Jump to content
Sign in to follow this  
excite319

Brzdy - problém

Recommended Posts

Zdravim pánové, mám takový problém. Octavia 1.9 TDi 81kW r.v. 2003. Při zhaslém motoru je brzdový pedál normálně tvrdý. Při nastartovaném motoru je první šlápnutí měkké (jde cca do 3/4 chodu), ale trošku brzdí (zabrzdí), druhé a třetí šlápnutí je už tvrdé ale nebrzdí (neušlápnu). Nové kotouče, třmeny a destičky v zadu a ve předu nedávno dělané, vše několikrát odvzdušněno a jde čistá kapalina. Nevíte někdo v čem by mohl být problém ? Díky za rady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já bych řekl, že se posilovači nedostává podtlaku. Takže buď hadička mezi posilovačem a vývěvou nebo špatná vývěva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odvzdusnene nekolikrat. uz jsem odvzdusnil hodne aut... jinak k te vyveve.... kdyz oddelam hadicku tak saje jako blazen a z hadicky nic neuchazi... po chcipnuti motoru a povoleni hl. brzdoveho valce pekne zasyci, takze podtlak tam musi byt... napada me jedine ze je posilovac K.O.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jistá pravděpodobnost a souvislost by tam byla. Když má při odvzdušňování pedál delší krok (propadá se až na podlahu), tak mohlo dojít k poškození posilovače.

Když je posilovač v klidu, tak je na obou stranách membrány stejný podltlak. Když šlapeš na pedál, tak se uzavře ventil spojující obě strany membrány a na stranu membrány u pedálu začne připouštět atmosferický vzduch (tlak) a ten pomáhá tlačit na brzdový válec.

Divné je, že se v posilovači neudrží podtlak a že to na první šlápnutí trochu posiluje a na další šlápnutí se už podtlak neudělá. A já jsem nějak línej myslet. :-)

 

posilovač.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

myslím si stále , že máš pořád vzduch v ABS , který se ti při odvzdušňování nepodařilo vytěsnit ven,  pořádně odvzdušnit přes VAG, 

..je i metoda brutální , a mě pomohla,  a sice pořádně auto rozjet na 140 a brutálně dupnout na brzdu a to několikrát,  jestli na to nemáš koule tak to ani nezkoušej, pokud jo tak veliký pozor na provoz a dostatečně volnou silnici,   dojde k takovému kmitu v ABS, že to vzduch vyžene, pak odvzdušnit..

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...