pojistkou otočenou správně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...