Jump to content
miskolci

KESSY a bezpecnost

Recommended Posts

Takže pro informaci, došlo mi pouzdro na kessy z Číny a funguje bezvadně. Přesně jak mě ujišťoval brrrrm. I když dám pouzdro s klíčem ke klice, neodemkne se. Takže teď už nemusím při každém zamykání vyřazovat Kessy z provozu dvojitým zamykáním.
    Takže momentálně se mi zdá nejbezpečnější zamykat přes Kessy (ne dálkou) a dát klíč do pouzdra. Nezavírám dálkou, takže není jak odchytit kód a v pouzdře je klíč stíněný. Zamknutí vozidla mi potvrdí sklopení zrcátek, takže přerušení zavření auta nepřipadá také v úvahu. Domnívám se to správně?

V 28. 5. 2019 na 17:44, Eska-monter napsal:

Tak MR2016 v Skodovke nedokazu TPI na kessy aplikovat.

a proč by měli, když v TPI je jasně uvedeno, že až od MR 2018

před 18 minutami, johnns napsal:

Takže pro informaci, došlo mi pouzdro na kessy z Číny a funguje bezvadně. Přesně jak mě ujišťoval brrrrm. I když dám pouzdro s klíčem ke klice, neodemkne se. Takže teď už nemusím při každém zamykání vyřazovat Kessy z provozu dvojitým zamykáním.
    Takže momentálně se mi zdá nejbezpečnější zamykat přes Kessy (ne dálkou) a dát klíč do pouzdra. Nezavírám dálkou, takže není jak odchytit kód a v pouzdře je klíč stíněný. Zamknutí vozidla mi potvrdí sklopení zrcátek, takže přerušení zavření auta nepřipadá také v úvahu. Domnívám se to správně?

Pouzivam tiez puzdro a k plnej spokojnosti sice musis urobit par ukonov naviac, ale zabere to 5s cize neriesim.

No deaktivácia kessy je od MR2018 už od výroby, čiže to TPI by malo byť určené práve pre staršie MR.

Citovat

Požadavek zákazníka na deaktivaci funkce odemykání/zamykání prostřednictvím KESSY klik u vozidel do MR 2017.

Od modelového roku 2018 je v sérii nasazena softwarová úprava řídicí jednotky KESSY, která
    umožňuje deaktivaci KESSY klik dálkovým ovladačem.

Posted (edited)

ano od výroby MR 2018 je možnost aktivace ... do MR 2018 to nelze - nepíšu tu jen teorii, sám jsem si nechal aktivovat... mám MR 2018 a musel jsem do servisu....

proč to tedy u MR dotyčnému neaktivovali @brrrrm, když dle tebe by to mělo jít?

Edited by Aleš_BX

Bol som v tom, že autá od MR2018 dokážu dočasne deaktivovať kessy aj bez potreby dodatočne aktivovať túto funkciu v autorizovanom servise. Veď možnosť deaktivácie kessy je uvádzaná aj priamo v manuáloch. A práve pre staršie modelové roky do MR2017 je to TPI, podľa ktorého treba len aktualizovať softvér v RJ kessy. Ale možno som to zle pochopil. Pri najbližšej návšteve autorizáku sa budem na to pýtať, uvidíme. Mám rovnaké číslo RJ kessy ako je v tom TPI, mám MR2017. Potom dám vedieť.

Dotyčný možno narazil na autorizák, ktorému sa to nechcelo riešiť a teda dal klasickú odpoveď, že to nejde. Alebo jeho MR2016 mohla mať iné RJ kessy?

Dočasná deaktivace klik lze vyřešit na všech Superbech 3 od počátku výroby. Pokud to servis nezvládne, je to jen jejich neschopnost.

Posted (edited)

Bohuzial som sa dostal do zleho vlakna, povodne to malo ist do O3. Pouzil som google a neskontroloval. Mea culpa.

Takze spravne info je, ze servis nedokaze ani pri vytlacenom TPI rozchodit blokovsnie kessy na ziadost zakaznika. 

Konkretne Danubia Auto Bratislava.

Edited by Eska-monter

Posted (edited)

Zaujímavé a pritom to TPI je aj pre O3. To keď ja budem žiadať spraviť vo svojej F3, asi ma rovno vyhodia von oknom! :lol:

Ak budeš mať možnosť, skús sa informovať v inom autorizáku.

Prípadne aj Autofilas: https://www.facebook.com/AutoFilas/

Osobnú skúsenosť nemám, ale čo som komunikoval s jedným človekom odtiaľ, sú prístupní na kdejaké prasačinky, ktoré inak bežné autorizáky odmietajú/nevedia robiť.

Edited by brrrrm

Dnes aktivováno i na O3 z roku 2013, tak nerozumím co mají pánové v servisu za problém.....