Přejít na obsah

Škoda Connect vs Waze etc.


Doporučené příspěvky

Kvalita dat o provozu ze škodovky, která za to navíc chce ještě roční výpalné, je tak nízká, že bych to nepoužíval ani kdyby mi naopak to výpalné platili oni. Waze přes smartlink do virtual cockpitu stejně nedostaneš. Zkrátka, o nic nepřicházíš.

 

Mě se dneska povedla taky dobrá věc - mobil připojený přes smartlink, jede Waze. Audio hraje normálně z SD. Ale jak jsem měl na Amundsenu pohledu na AA, tak jsem si říkal že si hodím pohled na to co hraje, tedy Audio, na cockpit. Prdlajs, viz příloha. Jako pochopil bych kdyby mi to psal v případě že hudba jeze taky přes AA, ale když jede z jeho vlastní SD, tak by mi ji zobrazit mohl :) (na Amundsenu bylo Audio zobrazené dobře)

IMG_20190125_085332.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohledně kvality dat o provozu - jsem dlouholetý uživatel navigací s "živým provozem", a to, co nabízí škodovka ve svých navigacích řadím mezi to nejlepší, co je na trhu (lepší, než sygic, tomtom, garmin, na srovnatelné úrovni jako garmin mapy). waze nepoužívám (a nepoužíval jsem), takže s ním srovnat nemohu.

 

kolony i zahuštění provozu sedí s realitou v naprosté většině případů.

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit, je třeba mít ale zaplacený Škoda Connect, což někteří nechápu, že za takové kvalitní data se platí.
S WAZE neporovnatelné, tím myslím, že je WAZE horší, obsahuje ze svého komunitního principu často řadu neověřitelných závadných a neplatných dat od uživatelů, zcela nepoužitelné jsou v ČR RDS-TMC dopravní informace, pokud to ještě vůbec funguje. Neaktuální, nepřesné, zpožděné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, capo napsal:

Kvalita dat o provozu ze škodovky, která za to navíc chce ještě roční výpalné, je tak nízká, že bych to nepoužíval ani kdyby mi naopak to výpalné platili oni. 

No comment, většinou toto tvrdí ti, kteří neví která bije:w00t1:

Editováno: , autor: omicron
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nevím kudy jezdíte? Já jezdím po Praze, a když jsem porovnával právě Waze a tuhle chytristiku od škody, tak se mi několikrát stalo třeba že waze řekne že cesta bude trvat 35 minut, škoda 55 minut. v polovině cesty na vzálenost, ale třetině na čas stále stejný rozdíl (to už jsem podle waze byl 18 minut od baráku, dle škody 38). pak jsem ujel asi tak kilometr (konkrétně přes semafor v uhříněvsi, kde byla úplně standardní situace, žádná uzavírka) a najednou začala škodovka přepočítávat a přepočítávat až se během 10 minut zkrátil dojezd o 20 minut.

 

Tohle se mi stalo několikrát. Stejně tak výpočet doporučené trasy, naprosto nesmyslný výběr průjezdních míst (tam kde jednoznačně je a bude největší kolona) a naprosto nerealistický odhad doby jízdy. Testoval jsem to několikrát ale už jsem to vzdal. Zlatej waze.

 

Nemluvě o tom hlasovém ovládání - to je pro mě taky důležitá věc - ve škodovce opět naprosto nepoužitelné. podle ní se dokážu navigovat akorát tak domů, případně velmi zdlouhavě na adresu kde znám městu/ulici/číslo popisného. jakmile se chci navigovat do nějaký firmy, obecný instituce (třeba česká pošta kunratice) nebo tak něco, úplně bez šance. Můj čas je drahej abych ho ztrácel používáním věcí který patřej do pravěku.

 

Všechno jsem to posílal i do škodovky, neměli ani koule se ozvat zpátky.

 

Rád to proberu detailněji, ale jsme ve špatném tématu, tak mě klidně někam naveďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, omicron napsal:

Mohu potvrdit, je třeba mít ale zaplacený Škoda Connect, což někteří nechápu, že za takové kvalitní data se platí.
S WAZE neporovnatelné, tím myslím, že je WAZE horší, obsahuje ze svého komunitního principu často řadu neověřitelných závadných a neplatných dat od uživatelů, zcela nepoužitelné jsou v ČR RDS-TMC dopravní informace, pokud to ještě vůbec funguje. Neaktuální, nepřesné, zpožděné...

