Přejít na obsah

Škoda Connect vs Waze etc.


Doporučené příspěvky

@capo Bohužel, bližší info než že je to c ceníku o tom nemám

Citovat
Bezdrátový SmartLink+

Funkce bezdrátového SmartLink+ umožňuje řidiči propojit telefon s vozem pomocí Wi-Fi a využívat zrcadlení telefonu a ŠKODA OneApp. Ve spojení s infotainmentem Amundsen je k dispozici také Wi-Fi hotspot umožňující připojení cestujících k internetu.

 

Ale možná by to chtělo aby @Pawouk nebo někdo jiný přesunul tuto diskuzi do jiného tématu v jiné sekci, toto už sem opravdu nepatří :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, navigace by tu měla mít samostatné téma.

Při vší úctě ŠA asi nebude konkurovat kvalitou technologickým firmám a jejich službám včetně navigace. Mě by zajímalo do jaké míry koncern určuje Škodě Auto, jak má řešení - navigace - vypadat. Nevím jak vypadá navigace v prémii (např. Audi) ale nechce se mi věřit, že by koncern dovolil zmíněné značce vypustit navigaci tak nízké kvality (jakou tu řešíme my). Otázka proč koncern nechce zpřístupnit část svého "ekosystému" třetím firmám je asi o penězích a uživatel je holt omezený v tom co může používat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, rimsy2 napsal:

Při vší úctě ŠA asi nebude konkurovat kvalitou technologickým firmám a jejich službám včetně navigace. Mě by zajímalo do jaké míry koncern určuje Škodě Auto, jak má řešení - navigace - vypadat. Nevím jak vypadá navigace v prémii (např. Audi) ale nechce se mi věřit, že by koncern dovolil zmíněné značce vypustit navigaci tak nízké kvality (jakou tu řešíme my). Otázka proč koncern nechce zpřístupnit část svého "ekosystému" třetím firmám je asi o penězích a uživatel je holt omezený v tom co může používat.

 

Měl by jsi vědět, že za koncernovým navigacemi je technologie HERE, což je původně americký Navteq (v podstatě jedna ze dvou světových velmocí přes mapové a navigační podklady), který byl akvizován původně Nokií, která z něho svého času udělala kombinací se svými Nokia Maps opravdu skvělou navigační technologii.

Poté to koupilo konsorcium nejvýznamnějších automobilek a technologiií, kde je i VW. Škoda nemá žádné své vlastní řešení.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by fajn mít nějaké obecné téma "navigace" které není rozdělené na amundsen nebo columbus, protože ten základ, jak už tu zaznělo, je stejný. A vůbec si nemyslím že by bylo šťastné to mít pod "autohifi" protože tohle už to dávno není výstižný název....

 

Souhlas s @Tragedie_v_JZD, také jsem přesvědčen že HERE jsou pouze mapové podklady.

 

Ale detail ohledně zdroje dat k počítání tras a vůbec jejich výpočetní logika by velmi zajímala. Určitě si nemyslím že by Škoda mělo jen něco svého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem take nenapsal, psal jsem, že za "...za koncernovým navigacemi je technologie HERE, což je původně americký Navteq (v podstatě jedna ze dvou světových velmocí přes mapové a navigační podklady) …". Vůbec jsem nepsal o hardware. HERE řeší nejen vlastní mapová data, ale i algoritmy v nich pracující.

Mimochodem, to co napsal @rimsy2 "...navigaci tak nízké kvality (jakou tu řešíme my)...", to je úplně mimo mísu. Nic takového jsem tu nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, omicron napsal:

To jsem take nenapsal, psal jsem, že za "...za koncernovým navigacemi je technologie HERE, což je původně americký Navteq (v podstatě jedna ze dvou světových velmocí přes mapové a navigační podklady) …". Vůbec jsem nepsal o hardware. HERE řeší nejen vlastní mapová data, ale i algoritmy v nich pracující.

Mimochodem, to co napsal @rimsy2 "...navigaci tak nízké kvality (jakou tu řešíme my)...", to je úplně mimo mísu. Nic takového jsem tu nezaznamenal.

 

Nikdo nemluvi o hw (v tomro kontextu).

