Přejít na obsah

KESSY a bezpecnost


miskolci

Doporučené příspěvky

1 hour ago, miskolci said:

 

Len pre ilustraciu, autorizovany predajca tu na SK mi vravel, ze si zavolali "znalca" na test. Kluc mali v showroome u predajcu. "Znalec" za 10s odisiel s autom bez akehokolvek naznaku poskodenia ci podozriveho spravania v jeho okoli.

 

Hej, kvoli bezpecnosti ma to trapi. Dnes je zial doba, ked sa snazime ulahcit si vo vsetkom v com sa da od namahy, ale zial na ukor bezpecnosti

 

 

Já ti rozumím.

Je to opravdu hnus o tom žádná, ale na druhou stranu bych se neomezoval kvůli možnosti odcizení vozu protože jestli kessy máš nebo ne vlastně na výsledku nic nezmění. 

Vzal bych si auto s kessy a holt dodělal zabezpečení nebo dobrou pojistku u pojišťovny. 

Osobně jsem to řešil s pojistkou a kessy mám. S klíčky opravdu nic nedělám a občas jsou přes noc i 5 Metrů od auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Joker 85 napsal:

Jabka a hrušky. 

Že se víc kradou auta s kessy? Tak to opravdu nikdo netuší ?možná ale opravdu jen možná to bude mít důvod v tom že většina nových aut v nějaký výbavě má kessy? 

 

Policia by statistiky mohla mat .. ale tak ci tak KESSY mi pride znacne ulahcenie prace

 

Dakujem vsetkym za nazory, ak budu dalsie technicke, potesi, osobne invektiva nepomozu nikomu.

 

@Aleš_BX nema vyznam na Teba reagovat, na vacsinu zaverov ani neviem ako si dosiel ... pekny den Ti zelam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co kombinace Kessy a nějakého vypínače? Třeba jen nějaký co odpojí startovací tlačítko. To zloděje snad zmátne dostatečně, čekal že bude do pár sekund pryč a ono to nestartuje, ale ani nehlásí chybu?

 

Jinak vypnutím Kessy přicházíš o záruku v tom smyslu, že si nemůžeš jít k prodejci stěžovat, že nefunguje Kessy. Což asi nehrozí.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Martab napsal:

A co kombinace Kessy a nějakého vypínače? Třeba jen nějaký co odpojí startovací tlačítko. To zloděje snad zmátne dostatečně, čekal že bude do pár sekund pryč a ono to nestartuje, ale ani nehlásí chybu?

 

Jinak vypnutím Kessy přicházíš o záruku v tom smyslu, že si nemůžeš jít k prodejci stěžovat, že nefunguje Kessy. Což asi nehrozí.

 

 

Ahoj,

 

no ak tam cokolvek dam dopojit, tak o zaruku pridem. Dokonca mi povedali, ze ak mi priamo Porshe interauto/akykolvek iny autorizovany servis odpoji KESSY, tak kompletne prichadzam o zaruku. Fakt skoda, ze sa to neda v nastaveniach priamo vypnut, aspon to otvaranie

 

Skusim to puzdro, nic lepsie na zaciatok asi nevymyslim. Inak facelift som cital, ze pride asi v 22 tyzdni ... neviete ci to stale plati? A ci budu aj neake technologickce zmeny alebo len vyzaz?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak možná z vás, u nás by musel výrobce dokázat že ta změna má vliv na reklamované závady. Samozřejmě, můžou s tím dělat problémy. Ale pokud jim to vyloženě neřekneš, tak nikdo nebude pátrat po tom, zda to Kessy je vypnuto nebo ne. Je zde uživatel krytý měl v autě dokódovány různé úpravy a nakonec auto vyreklamoval tak, že mu vrátili peníze...

 

Tím nechci nikoho navádět [emoji846]

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam uz druhe auto s kessy. auto bez kessy by som uz nechcel. 

tiez som mal urcite obavy o bezpecnost a vyriesil som to pridavnym imobilizerom SkyBrake DD5 (cca 200 eur bez dph za samotne zariadenie + instalaciu a potom nejake drobne na baterie do toho prenosneho vysielaca. bateriu bolo potrebne menit 2-3x za rok). alternativne sa da zvazit VAM alebo Pandora.

