Přejít na obsah

Vybíjení baterie - interiérové světlo v kufru


Alf12

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

zakládám nové téma k vybíjení baterie, protože můj případ bude trochu speciální. Závada se projevila se až teď, kdy s autem moc nejezdím.

Mám na baterii klidový odběr 0,15A, takže při stání bych měl baterii do 14 dní komplet vybitou. Začal jsem tedy zkoumat proč kde a jak. Přes VAG jsem závady nezjistil, ve dveřích závada není, centrál to také není. No a pak jsem si vzpomněl na událost, která si mi stala cca půl roku zpátky.

V kufru jak je to interiérové světlo, tak jsem dostal od známého nějakou LEDku, která prý svítí líp. Tak jsem tedy vytáhl původní žárovku a dal tam tuto LEDku. No jenže místo svícení to začalo celé jiskřit a kouřit. LEDku jsem tedy chtěl rychle vytáhnout, ale už mi shořela pojistka. Vrátil jsem tedy původní origo žárovku, vyměnil pojistku a od té doby mi světlo v kufru nesvítí (jinde v interiéru ano). Problém tedy na 90% vznikl tady, jenže co teď s tím? Zkoumal jsem to se známým automechanikem (ale ani jeden nejsme elektrikáři) a zjistili jsme následující:

- Žárovka nesvítí vůbec, ale když se s ní semtam zahýbá, tak jenom žhne

- Přímo z té patice jde napětí 11,8V a známý říkal, že "na plusu není proud"

- Pak ještě poznámka, která nevím jestli s tím souvisí, ale ve VAGu byla chyba, kde se psalo, že v zadním vyhřívání okna je zkratovaný plus. Vyhřívání okna ale funguje. Možná to s tím nemá souvislost, ale raději to tady zmiňuji.

 

Uměl by mi prosím někdo poradit, co dál? Jakým způsobem se ubírat s vyřešením problému? Děkuji!

 

(Fabia I, 2005, 1.4 16V)

 

EDIT: Ještě dodám, že jsem zkoušel vytahovat i různé pojistky, ale proud neklesl u žádné vytažené.

Editováno: , autor: Alf12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...