 

here zadne navigacni algoritmy nedodava. Here dodava jen prostou hromadu dat, ktere popisuji silnicni data ve forme grafu / site plus data jako poi, razeni v jizdnich pruzich.

 

vizualizaci, vypocty tras, a vse ostatni si dela vyrobce navigace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

here zadne navigacni algoritmy nedodava. Here dodava jen prostou hromadu dat, ktere popisuji silnicni data ve forme grafu / site plus data jako poi, razeni v jizdnich pruzích. vizualizaci, vypocty tras, a vse ostatni si dela vyrobce navigace.

 

Není to pravda, jak píše @sk0d@, HERE je dodavatel kompletních navigačních řešení (apropo mám tuto skvělou KOMPLETNÍ navigaci stále i na smartphone). To si pleteš s původním Navteqem (to byl US dodavatel jen map), kterého právě Nokia koupila, aby měla přístup ke skvělým mapovým datům. HERE byl její produkt již předtím (pův. Nokia Maps), do kterého začlenila Navteq data. Navigace koncernu mají uvnitř kompletní HERE řešení. Tzn. vč. všech algoritmů, které se týkají navigování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pouhý uživatel a tak přispěji taky trochu do mlýna k navi. Koncernové auto VW Tiguan rv. 2018 nejlepší navi a v úterý si neporadila v Praze  s Walterovým náměstí prostě ho nezná a to se nestydí říct u koncernu klidně 60koulí za navi!!!  Vaze s naprostou jistotou až před číslo popisný a zadarmo!!! .

Jinak za mě digitální kokpit super věc.

Editováno: , autor: kacer1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tragedie_v_JZD napsal:

jo, HERE maps je aplikace Microsoftu, která používa data od Here.

 

Kdyby všechny ty navigace měly stejné algorimy, tak budou navigovat stejně. ale nenavigují. právě navigace a navigační algoritmy jsou to největší "know how", které se dál nešíří.

HERE WeGo patří holandské mateřské společnosti HERE Global. Nejdříve to bylo Ovi Maps, poté Nokia Maps, poté HERE Maps, nakonec HERE WeGo. Byla to stále samostatná divize HERE, žádný Mrkvosoft.
Konsorcium HERE je dodavatelem kompletních navigačních řešení (software), některé vyvíjejí přímo na zakázku automobilek. Nikdo zde netvrdil, že mají jediné řešení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, kacer1 napsal:

...Koncernové auto VW Tiguan rv. 2018 nejlepší navi a v úterý si neporadila v Praze  s Walterovým náměstí prostě ho nezná a to se nestydí říct u koncernu klidně 60koulí za navi!!!...

Google tohle náměstí sice najde, ale na Google mapách také vůbec není označeno. Je to tam všechno nové, tak asi bude aktualizace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Martab napsal:

@capo Bohužel, bližší info než že je to c ceníku o tom nemám

 

Ale možná by to chtělo aby @Pawouk nebo někdo jiný přesunul tuto diskuzi do jiného tématu v jiné sekci, toto už sem opravdu nepatří :/

Tak jsem mluvil s dealerem, Scala má Infotainment 3. generace. Z toho víceméně vyplynulo, že šance, že by se bezdrát dostal do 2. nebo 2,5 je velmi malá :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, omicron napsal:

Google tohle náměstí sice najde, ale na Google mapách také vůbec není označeno. Je to tam všechno nové, tak asi bude aktualizace...

Můj barák chyběl na google mapách asi 2 roky po tom co dostal čp. Doplnili to tam až když jsem to sám nevydržel a napsal jim. V tomhle je google tragickej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, omicron napsal:

Google tohle náměstí sice najde, ale na Google mapách také vůbec není označeno. Je to tam všechno nové, tak asi bude aktualizace...

Jj samo aktualizace to asi vyřeší, ale když se spoléháš že tě navi dovede tak tě zrovna zklame. Taky jsem pochopil na místě, že se jedná o novou výstavbu, ale i tak mě to nasralo (navi), mapy cz najdou bez problému.

A servise řekli že jsou mapy v navi aktuální.

Editováno: , autor: kacer1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...