Přejít na obsah

Dálkové zamykání - úprava kódování


Elmariacchi

Doporučené příspěvky

Dobrý den, poprosil bych o radu zkušenější. Bylo mi již min. 5x vykradeno auto, vždy bez jakéhokoliv poškození dveří,oken čí zámků. Auto bylo určitě mnou zamčené, kontroluji si to. Vždy se mi to stalo akorát při parkování před barákem, jinde ne. Předpokládám, že zloděj má nejspíše dálkové odemykání na stejném kódu a když jde okolo tak se do auta "podívá". Nevíte, zda je možné překódovat celý systém tak aby běžel na jiném kódu? Případně napadá vás nějaké řešení jak zabránit nechtěným návštěvám? Očividně se jedná jen o nějakého drobného zlodějíčka, zmizeli mi z auta vždy drobonosti, jako nabíječka apod...

Jedná se o Octavii combi II, 1,9tdi.

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Co mne napadne, tak jsou 3 možnosti:

1) Zloděj používá turbodekodér.

2) Zloděj se nějakým způsobem dostal k náhradnímu klíči (DO), o kterém nemáš tušení.

3) Přísloví příležitost dělá zloděje někdy bohužel platí i pro rodinné příslušníky.

Možnost jiného způsobu nouzového otevření bez poškození vylučuji za předpokladu, že SAFELOCK funguje. Bod 1 se dá vyloučit pouze úplným vyřazením vložky dveří a spojky k táhlu, tím se ale riskuje problém v případě nenadálého výpadku funkčnosti dálkového ovládání. Bod 2 lze řešit přestavbou zámku dveří a nové načtení dálkáče (smažou se původní záznamy o dálkáčích). Bod 3 ... no asi nosit klíče od auta do sprchy, do postele, zkrátka všude s sebou...

Editováno: , autor: mirsont
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...