Přejít na obsah

KESSY a bezpecnost


miskolci

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

chcem kupit SuperB, 110kW DSG. Problem je, ze vzhladom na bezpecnost a pre mna osobne nulovy prinos systemu KESSY (stlacit ovladac na odomknutie a kluc do zapalovania miesto tlacidka nema pre mna ziadny prinos) si podla vyjadrenia distributora mozem objednat jedine Active vybavu, do ktorej si mozem dokonfigurovat dalsie veci. Problem je, ze nie vsetko sa da. Napr. virtual cocpit, sledovanie mrtveho uhla ... Neviete, naozaj sa neda objednat Smbition/Style s klasicky dialkovym, odomykanie i startovanie vozu? Pripadne neako deaktivovat ... Na passatoch sa vraj da objednat do vyroby bez KESSY, aj ked za priplatok ;)

 

Inak nechapem, preco to tak tlacia do vybavy, ked su zname problemy s bezpecnostou

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tycoon to vazne v CZ mate bez KESSY? To ma ani nenapadlo pozriet ... akurat papierovaciek by s tym bolo kopu, ale za zvazenie to urcite stoji

 

@dixik2 ono je to super, mat system, ktory nechcem, a este vrazat donho dalsie peniaze, aby to bolo pouzitelne ;) O tomto som sa uz informoval, ale vraj to treba kombinovat s dalsim zabezpecenim, aby to malo vyznam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Aleš_BX napsal:

(ne)bezpečnost KESSY je dána jen a pouze chováním majitele, nic víc, nic méně.... když se někdo chová nezodpovědně, nelze se divit....

 

od roku 2013 jezdím s KESSY a nedovedu si představit, že bych ho neměl.... tvrdit že je to k ničemu je nesmysl...

 

mimo to u nových ročníků jde systém dočasně deaktivovat, např při nakupování v nákupním centru, když je někdo paranoidní.... také nic nebrání tomu, mít pro klíč odstíněnou schránku/kapsu a pod. ...

 

nicméně zařízení pro vyhledání a přenos signálu je stále dost drahé na to, aby se takto kradla tuctová auta... to zařízení na odchyt signálu klasického DO s plovoucím kódem je levnější a funkčnější, jen je potřeba získat kód při zamykání auta... tedy nehrozí jak u KESSY že polomozek doma spí a klíče od auta má v bundě v zádveří domu a auto před domem...

Ahoj,

 

no mas to samozrejme subjektivne. Pre mna stlacit gombik na ovladaci a zasunut a otocit kluc vs otvorit dvere a stlacit start neprinasa ziadny pozitivny rozdiel. Co myslis pod tym spravat sa zodpovedne? Nosit puzdra na kluce je samozrejme mozne, ale dost neprakticke, viem si predstavit ako ho tam budem davat ja a uz ani nehovorim o manzelke ;) Pre mna to prinos nema, len negativne dopady, hladam cestu, ako sa toho v aute zbavit, alebo ako dostat auto rovno bez toho ...

 

Inak by som to prirovnal k bezkontaktnej karte - tiez je to moderne, tiez je to sexi a ludia su lenovi dat PIN. Pritom ukradnut ju je tak lahke ... ale vsetky banky to davaju. Preco? Lebo zodpovednost za fraud nesie najmenej chraneny clanok retazca, v minulosti banka, teraz klient ...

 

PS: fakt porad, ako zodpovedne sa spravat, mozno mi das dobre napady, ako to vyriesit. Doteraz som kessy nemal na ziadnom aute ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho rozumbrady si nevsimej. Ma jenom svou pravdu a komu se poloKESSY nelibi, ten je pro neho blbej.

 

Osobne to neresim, je to pro me detail. V Superbu to nejak pretrpim, ale platit bych to nechtel. Proste to kup vcetne Kessy a hotovo. Stejne je potreba mit kram pojistenej.

  • Líbí se mi 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, miskolci napsal:

@tycoon to vazne v CZ mate bez KESSY? To ma ani nenapadlo pozriet ... akurat papierovaciek by s tym bolo kopu, ale za zvazenie to urcite stoji

 

@dixik2 ono je to super, mat system, ktory nechcem, a este vrazat donho dalsie peniaze, aby to bolo pouzitelne ;) O tomto som sa uz informoval, ale vraj to treba kombinovat s dalsim zabezpecenim, aby to malo vyznam

Ano. Český Ambition má o něco méně výbavy, ale za to je dražší :-) Díval jsem se na slovenský ceník a máte nízké ceny.

 

Já jsem při koupi auta bezklíčový vstup a startování taky nechtěl. Nejen z hlediska možné krádeže, ale vzhledem k tomu, že si chci auto nechat déle, tak i z hlediska spolehlivosti a blbuvzdornosti, protože to má elektrický zámek volantu a bezdrátový imobilizér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kessy se dá deaktivovat, buď tak dočasně (viz. manuál k autu). Nebo jej lze deaktivovat přes diagnostiku (lze deaktivovat vnější kliky, tedy auto zde zamknout a odemknout pouze klíčkem). Startování tlačítkem zůstává stále aktivní.