Tak samozřejmě jsem mluvil o placené verzi (já mám rok zdarma k novému vozu, další platit určitě nebudu.

Waze je neporovnatelně lepší, rychlejší, přesnější. Ale je to názor proti názoru....

Těmi závadnými nebo neplatnými daty myslíš co? že projíždíš kolem hlášené hlídky která už tam není, nebo kolem odstaveného auta?

 

RDS-TMC se v ČR nikdy nezačalo oficiálně používat, s tím to přece v dnešní době ani nikdo rozumný srovnávat nemůže....

Editováno: , autor: capo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím v praze, a kolony (a zhuštění v provozu) zobrazuje navigace s přesností na desítky metrů... až na výjimky.

 

Nikdy se i nestalo, že by mě navigace na objíždce tahala do kolony.

 

jinak mícháš dvě věci dohromady - kvalitu dopravních informací, a to, jak navigace počítá čas v cíli.

 

Nutno dodat, že čas v cíli škodovácká navigace odhaduje dost pesimisticky - ale to nesouvisí ani tak s dopravními informacemi, ale o tom, že na na řadě silnic (v husté městské zástavbě) počítá s docela nízkými průměrnými rychlostmi. na normálních. silnicích a dálnicich kalkuluje časy vcelku ok.

 

za mě - jsem radši, když budu v cíli dřív, než říká navigace, než když navigace bude zbytečně optimistická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s dopravním info od Škody je stejná, jak zaznělo: špičková kvalita aktuálních dat o provozu a naprosto nepoužitelná odhadovaná doba dojezdu do cíle. Jezdím po celé ČR a dojezd se mnohdy liší i o hodiny a to bez ohledu na počasí, stav silnic či hustotu dopravy. Přitom pokud jsem offline, tak čas dojezdu sedí na minuty (při jízdě podle předpisů).

Tohle se Škodovce opravdu nepovedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

Jezdím v praze, a kolony (a zhuštění v provozu) zobrazuje navigace s přesností na desítky metrů... až na výjimky.

 

Nikdy se i nestalo, že by mě navigace na objíždce tahala do kolony.

 

jinak mícháš dvě věci dohromady - kvalitu dopravních informací, a to, jak navigace počítá čas v cíli.

 

Nutno dodat, že čas v cíli škodovácká navigace odhaduje dost pesimisticky - ale to nesouvisí ani tak s dopravními informacemi, ale o tom, že na na řadě silnic (v husté městské zástavbě) počítá s docela nízkými průměrnými rychlostmi. na normálních. silnicích a dálnicich kalkuluje časy vcelku ok.

 

za mě - jsem radši, když budu v cíli dřív, než říká navigace, než když navigace bude zbytečně optimistická.

Já jsem radši v cíli nejdřív co je to možné....

Pokud nemáš přesně čas dojezdu, jak můžeš porovnat tuhle trasu s jinou variantou ktero počítáš? nejde o vzdálenost, ale o čas. takže pokud existuje trasa která má 17km a druhá která má 26km, jak by to mohla navigace porovnat když nemá ani jeden příjezdní čas dobře? to by musela mít u obou tu odchylku nikoliv procentní, ale konstatní (5 minut na každou trasu) aby mohla určitě která je rychlejší. a jsem si jist že toto nenastává. takže nesouhlasím že by to byly dvě různé věci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

 

ale samozřejmě, že začlo. JSDI bylo oficiální kanál, totéž TIC.

 

to,  že to i tak bylo. naprd - je věc druhá.

ok, tak možná začalo, ale nikdy se to nedotáhlo do použitelné verze (čímž myslím použitelné v rámci technologie, což platilo v době bez online dat přes internet).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bubaq napsal:

Moje zkušenost s dopravním info od Škody je stejná, jak zaznělo: špičková kvalita aktuálních dat o provozu a naprosto nepoužitelná odhadovaná doba dojezdu do cíle. Jezdím po celé ČR a dojezd se mnohdy liší i o hodiny a to bez ohledu na počasí, stav silnic či hustotu dopravy. Přitom pokud jsem offline, tak čas dojezdu sedí na minuty (při jízdě podle předpisů).

Tohle se Škodovce opravdu nepovedlo.

