Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den, potřeboval bych prosím radu, mám Fabii druhé generace rok výroby 2013. Koupil jsem si 2Din rádio a couvaci kameru. Ale když zařadím zpatecku , tak se na rádiu neukáže kamera, musím ji zapnout ručně. Dle informací od prodejce potrebuju dovézt signál od zpatecky do radia (reverse Inn). Nevíte kde ten signál seženu? A případně jak ho dotahnu do radia? Děkuji za pomoc. Koudelka. 

Ten "signál" je prostě palubní napětí a obvykle se bere od světla zpátečky. Analogové drátové kamery k tomu často mají zvláštní kablík s dodatečnou žílou, viz např. červené cancourky zde nebo zde. U bezdrátu se holt musí natáhnout kablík zvlášť a potom lze uvažovat místo tažení zezadu od světla i o napojení se na svazek někde vepředu.

Edited by JayBee1

Děkuji za radu. Ten kablik od cince mám zapojeny na trvalé napětí jak bylo v návodu. Ale u radia mám reverse inn a k tomu stačí dovézt napájení třeba od žárovky že zpatecky? Já se právě bojím abych si neudělal něco s rádiem. Jinak mám dratovou kameru

Jasně, může být. Také mám couvací kameru napájenou trvale (nahrávám ji).

Ano, přesně tak, jde o drát "od žárovky" zpátečky. Rádiu to nic neudělá.

Už to funguje jak má. Děkuji za pomoc. Jen ještě otazecka, ale nepodstatna. Z rádia mě jde ještě kablik s označením brake, nevíte k čemu slouží? Děkuji. 

Nedodals žádné informace o rádiu (výrobce, typ), ale nejspíš to bude na detekci stavu ruční/parkovací brzdy. Některá rádia mají kvůli bezpečnosti některé funkce zablokované, pokud je auto v pohybu (klávesnice apod.). Že auto v pohybu není, zjišťuje rádio právě pomocí kontaktu "brake", který se myslím připojuje na napájecí drát spínače ruční brzdy.