 

EDIT: Resp u Superbu jsem to ještě nezkoušel, ale Fabia, Octavia, Kodiaq i Rapid to deaktivovat umožňují, tedy předpokládám že i Superb to umožňuje. (předpokládám však, že v servisu ŠA o tom samozřejmě nebudou nic vědět...)

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduché riešenie zabezpečenie Kessy je púzdro, v CR a na SK predražené na Aliexpresse za cca 2 USD.

 

Mám to odskúšané 100% to funguje.

Robím to tak že mám dve púzdra jedno doma a jedno v aute.

Prídem domov kľúč šup do púzdra, ak idem preč vyberiem kľúč a fungujem, a pokiaľ idem niekde mimo auta tak si zoberiem púzdro a šup kľúč tam.

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190119045637&SearchText=Bag+Cell+Phone+Signal+Blocker

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je sice pakarna, ale porad lepsi, nez sledovat web ministerstva vnitra a chodit s klicema pres pul baraku. :doh

 

Tlacitkove startovani je dobre, ale abych kvuli usetreni stisknuti DO resil podobne problemy? Zvlast, kdyz je to v soucasne dobe polovicate a nenastavitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Alex_BX, @Bojler: pani, drzme sa technickych veci prosim, kazdy ma subjektivny pohlad. Pracujem ako IT architekt, slabosti tychto systemov dobre poznam, niekto to nazve paranoiou, ja dobrym informovanim. Ako som uz pisal vyssie, pre mna prinos 0, ale sledovat kde sa kto okolo mna suchne pripadne v dome nosit kluc niekam do stredu domu ci trezora mi pride totalna zhovadilost ;)) Preklikavanie kluca na zblbnutie potencialneho zlodeja - ja asi OK, ak mi zrovna neplacu 2 male deti co vyberam z auta, manzelka, pripadne rodicia, svagrovci ... asi tazko by som im to vysvetloval a ziadal to od nich

 

KESSY sa da deaktivovat, to mi uz predajca zistil a povedal, cez diagnostiku. Problem je, ze tym pridem o zaruku na auto, ani oni v autorizovanom servise to nemozu spravit, zial. Cize moznosti ostavaju 2 - bud kupit zaklad a dokonfigurovat s tym, ze niektore veci ozeliem - nedaju sa do zakladu vobec dat, alebo skusit nosit kluce v tienenom obale

 

Tu sa este chcem spytat - KESSY je vzdy o zosilneni signalu, nieje to o tom, ze odchytia neaku sekvenciu signalov a potom dokazu opakovat aj ked kluc je uz mimo dosah, tak?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslední Arteon s kessy na salóně v nejmenovaném městě v nejmenovaném státě a informaci jsem převzal z nejmenovaného zdroje....nemá už ani elektronický zámek volantu. To mi vadí víc než systém kessy, kterou si mohu ohlídat(jak už jsem zde uváděl TPI, které umožní dočasnou deaktivaci kessy klik včetně otevření 5 dveří).

 

Tvrzení, že auto s kessy se ukradne snáze než bez kessy je opět ukázka kvalit Policie České republiky, ale vlastně ano, díky jejich pomoci v případě zjištění majitele vozu, auto odjede a už ho nikdo nikdy neuvidí. Jednání s Policií je vždy o pocitu, že to snad ukradli oni sami a povolit vyrábět vůz s kessy bez elektronického zámku řízení je důkazem, že o majitele vozu v tomto státě nikomu nejde.

 

 

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Joker 85 napsal:

Kessy ti opravdu nezvyšuje pravděpodobnost odcizení vozu. 

Auto bez ti akorát někdo ukradne o minutu až tři dyl. Nic víc nic min. 

Takže to řešit jen kvůli snadnější krádeži je opravdu zbytečnost. 

 

Len pre ilustraciu, autorizovany predajca tu na SK mi vravel, ze si zavolali "znalca" na test. Kluc mali v showroome u predajcu. "Znalec" za 10s odisiel s autom bez akehokolvek naznaku poskodenia ci podozriveho spravania v jeho okoli.

 

Hej, kvoli bezpecnosti ma to trapi. Dnes je zial doba, ked sa snazime ulahcit si vo vsetkom v com sa da od namahy, ale zial na ukor bezpecnosti

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 minutes ago, miskolci said:

 

Len pre ilustraciu, autorizovany predajca tu na SK mi vravel, ze si zavolali "znalca" na test. Kluc mali v showroome u predajcu. "Znalec" za 10s odisiel s autom bez akehokolvek naznaku poskodenia ci podozriveho spravania v jeho okoli.

 

Hej, kvoli bezpecnosti ma to trapi. Dnes je zial doba, ked sa snazime ulahcit si vo vsetkom v com sa da od namahy, ale zial na ukor bezpecnosti

 

 

Vo firme kde robis mate dost superb-ov. Kolko vam zmizlo s/bez kessy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Alex_BX     toho znalce (obzvláště na Slovensku) “ 

                      prestaň blbnúť, lebo ty si všetko videl, prečítal a od všetkého máš kľúč. Si trápny a môžeš mi dať 10 mínusov ako máš vo zvyku. Pre mňa debil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...