Jump to content
kamek

Přidřený motor

Recommended Posts

Zdravim Potřebuji poradit. Moje octavia zhruba 1km k domovu  začala blikat a signalizovat červená kontrolka oleje. Když jsem hned  vyřadil tak zhasla. Naštěstí k domu to bylo z kopce, tak jsem přijel na volnoběžné otáčky. Jenže při zastavení motor měl zvuk jako traktor. hodně klápal jako nafták. Pravděpodobně přidřený motor. Olej byl měněný zhruba před 5000km  a bylo ho tam dost. Nevíte náhodou co by mohlo být přidřené? Dá se to opravit? Nebo sehnat druhý motor. Má najeto 245000km Díky za radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud není tlak oleje tak bude řvát jako traktor i když přidřený ještě nebude, mlátí zdvihátka atd a to je randál ale chvíli to vydrží... Zaklad shodit olejovou vanu jestli není ucpaný sací koš.

Edited by Romix95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já se přidám se svým problémem. Po nastartování motoru (1.6 MPI AKL) začne do cca deset vteřin blikat kontrolka oleje. Motor ale běží klidně, nic neklepe, hydroštely jsou natlakované, čili mazání zdá se funguje. Pravděpodobně to bude čidlo tlaku oleje, ale netuším, kde ho najít. Na vaně čidlo kvality oleje není, je tam záslepka.

Kde bych to čidlo našel?

Díky za info...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpovím si sám. Nešlo o kontrolku čidla oleje, ale čidla hladiny chladící kapaliny. Nějak jsem si vsugeroval, že to byla červená olejnička, ale on to byl červený teploměr. Protože jsem pár hodin předtím měnil rozvody, část chladící kapaliny mi vyteklo z motoru po vyjmutí pumpy. Po nastartování motoru, zahřátí na provozní teplotu a otevření termostatu se nádržka vyprázdnila a začal blikat teploměr. Kapalinu jsem dolil a vše je zase OK.

Nejhorší smrt je ze zpanikaření :D.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...