Přejít na obsah

Scala a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

Ano, volant je jiný, T-Cross dostal nový volant, nejpíše se postupně rozšíří do všech VW (v minulosti používal koncern vždy v celém portfoliu v podstatě stejný volant, za příplatek se lišili jen modifikace), další velice podstatný rozdíl je jiný tvar výdechů na bocích palubní desky. Dále je rozdíl to, že T-Cross má na vrchní straně palubní desky odkládací schránku a změnila se oblast vpravo od displeje infotaimentu a tlačítko směrových světel se přesunulo nad ovládání klimatizace. Další změna je v oblasti řadící páky.

Takže ano, Polo a T-Rock mají interiéry mírně jiné, ale rozhodně jsou velmi podobné. A nic to nemění na tom, že Arona a Ibiza jsou jak přes kopírák a myslím, že to ničemu nevadí ani u ní (nebo aspoň jsem nenašel nikde stížnosti na toto u Ibyzi/Arony) tak proč u Scaly. Nevidím proč hledat problém tam kde není, obzvláště ještě před tím, než by v tom kdokoli z nás seděl. Pokud bude ten interiér špatně zpracovaný, tak pak proč se zdržovat kritiky,  ale na základě jednoho obrázku?

EDIT: A když pudeme mimo koncern

Rio

image.thumb.png.599657bc4bbf623e7eca75f8895bbc55.png
 

Stonic

image.thumb.png.27475669c7f2ada1d736e164471d64b3.png

Změna v obložení palubní desky

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 1/30/2019 at 12:19 PM, Joker 85 said:

Každopádně mě už se opravdu u škodovky nestane abych si tu danou motorizaci a model nevyzkousel. 

Udělal jsem to v životě pouze jednou a to u OC 3 FL a už nikdy ?. Takže u mě má každý kdo to udělá velký obdiv ??

Tak já bych si ji rád předem vyzkoušel, ale v republice snad ani jedna s tím motorem nebyla (jako předváděčka)... když sem obvolával "jó tu sme tady měli, ta šla hned do prodeje". Navíc chci zkoušet nejen motor, ale i pohon, převodovku a interiér (sedačky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těch 6 vzhledově je nejhezčí Ibiza, netrčí tam ten tablet :D

Kombinace pěkná, ale je to tak pro mladý bez dětí nebo starý, praktičnost proti celočerným látkovým bude o dost horší.

Mě se hlavně nelíbí ten černý matný plast kolem toho tabletu, kdyby měl aspoň nějakou strukturu a v barvě dekoru. Na mě to působí jako levné auto ne na nižší střední. Stejně vršky tapecu na lokty a klouby vpředu budou z tvrdého plastu ne jako u G7 měkčené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, každý si vybere co se mu líbí :) pro mne má Ibiza/Arona display příliš nízko.

A to kde bude a nebude měkčený plast, já to z fotky nepoznám. A stejně, ruku jsem si na hranu okna nikdy nedával, u moderních aut je nepříjemně vysoko, pro mne je třeba důležitější provedení opěrky ve dveřích. Ale ani jedno nejsem schopné porovnat dle fotek. Pokud existuje způsob jak porovnávat kvalitu materiálu dle fotografií, rád se přiučím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab světlý interiér je pecka o tom žádná.... Většině lidí se líbí ale nechce kvůli dětem atd.

Za mě interiér ve Scale dobrý ? ani ten tablet mi nevadí když nepřesahuje horní hranu palubky. 

Ano možná bych uvítal trochu jinak řešenou tu krabici na ovládání klimatizace atd.... 

Jinak interiér jako celek se povedl a v porovnání s konkurencí u mě lepší průměr (aspoň na pohled). 

 

Ano máš pravdu že Stonic a Rio mají totožný interiér, ale to je auto za 330tis. 

 

Proto se tohle ve W nestalo a pólo má jiný interiér než T-rock za 450tis. 

 

A s toho holt vyplývá ze ve Škodovce se šetří samozřejmě na zákazníkovi. 

Proto dostane stejný interiér Kamiq a Scala.  Jiný důvod než peníze v tom opravdu není. A chápu to.... Teda pochopil bych to s jinou cenovkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tolik lidí co jsi nekoupí Octavii... Fabii atd jen kvůli tomu že u nich v ulici stojí půlka škodovek ??

Třeba moji mladý jsem nabízel novou Fabii a první co řekla bylo : na to zapomeň, podívej se do ulice ?.a těch případů znám docela dost. 

 

A samozřejmě že oddělení design atd chtělo stejný interiér v obou modelech..... Si to jednání ve Škodovce umím živé představit kol100

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Martab napsal:

No vidíš, každý si vybere co se mu líbí :) pro mne má Ibiza/Arona display příliš nízko.

