Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

myslím, že další generace klíčů už to gyro dostane továrně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ono toto gyroskopické řešení sice umí ochránit když jsou klíče pověšené na stěně, ale má i spoustu negativ. Třeba když budu chodit po obchodním centru, tak se zesilovačem pochodí uplně stejně jako by v klíči nic nebylo. A zase ldyž bude klíč v autě, někam dojedeš, chceš vyložit spolujezdce, tak může auto hlásit nedostupnost klíče, protože se klíč dlouho nehýbal a neodpovídá.

Správná cesta je dle mého ta kterou volí Land Rover a Jaguar a to měření délky odpovědi a vyhodnocení vzdálenosti klíče.

• Líbí se mi 2
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pisal som priamo do Skodovky, ak to KESSY vypnem cez diagnostiku (docasne sa da cez dialkove), tak pridem o zaruku na vozidlo kompletne

Pockam, ako dopadne facelift, teraz v maji by mal prist, a potom sa rozhodnem

• Pozitivní 1
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čo iné si čakal že ti odpíšu? Realita je však taká, že ak na aute reklamuješ niečo, čo nesúvisí s upravenou časťou, nemajú problém to uznať. Keď som minule reklamoval tesnenia na dverách a chybný softvér v rádiu, mal som x viditeľných úprav v aute a nepovedali vôbec nič. A keď už, pred reklamovaním auta to kessy predsa môžeš opäť zapnúť, nikto si to nevšimne, ak ich na to vopred neupozorníš... ;)

Pochybujem, že s FL prídu s niečim novým... každopádne nezabúdaj, že auto nie je zraniteľné len s kessy, ale aj bez kessy. Dlhé roky sa vo veľkom a bez problémov kradli autá s klasickým DO bez kessy... a zrazu prišiel systém kessy a všetky autá bez kessy sú nedobytné??? Auto treba mať rovnako zabezpečené, či má kessy alebo nie. Tento humbuk okolo kessy mi pripadá už naozaj prehnaný, podľa mňa ho umelo vyvolávajú firmy zaoberajúce sa zabezpečovacími systémami. Aj tento portál poslednú dobu vypustil kopec PR článkov na Vamos...

• Líbí se mi 4
    • Pozitivní 5

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No možná by se dal vypojit snímač LP dveří ze svorkovnice. Ty zloděje nenapadne vyzkoušet jiné dveře a pod dojmem, že někdo má klíče chráněné v pouzdře, půjdou o auto dál. Pak by ŠA kecat do záruky nemohla.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Do auta se dostanes i pres kufr. Ten se ti taky otevre pres kessy kdyz jen zmacknes madlo na otevreni 5tych dveri kdyz je auto zamceny a klic mas v kapse.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, ale zloděj jde přes dveře řidiče. Nepředpokládá, že jsou jen ty vyplé a ostatní snímače ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 1 hodinou, Petran napsal:

No možná by se dal vypojit snímač LP dveří ze svorkovnice. Ty zloděje nenapadne vyzkoušet jiné dveře a pod dojmem, že někdo má klíče chráněné v pouzdře, půjdou o auto dál. Pak by ŠA kecat do záruky nemohla.

to je trochu protimluv, kdyby byly klíče chráněné v pouzdře, nebudou mít zloději signál a k autu ani nepůjdou a k jakýmu dalšímu - proboha, hoši už se do to nějak zamotáváte.... @brrrrm to napsal nejlíp a vymýšlet hovadiny je opravdu hovadina...

a když odpojíš snímač kliky, co myslíš, že auto nebude hlásit žádnou chybu? už toho nechtě a přečtete znovu si co napsal @brrrrm

• Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak jsem pochopil miskolciho, tak by měl raději auto bez Kessy než se systémem, který je relativně lehce průstřelný (bez dalších zabezpečení) a to i za cenu že jej dostane v balíčku a musel by si jej programově vypínat.

Jak psal (a není se čemu divit), tak vypnutí sw by znamenalo strátu dané záruky. Proto by pak mohlo být řešením vypnutí ve svorkovnici (nikoliv zásah do sw). Pokud by odpojil snímač LP, mohl by vozidlo odemikat standardně klíčkem DO a nebo třeba přes jiné dveře pomocí Kessy. Každopádně nevím jak by se Kessy zachovalo po odpojení LP snímače - jestli by diagnostikovalo chybu :(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

relativně lehce průstřelný? přečti si výše co napsal @brrrrm ...

blbost, nic by ztrátu záruky neznamenalo.... to jsou tlachy značkového servisu, kdybych jel něco reklamovat, zase kessy nechám aktivovat (nebo si aktivuji sám), vymažu chyby a co asi tak superchytrý opravce zjistí....

všechno bude v systému auta diagnostikovat chyby, S III ani O III není trabant, jede tam v podstatě všechno po sběrnici a vše se testuje.... 

Editováno na Aleš_BX
    • Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hoši,hoši. Jste to tady fakt nějak překombinovali. Až k nesmyslům.

Miskolcimu lze dát jedinou fakt dobrou radu.

Pokud už mysl nedovolí jinak, deaktivuj to SW. Na záruku to vliv nemá, nemá, nemá...

