Přejít na obsah

Karoq a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

Tak 190 nemám. Ale vím jak jsem se podíval na recenzi Mazdy, tak jak píšeš tam není co utěrkou utírat. Nemají tam displej, jak tablet, ale jen starodávný typ malého displeje. No. Každý se dívá na moderní interier jinak. Vím určitě, že to bude svezení jen pro info a do Mazdy určitě nepůjdu. Kvůli praktičnosti a kufru. Se vším jsem se škodovkou spokojený. I když už jsem řešil pár neduhů, které byli bez problému vyřešeny. Ale to je tím, že se dnes chrlí stále novinky a není čas testovat. Hold zákazníci jsou testovací jezdci a opravuje se za pochodu. A to je ve všech značkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Martin Rušaj napsal:

jak jsem se podíval na recenzi Mazdy, tak jak píšeš tam není co utěrkou utírat. Nemají tam displej, jak tablet, ale jen starodávný typ malého displeje. No. Každý se dívá na moderní interier jinak. 

No tak ono ani u ty škodovky protože to každej po chvíli vzdá utírat ty otisky prstů atd. 

Starodávný typ tam býval ale změna nastala poslední 3 a u XC30 . To samé čeká celou řadu Mazdy.

Starodávný a neporovnatelný je tak u Karoqa obraz zadní kamery.

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, FraZi napsal:

No ještě jeden pohled, máte-li víc jak 190 cm, nechte si o Mazdě zdát emoji12.png

Rozměr kabiny pro řidiče dle oficiálních rozměrů.

Karoq  - 104 cm 

Mazda cx-30  - 98cm

 

Výška v druhé řadě sedadel.

Karoq - 100cm

Mazda cx-30 - 94cm

 

Takže ano celkově 6cm ve prospěch škody na obou řadách sedadel. To je minimálně o parník ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde ani tak o výšku, ale třeba o to, kolik zůstane msta ve 2. řadě, jak jsou rozmístěné ovládací prvky a tvarované sedadlo. Prostě je rozdíl když si do auta sedne někdo kdo má 185cm a 75kg a někdo kdo má 200cm a 105kg. Ale to si prostě musí každý odzkoušet sám na sobě, co mu vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Martin Rušaj napsal:

 Nemají tam displej, jak tablet, ale jen starodávný typ malého displeje. No. Každý se dívá na moderní interier jinak. 

A to je právě to, co se mi na Mazdě líbí. Minimalistický displej se všemi podstatnými informacemi a krásná, přehledná a jednoduchá přístrojovka, žádný copcit ala TESLA.  Krása pohledět. Řidič se soustředí na jízdu a né na řešení, jak navázat za jízdy spojení na Mars. Tohle řešení Mazdy mi přijde moderní a přehledné, to co předvádějí současné nové modely např. BMW, Peugeotu, VW, Škoda aj. v rámci digitalizace a přehlednosti přístrojovky je pro mne osobně hrozné.

 K ostatnímu se ohledně Mazdy nevyjadřuji, protože to bych v ní musel sedět a hlavně jezdit, ale tohle jsem do diskuse chtěl přidat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Joker 85 napsal:

Rozměr kabiny pro řidiče dle oficiálních rozměrů.

Karoq  - 104 cm 

Mazda cx-30  - 98cm

 

Výška v druhé řadě sedadel.

Karoq - 100cm

Mazda cx-30 - 94cm

 

Takže ano celkově 6cm ve prospěch škody na obou řadách sedadel. To je minimálně o parník ??

No ono 6 cm mít navíc, nebo nemít, je v rámci velikosti interiéru celkem dost, hlavně u odrostlejších jedinců

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný kdo má 190 a víc musí vyzkoušet vždycky o tom žádná. Ty mají i problém najít polohu za volantem atd. To stejný jak když má někdo 160cm musí zkoušet nebo udělat kompromis.

Kamarádka má 155 a každý Auto ji nesedne. 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám třeba 194 cm a přes 100 kg živé váhy ... a karoq je pro mě jako dělaný, sedačky ve style maj dobré boční vedení. Ta mazda vypadá zajímavě, minimálně jako varianta, až budu za dva roky hledat náhradu za embéčko. Před rokem jsem ji v hledáčku neměl.

