Přejít na obsah

Scala a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

Jako kdybych si měl vybrat jestli Mazdu 3 za 520tis nebo Scalu za 520tis tak Mazda má navrch... Otázka ale pořád zůstává co předvede škoda v reálu za jízdní chování atd. 

Samozřejmě že Mazda občas taky zakopne. Měla drobné problémy s D motory a i na Mazde6 drobný problém s brzdy atd.... je to taky pouze jen stroj a není to Toyota:kol-31:. Tak uvidíme :kol-135:

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem zvědav hlavně 16ky a stan.podvozek.

Ale všechny škodovky ( cca. od O2) na rozumných kolech jezdí pro mě skvěle a od doby co mají XDS je to paráda, hlavně dálniční sjezdy a nájezdy o 270st. než se dostaví nedotáčivost, trvá to ?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu mít teď trochu zkreslené představy, jak by to mělo jezdit ( jako hluky, tupé rány, odskakováni), protože převážně teď jezdím vzadu s multilinkem a ještě 39kg závažím v podobě baterií?, Scala bude zhruba o 2 metráky lehčí celkově a rozložení hmotnosti naprosto jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Joker 85 napsal:

Mě osobně u škodovky ta nedotacivost přímo vytáčí i když mám XDS

Tak to jezdíš ještě ostřeji ?

My hned před Prahou máme takový nájezd, při 60 s Fabií3, japonec max.50 se to dá i dražší auta za mnou jedou pomaleji i v okolí Doks se dá jet svižně.

Mazda má ten jejich G Vectoring to by mělo fungovat stejně

14068E11-4991-4023-BB5E-0A5C63FF14F9.png

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Joker 85 napsal:

Jako kdybych si měl vybrat jestli Mazdu 3 za 520tis nebo Scalu za 520tis tak Mazda má navrch... Otázka ale pořád zůstává co předvede škoda v reálu za jízdní chování atd. 

Samozřejmě že Mazda občas taky zakopne. Měla drobné problémy s D motory a i na Mazde6 drobný problém s brzdy atd.... je to taky pouze jen stroj a není to Toyota:kol-31:. Tak uvidíme :kol-135:

Teď je zrovna ve Světě motorů test Mazdy 3, na hrbu 150tkm, žádné extra nedostatky ani koroze. Orezlé těhnice se mi objevili po první zimě na obou Fabiích, zbytek koncernu tipuji to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ona zase Scala je v Style s 1.5 TSI 110kW s DSG za nějakých 524tis. Ta Mazda za 520tis má 90kW v atmosféře a nemá ani automatickou klimatizaci (tu má až s paketem Plus). Plus začíná na 554tis. což už začíná být velmi slušně vybavené auto, bohužel stále s 90kW 2.0 atmosférou (ještě jsem s tímto novým naladěním nejel, ale porovnávám dle předchůdce který měl 88kW a nemyl to "žádný zázrak" na auto této velikosti ve srovnání s 1.5 TSI 110kW, který ve Scale stojí cca stejně (tam kde Mazda 3 s automatem začíná, tam je Scala s 1.5 TSI DSG při přidání všech paketů)). Takže oni to nejsou až tak úplně konkurenti. Nicméně osobně se těším hodně na ten nový X181, to je jak po technologické tak i výkonové stránce již velmi zajímavý motor, bohužel tomu odpovídá i cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem stejného názoru. Kdo si chce koupit Scalu nebo Focuse nepůjde zkoumat japonce např. Subaru XV nebo prémii třeba Audi A3, Volvo a zase naopak. Rozhodnutý někdo pro MB A nepůjde do škodovky, ale srovná to třeba s řadou 1. Proto prodeje v čechách jsou takové, kupní síla spíše Evropu nebo výroba ČR, SK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab s tou automatickou klimou ti dávám za pravdu. To beru u Mazdy jako velký mínus.

Pro mě jako jediný minus ale o to zásadně větší. 

Jsem rád že jsi zmínil paket plus s tím je třeba podle mě všechno co očekávám  od auta třeba já. 

A když bych postavil vedle sebe mazdu 3 s paketem plus takže za 550tis a vedle Scalu za 550tis v manuálu a musel bych vzít jedno s těch dvou beru mazdu. 

Samozřejmě za situace že škodovka si pojedu svou a Mazda svůj standart. 

Řízení, podvozek, motor, převodovka. 

 

Co by jsi vybral ty a proč? 

Nebo jinak.... Proč bych měl vzít Scalu.?

 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joker 85 Ano, samozřejmě bych bral Mazdu 3,problém je ale v tom, že ta Mazda je prostě dražší, Scala za 550 bude buď v 1.5 TSI 110kW a DSG (+ ještě zbude na nějaké ty pakety a nějakou výbavu nad rámec), manuál bude o 45tis levnější cca. A to je podstatně silnější motor než v té Mazdě. A nebo pak vzít "více odpovídající" motor 1.0 TSI 85kW, ale tam už snad za tu cenu neexistuje smysluplná konfigurace. Prostě jediné co jsem chtěl říct, Mazda 3 je super auto, nově má vzhledem k výbavě i slušné ceny, ale konkurent ke Scale to není v žádném směru, ať už cenou, nebo provedením interiéru, nebo podvozkem (ikdyž je otázka jak bude ta Mazda s vlečkou jezdit, ale věřím že to vyladí pěkně). Jsou to auta velikostně podobná, ale ta Mazda je snad vším dál (i tou cenou).

To je přesně to co psal @Jan R. Ten kdo si jde pro MB A se nebude dívat po Leonu, kdo si jde pro M 3ku, nebude se dívat po Scale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme se tu nějak tak schodli, že to není přímý konkurent Scaly, ale budeme tu mít jízdní dojmy od @Dixik2, tak i reálné fotky. Tento krásný interiér stojí 39 tis, když se vedle sebe postaví Scala za 680 a toto, připadá si člověk o třídu výše ( soudím, že kůži mít nebude, jen tu alcantaru-suedii). Měkčené plasty na dveřích i vzadu ( to jsem neměl ani v G7 Highline). Chce si to reálně vyzkoušet, ta minimalistická palubka, všude samé švy, měkčený i kolem tabletu. Dvojitý funkční výfuk, všechny budou mít ty minimalistické nástavce prahů ( prodejce říkal jen desingová záležitost), čekačka  5 měsíců, sedan od června.

IMG_0072.JPGIMG_0074.JPGIMG_0075.JPGIMG_0076.JPGIMG_0079.JPGIMG_0081.JPG

IMG_0082.JPGIMG_0085.JPG

IMG_0089.JPG

IMG_0095.JPGIMG_0100.JPGIMG_0105.JPG

IMG_0106.JPG

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není to jen nějaká "vize", protože zvrchu pod výdechy je to Terraco

image.thumb.png.afc4fdb4c0d008872ab99c4f3cd5ec77.png

od výdechů dolů je to Scala. I ty sedačky vypadají na tom obrázku z časopisu jako z Terraca (spíš to vypadá na Terraco se středovým tunelem ze Scaly). takže snad to tak vypadat nebude :)

 

Ale to už se zase dostáváme mimo :)

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...