Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Dobrý den, potřeboval bych prosím radu, mám Fabii druhé generace rok výroby 2013. Koupil jsem si 2Din rádio a couvaci kameru. Ale když zařadím zpatecku , tak se na rádiu neukáže kamera, musím ji zapnout ručně. Dle informací od prodejce potrebuju dovézt signál od zpatecky do radia (reverse Inn). Nevíte kde ten signál seženu? A případně jak ho dotahnu do radia? Děkuji za pomoc. Koudelka. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Vloženo (upraveno)

Ten "signál" je prostě palubní napětí a obvykle se bere od světla zpátečky. Analogové drátové kamery k tomu často mají zvláštní kablík s dodatečnou žílou, viz např. červené cancourky zde nebo zde. U bezdrátu se holt musí natáhnout kablík zvlášť a potom lze uvažovat místo tažení zezadu od světla i o napojení se na svazek někde vepředu.

Editováno na JayBee1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji za radu. Ten kablik od cince mám zapojeny na trvalé napětí jak bylo v návodu. Ale u radia mám reverse inn a k tomu stačí dovézt napájení třeba od žárovky že zpatecky? Já se právě bojím abych si neudělal něco s rádiem. Jinak mám dratovou kameru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jasně, může být. Také mám couvací kameru napájenou trvale (nahrávám ji).

Ano, přesně tak, jde o drát "od žárovky" zpátečky. Rádiu to nic neudělá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už to funguje jak má. Děkuji za pomoc. Jen ještě otazecka, ale nepodstatna. Z rádia mě jde ještě kablik s označením brake, nevíte k čemu slouží? Děkuji. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nedodals žádné informace o rádiu (výrobce, typ), ale nejspíš to bude na detekci stavu ruční/parkovací brzdy. Některá rádia mají kvůli bezpečnosti některé funkce zablokované, pokud je auto v pohybu (klávesnice apod.). Že auto v pohybu není, zjišťuje rádio právě pomocí kontaktu "brake", který se myslím připojuje na napájecí drát spínače ruční brzdy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Muze to byt dratek od prednich senzoru :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se