Teda kromě toho, jak tu někdo psal, že by jsi šel reklamovat, že ti nefunguje KESSY.

• Líbí se mi 1
    • Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ta ztráta záruky jsou jenom hloupé kecy částečně tupých ovcozaměstnanců autorizovaných servisů a částečně Škodovky vykládající si zákon tak, jak se jim hodí do krámu.

Nedávno na mě v autorizáku zkoušeli, že když si vyměním sám autobaterii za koupenou mimo autorizovaný servis (rozuměj tu samou, ale 2x tak drahou), že přijdu o záruku na celé auto. Asi tak jako když si vyměním baterku v ovladači na televizi a přijdu tím o záruku na televizi.

V případě vypnutí kessy se bavíme o té samé situaci, jako když si na koupeném notebooku v biosu zakážu např. čtečku otisků prstů. V případě reklamace servis v prvním případě obnoví počítač do továrního nastavení a teprve když tohle nepomůže, hledají hardwarové chyby, ale podobnou argumentaci jako autorizák Škodovky nebo Škodovka sama by si dovolil málokterý prodejce čehokoliv.

• Líbí se mi 2
    • Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@superb66 - tvoje opakované příspěvky s odkazem na určitý produkt bereme jako nepovolenou reklamu: jeden, který jsi napsal již dříve, musí stačit, ostatní byly odstraněny, včetně reakcí na ně.

• Líbí se mi 3
    • Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@vsetci: jasne, nemyslim si, ze je auto bez kessy nedobytne ;) Ale hovorim si, preco to este ulahcovat ;)

SW vypnut KESSY - myslim ze som niekde hore pisal, ci neviete, ci sa toto zaznamenava nezvratne do pamate, ako root-nutie androidu, aj ked vratis system spat, je preukazatelne, ze bol pozmeneny v minulosti

Puzdro funguje fajn - asi najjednoduchsi, aj ked otravny kompromis ;)

Oki, myslim, ze povedane bolo dost - dakujem vsetkym

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak tak ako som písal na prvej strane púzdro je najlacnejšie riešenie a funguje super, nieje to až tak otravné ak máš systém.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pouzdro je lepší volba než davat do KESSY pohybove čidlo

• Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 13. 2. 2019 na 21:11, zbek napsal:

Pouzdro je lepší volba než davat do KESSY pohybove čidlo

Uvediem aj v poistke v polozke zabezpecenie - puzdro na KESSY za $5 z Ciny .... :)))))))

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Inak vcera som bol testnut este kombinaciu 4x4, 110kW, 7 DSG. Predajca mi tvrdil, ze zacinaju ist na dracku SuperB s 1,5 TSI, 7 DSG. Mate to niekto? Nepremyslam nad tym, ale ak mate skusenost, podelte sa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To myslíš vážně? V tomto tématu? Tak tady rozhodně ne!

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Nie som si isty,ale tusim od 2016 sa da KESSY deaktivovat prilozenim prstu k snimacu na klucke dveri do 5 sekund po uzamknuti.Po odomknuti sa potom nasledne aktivuje.Mam MR15 a tuto funkciu mi nevedeli v autorizaku spojazdnit aj ked si mysleli,ze sa im to podarilo.Na kontrolu deaktivacie treba pockat 10 sekund a az po uplynuti tejto doby treba potiahnut za klucku a dvere musia ostat zablokovane.Hned som ich vyviedol z omylu,kedze dvere som otvoril po uplynuti tych 10 sekund a páni "odbornici" to skusali pred uplynutim tejto doby,ked dvere boli este zablokovane.Takze mam to bez,tak ale VAM v zaklade R1 + odtah to hadam isti.A neberte to ako PR,proste kludnejsi spanok nicim nenahradis 😎

20180623_110455.jpg

Editováno na ritch

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tá dočasná deaktivácia je údajne od výroby až od MR2018 (ja mám MR2017 a nejde mi to). Tu je pdf s TPI ohľadom možnej aktualizácie a aj popísaný postup deaktivácie: 

https://forum.skodahome.cz/topic/132302-kódování-funkcí-na-superba-iii-vcds/?page=26&tab=comments#comment-2340406

Sú tam spomínané O3 a S3, ale pevne verím, že to pôjde aj na F3, ktorá má rovnakú jednotku kessy ako O3.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

přesně tak, je to od MR 2018, mě to v servise aktivovali, i když mi tvrdili, že nemám MR 2018, když mám O III FL vyrobenou 02/2017 (jedno z prvních), nicméně asi odborníkům uniklo, že FL je vždy z principu věci další MR, tedy zde 2018

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to tu o niekoľko príspevkov vyššie a bolo to tu dokonca opakovane a Pawouk to tu čistí ako reklamu v rozpore s pravidlami...

Mne osobne sa to zas až tak nepáči v porovnaní s dodatočným systémom ako sky brake, pandora alebo VAM. Nerieši to scenár, keď sa na teba zavesí zlodej v nákupnom centre (keďže kľúč je v pohybe)

Ideálnym riešením je asi spôsob, ktorý používa Jaguar kedy "kessy" meria čas odpovede a vie tak odfiltrovať preposlaný signál...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se