No a když ti ukáže úplně špatně čas, věříš že ta trasa kterou ti spočetla, je ta nejkratší možná? Já teda ne a moje testování mě v tom jednoznačně přesvědčilo.

 

Já bych to používal moc rád, právě kvůli virtual cockpitu, ale bohužel, převládají nevýhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše capo.

Vem si, že jedeš někam dál (200+ km) třeba teď v zimě, kdy je reálné info o průjezdnosti silnic důležité. Na místě máš být v nějaký čas. Offline ti ukáže 3 hodiny, online 5,5 hodiny. Prd víš, jak máš nebo nemáš spěchat, jestli máš čas na oběd atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, capo napsal:

RDS-TMC se v ČR nikdy nezačalo oficiálně používat, s tím to přece v dnešní době ani nikdo rozumný srovnávat nemůže....

No nevím kolik je ti let a jaké máš zkušenosti s GPS autonavigacemi, já jsem začínal už u prvních TomTomů (nepočítaje US epizodu na konci 90.let, kdy jsem měl v autě americkou DeLorme navigaci s daty na CD v laptopu na sedačce spolujezdce :D).
A právě k TomTomovi jsem mě připojený externí RDS-TMC přijímač, a samozřejmě to oficiálně chodilo i na ČRo. Ještě nějaké doma někde budu mít, měl jsem jich několik v rámci nějaké akce. A samozřejmě v předchozím Columbusu v O2FL dopravní info fungovaly také přes RDS-TMC, a opravdu fungovaly.

O kvalitě a přesnosti RDS-TMC info tam dodávaných nemluvě, je jasné, že jak je něco zadarmo, tak to nefunguje, viz to národní středisko dopravních informací v Ostravě, které to mělo také krmit, to je pomalu na zavření :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím .. nikdy jsem se s tímto chováním nesetkal. ani s trafficem,  ani bez trafficu. takže nedovedu posoudit.

 

Jo, je pravda, ze jsem schopen do cíle dojet cca o půl hodky dřív,  než říká navigace (na trase cca 250 - 300 km), ale nepovažuji za problém. ale to vím, to se nemění - to je konstatní "chyba" vycházející z tohom, že jezdím prostě rychleji, než počítá navigace. jinak ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, omicron napsal:

No nevím kolik je ti let a jaké máš zkušenosti s GPS autonavigacemi, já jsem začínal už u prvních TomTomů (nepočítaje US epizodu na konci 90.let, kdy jsem měl v autě americkou DeLorme navigaci s daty na CD v laptopu na sedačce spolujezdce :D).
A právě k TomTomovi jsem mě připojený externí RDS-TMC přijímač, a samozřejmě to oficiálně chodilo i na ČRo. Ještě nějaké doma někde budu mít, měl jsem jich několik v rámci nějaké akce. A samozřejmě v předchozím Columbusu v O2FL dopravní info fungovaly také přes RDS-TMC, a opravdu fungovaly.

O kvalitě a přesnosti RDS-TMC info tam dodávaných nemluvě, je jasné, že jak je něco zadarmo, tak to nefunguje, viz to národní středisko dopravních informací v Ostravě, které to mělo také krmit, to je pomalu na zavření :-(

Zkus neřešit věk a historii nějakých přežitých technologií, odprosti se od názoru na diskutující a zaměř se na realitu a současnost těch technologií. Jezdíš každý den v kolonách? Jde ti hlavně o čas a chceš být v cíli co nejrychleji? Porovnával jsi někdy zabudovanou navigaci s online daty s Waze přes opravdu těžko odhadnutelná místa s kolonami a hustým provozem?

Pokud ano, pojďme o tom diskutovat. Pokud ne, nemá smysl se dál bavit.

 

Nikomu přece tu technologii nikdo nebere, používatejte ji, buďte spokojení. Každý má přece právo na vlastní názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

Nevím .. nikdy jsem se s tímto chováním nesetkal. ani s trafficem,  ani bez trafficu. takže nedovedu posoudit.