 

mne SkyBrake vyhovoval aj z pohladu uzivatelskeho komfortu aj ceny.

plne funkcne kessy + navyse bezpecnost prave pre pripad ze by chceli kradnut pomocou preposlania signalu + akceptovatelne naklady na to...

proste len pridem k autu, otvorim, nastartujem... nic nevytahujem, nic nemusim nikam strkat, jedina starost je ta bateria. 

 

samozrejme som si vedomy, ze ani toto riesenie nemusi kradezi zabranit. ak by chcel to auto naozaj niekto sikovny ukradnut, ten moj konkretny kus, tak to spravi a nezabranim tomu.

 

este k teme ako odist s cudzim autom si robi PR prave VAM, predpokladam, ze Sajfa je znamy aj v CZ...

https://auto.sk/clanok/1945-fun-test-sajfa-s-truhlikom-vam

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mal som tiez mentalny problem sa pohybovat po nakupnom centre s Kessy klucom. Za kazdym rohom som videl skenovaca klucov.

Hladal som kadejake vrecka a puzdra s ochranou, ale nakoniec som to vyriesil inak. A uz som v pohode. Dal som si namontovat VAM-ko a ten pocit stoji zato.

Editováno: , autor: maxalera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam vyplou bankovni kartu pro bezdotyk, mam zaplou jen stravenkovou endered. Kvuli Kessy aby si clovek nasil do kapsy zevnitr alobal - mozna se znackove kalhoty budou casem nabizet s jednou kapsou odstinenou.

 

Co kdyz je v aute alarm, jak se chova kessy + alarm? Alarm se asi taky vypne pri pouziti zesilovace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono toto gyroskopické řešení sice umí ochránit když jsou klíče pověšené na stěně, ale má i spoustu negativ. Třeba když budu chodit po obchodním centru, tak se zesilovačem pochodí uplně stejně jako by v klíči nic nebylo. A zase ldyž bude klíč v autě, někam dojedeš, chceš vyložit spolujezdce, tak může auto hlásit nedostupnost klíče, protože se klíč dlouho nehýbal a neodpovídá.

 

Správná cesta je dle mého ta kterou volí Land Rover a Jaguar a to měření délky odpovědi a vyhodnocení vzdálenosti klíče.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo iné si čakal že ti odpíšu? Realita je však taká, že ak na aute reklamuješ niečo, čo nesúvisí s upravenou časťou, nemajú problém to uznať. Keď som minule reklamoval tesnenia na dverách a chybný softvér v rádiu, mal som x viditeľných úprav v aute a nepovedali vôbec nič. A keď už, pred reklamovaním auta to kessy predsa môžeš opäť zapnúť, nikto si to nevšimne, ak ich na to vopred neupozorníš... ;)

 

Pochybujem, že s FL prídu s niečim novým... každopádne nezabúdaj, že auto nie je zraniteľné len s kessy, ale aj bez kessy. Dlhé roky sa vo veľkom a bez problémov kradli autá s klasickým DO bez kessy... a zrazu prišiel systém kessy a všetky autá bez kessy sú nedobytné??? Auto treba mať rovnako zabezpečené, či má kessy alebo nie. Tento humbuk okolo kessy mi pripadá už naozaj prehnaný, podľa mňa ho umelo vyvolávajú firmy zaoberajúce sa zabezpečovacími systémami. Aj tento portál poslednú dobu vypustil kopec PR článkov na Vamos...

  • Líbí se mi 4
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem pochopil miskolciho, tak by měl raději auto bez Kessy než se systémem, který je relativně lehce průstřelný (bez dalších zabezpečení) a to i za cenu že jej dostane v balíčku a musel by si jej programově vypínat.

Jak psal (a není se čemu divit), tak vypnutí sw by znamenalo strátu dané záruky. Proto by pak mohlo být řešením vypnutí ve svorkovnici (nikoliv zásah do sw). Pokud by odpojil snímač LP, mohl by vozidlo odemikat standardně klíčkem DO a nebo třeba přes jiné dveře pomocí Kessy. Každopádně nevím jak by se Kessy zachovalo po odpojení LP snímače - jestli by diagnostikovalo chybu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,hoši. Jste to tady fakt nějak překombinovali. Až k nesmyslům.

Miskolcimu lze dát jedinou fakt dobrou radu.

Pokud už mysl nedovolí jinak, deaktivuj to SW. Na záruku to vliv nemá, nemá, nemá...

Teda kromě toho, jak tu někdo psal, že by jsi šel reklamovat, že ti nefunguje KESSY.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...