Přejít na obsah

Karoq a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

@Martab k té bezpečnosti. 

 

Citace : // Michiel van Ratingen, generální tajemník organizace Euro NCAP, uvedl: „Gratulujeme společnosti Mazda k dalšímu téměř dokonalému skóre v oblasti bezpečnosti dospělých cestujících. Zbývá ještě několik vozidel, které budeme v roce 2019 hodnotit, je však nepravděpodobné, že uvidíme lepší výsledky za tuto část hodnocení //. 

Pro mě osobně to znamená pouze to že auto je na dostatečné dobré bezpečnostní úrovni. 

 

Všechno má svoje chyby i na autě za 3miliony něco najdeš. 

Dost lidí kteří chtějí auto jako je Karoq právě i o Mazdě cx30 uvažují což byl i váš případ.

Já pouze porovnavam a nemám zapotřebí nadrzovat ani Mazdě ani škodě.

A že jsem tu veřejně řekl že už mi nová škodovka nesmí do baráku je holt fakt. Současná produkce škody mi nenabízí už nic proč bych měl u škody zůstat.

Raději podpořím značku kde se ještě snaží dělat auta pro lidi a ne pro firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko porovnávat procenta podle testů. Do té bezpečnosti mluví tolik faktorů a testy jsou bohužel stavěny tak nesmyslně. Pro mě je např. jednou z klíčových věcí to, aby se řidič cítil dobře. A to na malých kulatých sedadlech moc nejde. Pokud nebude mít OIV a další generace aut automatickou klimatizaci, tak ovládání vnořené ventilace považuju za obrovský krok vzad v bezpečnosti. A říkám to hlavně s ohledem na to, že sám na tobě pozoruju nebezpečnost řízení při nesoustředění, únavě nebo nepohodlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mazda cx-30 vs Karoq....no... 

Automatické převodovky nemusím, ale uvažoval jsem, že v mém příštím autě udělám výjimku protože ve škodovce manuální převodovka je sám o sobě příběh se smutným vyprávěním ? . V Mazdě jsem změnil názor! Nechci automat protože Mazda umí udělat obyčejnou manuální převodovku s kterou je prostě radost řadit a to doslova !! ( Jiný svět ).

Hlídání jízdních pruhů je ve škodovce pro mě doslova na pěst!( Mám i úsek kde do toho kecá i když tam nejsou pruhy ???) .... zajímavé je že v Mazdě mi nevadí protože do toho hned nekeca a je nastavené rozumem ?.

Nechce teď škodovku urazit ale na Mazdu nemá snad vůbec v ničem. Karoqa ( škodovku ) si namazala na chleba zatím se vší parádou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joker 85Namazání si na chleba?  No dosti "silné" srovnání. To bych napsal, pokud  bych tak srovnával Škodu 100 se současnou Fábií, to je opravdu rozdíl času, materiálů, technologií, bezpečnosti, jízdních vlastností, prostě všeho.  Docela bych i věřil, že by se našel člověk, který má zkušenosti s Karogem i Mazdou a že to má úplně obráceně než Ty, akorát  není zrovna na internetu.  Prostě, sto lidí, sto názorů na jedno a to samé.

Ale proč ne, když Ti to tak vyznívá.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mazda cx-30 má head-up displeje s promítáním na čelní sklo už v základu ( snad bude mít i Karoq FL určitě za příplatek ? ) dokonalé řešení...navigace ... asistenty.... rychlost...atd . Všechny důležité informace přehledně jednoduše bez rušení a rozptýlení je to dražší než varianta head-up displeje s promítáním na displej,ale ve všech ohledech příjemnější?. Zatím jsem nenašel žádný mínus,ale to se uvidí až za všech světelných podmínek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, kubasta napsal:

Já bych to zhrnul. Mazda je prostě nej a embéčko mu nesahá ani po ..... Nic proti Tobě,ale nebylo by Ti lepší na Mazda foru.

Upřesňuji: nejmenuje se to Mazda forum, ale Mazda klan, a je to docela zajímavé čtení. Myslel jsem, že problémy máme jen my se škodovkami, ale není tomu tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem uvažoval o Mazdě, osobně si myslím, že obě auta jsou srovnatelná, ale ten kufr! jinak se škodovkou jsem velmi spokojený, žádné vrzání, skákání apod. po roce výměna oleje bez žádných závad, taktéž výměna oleje a garančky u Mazdy trochu dražší, ale co mě odradilo byl kufr a sleva na vozidlo, u škodovky 16%, u Mazdy do 5 %

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych chtěl vědět, co ti vadí na manuál řazení u Škodovky. Má dost přesné dráhy a je ze všech aut, co jsem měl měl nejlepší. Sice teď mám automat a jinou bych už nebral, ale třeba H i30, Renault Espace, Mitsubishi ASX jsou o dvě třídy hůř.  Schválně se objednám na zkušební projížďku v Mazdě. Ale, co jsem viděl na venek dobré, ale vevnitř nic moc. Tak jak všichni Japončíci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Martin Rušaj napsal:

Tak to bych chtěl vědět, co ti vadí na manuál řazení u Škodovky. Má dost přesné dráhy a je ze všech aut, co jsem měl měl nejlepší. Sice teď mám automat a jinou bych už nebral, ale třeba H i30, Renault Espace, Mitsubishi ASX jsou o dvě třídy hůř.  Schválně se objednám na zkušební projížďku v Mazdě. Ale, co jsem viděl na venek dobré, ale vevnitř nic moc. Tak jak všichni Japončíci.

Jestli jsi v tom nejel aspoň 100km nemá moc smysl to dál rozebírat. Vyzkoušej a uvidíš ....ale nepůjčuj si ji v AWD tam byl docela rozdíl jak v podvozku tak i celkovém dojmu s auta horší o proti předokolce.   Třeba se ti to bude líbit nebo taky ne. Zatím jsem se setkal pouze s nadšením hlavně ohledně interiéru od lidí co mají škodovky.

Každej preferuje něco jiného...

Uvidíme až se v tom povozí sama moje mladá co bude říkat. Zatím jsem slyšel jen chci Mazdu a proč si mi nekoupil taky Mazdu??. Mám Karoqa co má každej ?. Nám utrháji ruce až ho bude prodávat???.

Další postřehy napíšu s odstupem času. 

Už tak je to velká provokace i když neúmyslně a už si připadám jak dealer Mazdy.

Když jsem kupoval Karoqa...ovci..atd dostal jsem utěrku na displej. 

V Mazdě jsem dostal

 

IMG_20200528_163530.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...