 

Jo, je pravda, ze jsem schopen do cíle dojet cca o půl hodky dřív,  než říká navigace (na trase cca 250 - 300 km), ale nepovažuji za problém. ale to vím, to se nemění - to je konstatní "chyba" vycházející z tohom, že jezdím prostě rychleji, než počítá navigace. jinak ok.

on je ale rozdíl když přijedeš rychleji protože jsi jel tou trasou rychleji než jezdí většina lidí (navigace vždy počítá průjezdní rychlost dle průměru posledních uživatelů (kromě jiných aspektů, zejména orientovaných na historické statistiky podle který odhaduje budoucnost - např. jak moc velká fronta bude na semaforu za 20 minut až tam přijedeš) - to by mohlo např. ukazovat na to že seš prostě jenom větší střelec a neřešíš rychlostní limity, a nebo že přijedeš rychleji protože se ukázalo že ta odhadovaná průjezdní rychlost byla rychlejší u všech (např. z důvodu již neexistující fronty na semaforu).

 

v tom prvním případě je jasné že bude špatně odhad i u waze a dalších.

v tom druhém je to jen potvrzení toho že navigace neumí dobře předvídat budoucnost (nikdo křišťálovou kouli nemá). já netvrdím že waze je 100%, jen prostě zastávám názor že je výrazně lepší než řešení od škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé, reagoval jsem na tvůj výrok o tom, že se něco nikdy nepoužívalo, a nemám to řešit ?
A už jsem jednou psal, že WAZE je pro mě nesrovnatelné se Škoda Connect. Používal jsem ho. Už tím, že to je apka někde na mobilu, v autě špatně ovladatelná a viditelná (pokud pominu řešení pro propojení s Infotainment, většinou špatně funkčními, a obtížně rozchoditelnými). Mobil v autě mám v kapse nebo v kastlíku pro wirelless dobíjení a nekoukám na něj. Ale hlavně mě kvalita dat ŠC přesvědčila. Nemám problém ani s kvalitou dat o provozu, ani s odhadovanou dobou dojezdu. I když chápu, že v některých městech bude od WAZE uživatelů více dat...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Waze jsem používal několik let. Pro mne vyhrává v přesnosti počítání času dojezdu. Aktuálnost dopravní situace je u Waze o trochu horší než u škodovácký aplikace. Komfort ovládání je zejména v kombinaci s hlasovým ovládáním jasně lepší u Škody - vše na přístrojích v kokpitu bez nutnosti manipulace s mobilem. To je obrovská výhoda.

 

Každý ať si vybere, co mu vyhovuje.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, omicron napsal:

To je zajímavé, reagoval jsem na tvůj výrok o tom, že se něco nikdy nepoužívalo, a nemám to řešit ?
A už jsem jednou psal, že WAZE je pro mě nesrovnatelné se Škoda Connect. Používal jsem ho. Už tím, že to je apka někde na mobilu, v autě špatně ovladatelná a viditelná (pokud pominu řešení pro propojení s Infotainment, většinou špatně funkčními, a obtížně rozchoditelnými). Mobil v autě mám v kapse nebo v kastlíku pro wirelless dobíjení a nekoukám na něj. Ale hlavně mě kvalita dat ŠC přesvědčila. Nemám problém ani s kvalitou dat o provozu, ani s odhadovanou dobou dojezdu. I když chápu, že v některých městech bude od WAZE uživatelů více dat...

Ok, máš pravdu, s tím TMC jsem to asi lehce přehnal - chtěl jsem říct že se celkem dalo ve své době používat v Německu, ale v ČR bylo ve srovnání s tím téměř nepoužitelné (nerozšířené, nepokrývající menší události, s velkým zpožděním...). V dnešní době každopádně ale neporovnatelné s online daty, tedy za zenitem (pro někoho kdo se pídí po přenosti, jinak věřím že mnohým slouží stále dobře).

Souhlas, komfort ovládání může být pro někoho lepší u zabudované navigace. Já bych to fakt používal moc rád...

 

Ono kdyby byl koncern co k čemu, tak tam hodí novější generaci AA a bude fungovat bezdrátově, potom to bude co do komfortu min srovnatelné, pro mě i lepší... Ten kabel je opruz.

A jsem rád že jsme se dostali k tomu že přiznáváš že někde to může být i jinak než jak to vnímáš ty.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len kratko. Cas prijazdu Kosice - Bratislava sa s pouzitim aj bez pouzitia dopravnych info online lisi oproti realite podla predpisov o 1hod 50min. Pre mna je cele skoda riesenie nepouzitelne, preto ho nepouzivam. Je mozne, ze niekomu to staci, ale zial stale vyhrava Waze, ktory je zadarmo.

 

cela tato tema uz ale nema s virtual cockpitom nic spolocne.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...