Přejít na obsah

Snehove retezy na Kodiaq 235/55 R18


karel_b

Doporučené příspěvky

V navodu na Kadaka pisou, ze snehove retezy je mozno pouzit jenom pro kola sirky 215, pro, 235 nesmi pry byt vubec. Coz je blbost, minimalne rychloupinaky pujdou bez potizi.

Mista je pritom v podbehu hromadu s vyjimkou vzdalenosti mezi gumou a tlumicem, ta je hrozne mala.

Bezne supermarketove retezy tam drhnou.

 

Urcite pujdou bez podizi pouzit rychloupinaci retezy retezy König K-SUMMIT XL K55, ktere za kolem nevyzaduji zadny prostor - davat za ne 9000Kc se mi ale opravdu nechce.

 

Nezkousel jste nekdo, zda je mozne pouzit nejake retezy s nizsi vyskou clanku, napr Pewag 9 XMB 79?

 

Uvitam kazde info, nez budu muset vyplajznout devitilitr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je možné dát řetězy na 18" jsem řešil už před nějakou dobou a dodnes nemám jednoznačnou odpověď. Ve velkém TP mám 18" zímní kolo zapsáno jako alternativní rozměr. Když jsem pátral po tom, proč zrovna tento rozměr je uveden v TP mě z pěti dealerů tři tvrdily, že je to rozměr na který ještě mohu dát řetěz, ale že škoda ho jako příslušenství nenabízí. Na dotaz u infolinky škoda mě po jednom měsíci dopisování řekly, že ten rozměr je v TP uveden protože auto s ním bylo homologováno. Proč zrovna tento rozměr mě nevysvětlili.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Overil jsem to pokusne, nasadit retezy jde.

 

Problem je ve vzdalenosti pneu predniho kola od kalisku, co drzi pruzinu, je to jenom cca 15 mm.

Nasadit bezne retezy tedy jde, ale musi se PORADNE utahnout, aby se vubec nehybaly, pokud maji nejakou volnost, odstrediva sila je zvedne a zacnou tlouuz do toho kalisku zespoda.

Podarilo se mi nasadit bezne supermaketove retezy a po dvojim utazeni vse OK.

Pokud se pouzijou treba pewag 9 XMB, co maji sirku jenom 9 mm, pujde to snaze.

 

Ale je to oser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj,

taky resim stejnou vec a nemam odpoved

v TP budu mit kola jen 18" a 19". Jako zimaky ale jen 18".

 

Pak jsou jen moznosti:

1. koupit ty drahe retezy od K-Summit XL K55

V: dobre se nasazuji, nepotrebuji prostor mezi pneu a tlumicem

N: hodne se opotrebovavaji (plastove plosky),  pri testech ADAC propadly (nedrzi, coz potvrzuji i dalsi uzivatele)

 

2. koupit ty pewaq 9 XMB

V: jsou to retezy, tak vydrzi

N: nasazovani je mnohem horsi, zde je nutno velmi peclive zkontrolovat utazeni, mezera je minimalni,protoze jinek si poskodite tlumice

 

Dle dealera na moje auto nasadit 17" nepujdou, protože v teto motorizaci TSI2.0 jsou tam vetsi kotouce a 17 se nevlezou.

To mně ale uplne nesedi, protože v konfiguratoru u tohoto motoru (ale jine vybavy) lze vybrat 17".

 

Kdo ma v TP 17"  ma vyhrano a hodne usetri (na R17 215 sirka existuji i originalni retezy)

 

 

Podarilo se to nekomu vyresit?   Jezdite na R18 s retezy nebo s temi Summity?

Ted budu muset behem par dni  koupit zimni kola a asi to budou tedy R18.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám RS a v techničáku sedumnáctky mám. Jen tam mám vyznačené, že na nich jde jezdit jen v zimě (netuším proč, asi kvůli konfiguraci tlumičů).

 

Sám přemýšlím jak se s tím poprat. Jestli ty 17 fakt nejsou ideální z jízdních důvodů, tak možná zvolím 20ky zimáky a řetězy oželím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

to je nahoda, ja si budu do 3 tydnu taky prebirat 2.0 TSI L&K s 19" letnakama :-)

Mas tedy jen jedny disky a menis jen pneu?

Uz jsi K summity zkousel ve snehu/ledu? jake jsou zkusenosti? chovaji se dobre a jdou dobre upevnit? Je tam misto u tech 19" na nejake nizkoprofilove retezy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

take řeším sněhové řetězy na kodiaq 4x4.Mam kola 235/55R18.

Zkoušel někdo nasadit řetězy na zadní kola.Koukal jsem že v zadu je místa dost.Předek je už horší tam je opravdu málo místa mezi kolem a dorazem pružiny.

Mel jsem Skoda yeti a tam výrobce při větším rozměru kol připouští použití řetězu jen na zadní nápravě.Samozrejme jen když to je 4x4 :)

Nevidim důvod proč by to nebylo možné také u kodiaqa.Zda se mi nesmyslné jen kvůli retezum kupovat jiný rozměr kol.

Dekuji za odpověď.

S pozdravem Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už se to tu řešilo, ale také bych uvital nějaké nové zkušenosti.

Fakt je ten, že výrobce uvádí řetezy jen na 17". Na 18" (mam je na zimnich) tam moc mista mezi pneu a tlumičem není.

Existují však řetezy s malou výškou nebo Thule summit (ktere nezasahuji do problematickeho prostoru).

Taky čekám na nějaké další praktické zkušenosti  zde na foru.

Taky by mohli pomoci podložky, které tu někdo řešil (zvětšili by dostatečně prostor mezi tlumičem a pneu). Zde ale netuším, co vše to může ovlivnit. (zaruka/pojištovna/...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Omlouvám se že to dávam sem ale nenašel jsem kam to napsat. Kdyby měl někdo zájem o letní R18 originál skoda Elbrus 7Jx18 ET43 5x112 + letní pneu Continental ContiSportContact 5 235/55 R18 100 V. Na kolech najeto300km, bez vad  a alu bez škrábanců cena 20tis.kč,Zprávu do sz v případě zájmu .Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...