Jump to content
miskolci

KESSY a bezpecnost

Recommended Posts

Nejdražší na celé akci je virtuální panel přístrojů a opravdu píšu k tématu a reaguji na otázku výměny klíče za novější typ....

V 20. 2. 2020 na 22:21, dafr napsal:

Skutečně. Ptal jsem se ve ŠA, jestli se u vozů Škoda už používá technologie, která po té, co se s klíčkem několik minut nemanipuluje, odpojí se od napájení, aby případný zloděj nemohl pomocí zesilovače signálu automobil odcizit.

A odpověděli mi:

Vážený pane, všechny naše modely tuto technologii již delší dobu používají.

Tak teď jsem se namichnul. Nedalo mi to a vyzkoušel jsem to a... nic. Jak bylo uvedeno výše, MR 19 to nemá :-( Bohužel, daň za to, že jsem koupil skladovku. 

V 21. 2. 2020 na 10:01, milanfrolka napsal:

Ja to mam pres rok pridane v SIII jen jako cip kolem baterky ( jen se jednoduse zasunula baterka do takoveho pozdra z tistakem a vratila se zpet do klicenky je to primo od te firmy co to vymyslela a v pohode jen kdyz necham 3 min klice bez phybu tak napise klice nenalezeny  mosim snema pohnut ...

Nemáš prosím tě nějaký link?
Nechce se mě zatím investovat do zcela nových a docela drahých klíčenek, toto asi bude dostupnější řešení.
Díky.

Nové škodovky od MR20 myslím mají už podobnou věc v klíčku, sám se po určité době uspí.

A od MY 2021 se uspí už po 5 minutách.V předchozím MY 2020 bylo po 15 minutách.

• Upvote 1

Pls, ten kdo má koupený ten obvod na baterku... Během cesty autem.nic nesignalizuje??? Je citlivost toho obvodu dostatečná??? Dík za odpověď...

Mam to pres rok a v pohode jen kdyz stojis a chces nastartovat po 3min. Tak musis tuknut do klicu...aspon vis ze ro funguje

• Upvote 1

jj dik asi vetsi prodleva se neda nastavit???

Škoda že se to neřešilo už dřív ... Jinak mám objednáno a dušička bude mít o něco větší klid . A tím uspáním by měl i šetřit baterku v ovladači .

• Downvote 1

Posted (edited)

Jaká dušička, už to tady někdo psal, na sídlišti je ti to jedno a nejvic aut se krade v nákupních centrech, kde jsi stejně většinou v pohybu a je ti to k ničemu. Nejlepší a nejlevnější pro klid duše je dočasná deaktivace kessy a to s dvojím zamknutim auta. 

Edited by sam121
  • Downvote 1

Někdo psal ... Nesmysl , větší procento ukradenejch aut je na parkovištích ( sídliště )

• Downvote 1

Posted (edited)

Aha, a jak najdou v kterém bytě je klíček, aby přenesli jeho signál? Pokud se zde tedy bavíme o ukradených autech s kessy. Panelákova faradayova klec mimo to není zrovna to ideální pro přenos signálu. A před oknem rodinného domu, za kterým je na kuchyňské lince nebo za oknem v předsíni položený klíček, tam zaparkované auto nechá leda inorant nebo blázen. Resp. nechá, ale klíček s kessy dá jinam. Ale nebudu se hádat. Kdo ví, ví a nemá potřebu presvědčovat. 

Edited by sam121
  • Upvote 1
  • Downvote 2

@milanfrolka asi jsem nepochopil co tím myslíš nebo jsi nepochopil ty, že já paranoidní nejsem a vím jak se mám kde chovat, pokud bych měl pocit, že obavu mám mít. Ale ty nejspíš paranoidní jsi, když sis ten chip pořídil. A co myslel @bojlertím mínusem, aniž by se zapojil do debaty, to jasm uz vubec nepochopil. Nepsal jsem žádné výmysly, jen fakta. Viděl jsem zařízení na přenos signálu na vlastni oči a také jak funguje, jak vyhledává frekvenci atp. Fakt nemám potřebu někoho presvědčovat o faktech a pravdě a honit si tu triko. Takže si klidně mínusujte, ja zde s kessy tímto končím.

V 12. 7. 2020 na 23:12, sam121 napsal:

A co myslel @bojlertím mínusem, aniž by se zapojil do debaty, to jasm uz vubec nepochopil.

Že tady všichni čekáme na to, až někdo přijde, napíše o tom, že ostatní jsou blázni, když nědělají to samé, co on, a pak zase zmizí.

• Like 1

Tak to se omlouvám že jsem tu narušil hierarchii mistrů tohoto fóra a zneužil možnost vyjádřit se jako nováček k věci.

Jak jsem psal výše, už jsem s tématem kessy a bezpečnost skončil, nebudu do toho krafat těm, kteří to ví jistě (nej)líp a jistě mají osobní zkušenosti a dovedou leda tak ve vší své paranoidní nabubřelosti propagovat předražený produkt, který se dá lehce nahradit myšlením a přemýšlením.

Pro sam 121 je to tu forum kde si lidi radí... rikaji co maji co umi co maji odzkousene ....proc ma nekdo potrebu nekoho urazet vysmivat se ...kdyz z nekym nesouhlasim prejdu prispevek dal max napisu jak to mam vyresene ty...

Za me cip je drahy bohuzel nikdo ho levnec nedela ..ale auto denne potrebuju kupoval jsem ho za sve tak jsem dle sveho uvazeni pridal dalsi 4 zabezpeceni cip je jedno znich.nerikam ze ukrast nejde ale o ty 4 veci jsem to zlodeji ztizil...zda to pomoze nevim 

• Upvote 1

Len pridám moju skúsenosť - kúpil som si za pár stoviek (ide nájsť na Heuréke alebo z Alíka) obal na kľúče v podstate s integrovanou faraday klietkou a môžem potvrdiť že to fakt funguje. Kessy keď je kľúč v obale tak nefunguje a auto neodomknem či nenaštartujem. Dá sa na to rýchlo zvyknúť furt to vyťahovať a nechávať v obale ale je to lacné a funkčné riešenie :-)