A to kde bude a nebude měkčený plast, já to z fotky nepoznám. A stejně, ruku jsem si na hranu okna nikdy nedával, u moderních aut je nepříjemně vysoko, pro mne je třeba důležitější provedení opěrky ve dveřích. Ale ani jedno nejsem schopné porovnat dle fotek. Pokud existuje způsob jak porovnávat kvalitu materiálu dle fotografií, rád se přiučím :)

Já bych řekl, že tady je to vidět krásně. Struktura vrchního měkčeného dílu a dekorační lišta a okolo tabletu tvrdý plast ten samý, co kolem budíků a displeje na Swingu ve F3. Ten kdo čeká něco jiného, bude zklamán. Určitě nečekat měkčený plast jako v předchozí Fiestě :D

https://www.skoda-storyboard.com/cs/tiskove-zpravy/skoda-auto-zahajila-seriovou-vyrobu-noveho-kompaktniho-modelu-skoda-scala-v-mlade-boleslavi/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam až se dá dostat v nižší střední třídě, za těch -100tis bych i to H-čko zkousl :D. Hezky to vysvětluje statistiky podílů soukromých/firemních registrací.

https://www.tipcars.com/hyundai-i30/hatchback/benzin/hyundai-i30-1-0-t-gdi-symbol-10452498.html

https://www.tipcars.com/hyundai-i30/hatchback/benzin/hyundai-i30-1-0-t-gdi-fastback-komfort2019-14703022.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže zase porovnáváme cenu po slevě u skladového vozu s ceníkovou...

Ale ano, ty Hyundaie vychází cenově hodně dobře v základu, ale když už chce člověk třeba jen takovou, pro mne v této kategorii naprosto nepostradatelnou věc, jako je automatická klimatizace a něco lepšího na svícení než žárovku, letí cena strmě vzhůru... Je to jen čistě o preferencích a každý si může vybrat to co se mu zrovna líbí a vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Joker 85 napsal:

Proto se tohle ve W nestalo a pólo má jiný interiér než T-rock za 450tis. 

 

A s toho holt vyplývá ze ve Škodovce se šetří samozřejmě na zákazníkovi. 

Proto dostane stejný interiér Kamiq a Scala.  Jiný důvod než peníze v tom opravdu není. A chápu to.... Teda pochopil bych to s jinou cenovkou. 

T-Roc má sice jinak tvarovaný interiér, však je taky situován spíše na pozici Golfu, ale kvalitativně ho Polo převyšuje, což považuji za podstatně větší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to normální a přirozené že se lidi chtějí lišit... A jak si řekl potřebuji se v tom cítit dobře každý den. A už vidím jak 30% lidí na Václavaku chodí ve stejným oblečení a botech pouze v deseti barevným provedení.

Aspon že automobilky na to začali reagovat a můžeš si interiér trochu barevně odlišit. 

Jako kabelku asi ne ale třeba moje mladá škodovku nikdy neměla a jediný důvod byl že ji má každý....(dle jejích slov) A posledny tři auta měla japonský. kabelek má asi 25 ale to tu asi rozebírat nemusíme..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už ale moc paušalizuješ. A podobně jako Jan R. máš prostě na všechno svou odpověď. Ale podle toho, že teda po silnicích jezdí plno Škodovek to není odpověď většiny. To jen ty máš takový okruh lidí. 

Já taky znám hodně lidí co si Škodovku nekoupí protože by nevypadali tak dobře. Za cenu nové Škodovky si koupí ojetou Audi nebo Alfu. A pak brečí že mění vstřiky za desetitisíce a podobně. Ale s tím se prostě musí počítat. 

Já se cítím dobře v “blbé” Fabii kterou má každý třetí a naopak mám radost když náhodou potkám někoho se zelenou Monte Carlo, klidně stačí když je zelená ? Necítím se dobře v současném Yarisu ani Aurisu, protože ten interiér a grafika displejů je tak nějak mimo dnešní dobu. Ovšem nová generace už vypadá lépe. 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je ale všude, u nás je plno Škodovek, v Itálii Fiatů, Alf, ve Francii Renaultů. V Japonsku zase i ta u nás tuctová Škodovka působí jako zjevení. Navíc pokud chci něco, čím se odliším, tak na to jsou tady speciálně výrobci a modely které se na to specializují, ale Škoda se zaměřuje na trochu jinou klientelu. Ale to bych jí nevyčítal jako zápor (asi jako bych nehanil Toyotu s tím, že v Tokiu je na každém rohu...).

@MilanHos Tak to máš dobré, já mám sice jen hloupou tuctovou Fábii, ale stejnou jsem ještě nepotkal ? (a to na ní nemám nic co co nedělala ŠA z výroby).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...