Jump to content
Sign in to follow this  
HonzaNovis

Zvýšené otáčky při ohřátém motoru..?

Recommended Posts

Zdravim, potreboval bych poradit, co by mohlo byt nasledujici chovani. Volnobezne otacky jsou cca 800-900ot./min. Kdyz nastartuji studeny motor, tak jsou okolo 1000ot./min. To je vsechno ok. Ale posledni dobou se mi stava, ze klasicky jedu, standartne plynule zahreji motor, jedu klidnou dalnicni jizdou cca 20km a pak kdyz sjedu z dalnice, tak pred krizovatkou vyradim a mam znacne zvysene otacky cca 1100-1200. Kdyz v tu chvili motor chcipnu a ihnad nastartuji, tak jsou otacky zase v normalu. Zkousel jsem i treba motor vice vytocit a pak i otacky zase klesly na 800-900, ale treba za chvili zase stouply a neni to pravidlo, ze by po vyturovani klesly. 

Stava se to vzdy az pri plne ohratem motoru a jsou vyssi nez standartni zvysene pri studenem startu. Nevite, co by to mohlo byt?

Diky za nazory

Pripisal by som to najma teraz v zime zapnutym elektrickym spotrebicom v aute, vyhrievanie skiel, sedadiel, kurenie atd. Robi mi to iste, aj ked na S2. A aj ked vsetko vypnem, otacky su stale zvysene. Takze to neriesim.

Zapnute nemam nic. Pouze radio a ventilator na 1ku. Nic, co bych nemel v lete/lonsku zimu. Nastesti mam auto bez dpf, takze nic.

Edited by HonzaNovis

Nikdo nema zadny tip, co by to mohlo zpusobovat? Jo a jeste se mi pri zvysenych otackach asi vzdy spusti hlavni dochlazovaci ventilator.

Edited by HonzaNovis