 

Pokud jde o Tucson vs Karoq ... ten jsem v hledáčku měl, poměr cena/výkon určitě lepší než embéčko. Problém je praktická nemožnost konfigurace výbavy ... prostě ber co je, nebo máš smůlu ... embéčko jsem si nakonfiguroval, jak jsem chtěl. Moc nechybělo a měl jsem Tucsona, ale prodejce neprojevil o zákazníka zájem, tak jsem šel naproti přes ulici a koupil embéčko. Pro embéčko rozhodl i varioflex, sklopné origo tažné a hlavně nepřímé měření tlaku pneu, jakožto i předchozí kladná zkušenost s embéčky. Na druhou stranu, pokud bych se rohodoval dnes, šel bych i přes některá negativa (vyšší spotřeba, nepraktický kufr a nevyjímatelné zadní sedačky, nebo TPMS) do Tucsona, nebo do cokoliv jiného, než embéčka. Prostě současné embéčko mě nějak nesedlo ... motor pořád nic moc, občas pořád při rozjezdech klokaní, asistenti varující před překážkou občas asistují na ránu pěstí a pokaždé v obdobné situaci jinak, tedy nepředvídatelně, sem tam při jízdě různé pazvuky. Kdyby to byl duster, tak bych to neřešil a bral bych to jako adekvátní projev za tu cenu. Embéčko bylo ale o poznání dražší a kvalita ceně neodpovídá. Kdyby bylo v těchto ohledech dotažené, bylo by to jinak výborné auto.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@velkytom To, že prodejce Hyundaie neprojevoval moc velký zájem o zákazníka, tak to mi něco připomíná. Když mi před lety ukradli auto, tak jsem urychleně vybíral nové, abych zůstal mobilní a mimo jiné navštívil i 2 x autosalon Hyundai, pokaždé s jiným prodejcem a pokaždé s neodbytným pocitem, že "co otravujete, pokud to hned neberete". Že by tehdá neměli oba pánové svůj den. Asi těžko, neboť o něco později na regionální výstavě aut (ano, tehdá se ještě konaly) u stánku Hyundai hezká slečna, ale ten samý přístup "tady máte letáček a už rychle běžte". Tak mě teď napadlo, že bych to jen tak z plezíru zkusil, ale raději ne, nechci si zase kazit náladu. 

Tak v tomhle má autosalón Škodovky vždycky navrch, pokud projevíte zájem, tak vždycky se Vás někdo ujme, nepřipadáte si tam jako nezvaný host, aspoň tehdy, když chcete pustit nějaký ten "chlup".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuscona jsem měl půjčeného před pár roky Benzín manuál 4x4 před FL ... Poměr cena výkon fakt dobrá , ale.... to auto bylo úplně bez emocí, obyčejné, vlastně mě se na něm nelíbilo vůbec nic. Všechno bez spojení řidič vs Silnice a odhadnout co dělají kola vlastně nešlo. V serpentinách který znám jak vlastní ženu jsem zkusil potrápit novější Accord který neujel a jen na rovinkách poodjel. Tuscon chodil na krev ,ale i při agresivní jízdě bylo pomalu nemožné poznat co je za hranou a co ještě dá jako když hrajete na PC a nemáte vůbec zpětnou vazbu a pocit s auta byl až divný i těžkopádný a úplně tohle vnímat v autě nesnáším.

Na sněhu to musí být strašný zážitek s tím jezdit.( Pro mě určitě )

Interiér a celkově ergonomie až po ovládání elektronický oken fakt slabota. 

 

Karoq se to na řidiče snaží aspoň hrát a celkově o hodně příjemnější pocit za volantem i s auta jako takového.

 

Nissan Qashqai se řídil dobře protože si na nic nehrál a dělal na mě pocit že se snaží.

 

Jen dodám že SUV jako takové nemusím a pro mě nedává vůbec žádný smysl jaké koliv podobné auto. 

Editováno: , autor: Joker 85
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 4. 2020 na 18:09, stanmar napsal:

S tímto bych moc neoperoval - sleva za auto protiúčtem - dají Ti o to méně při výkupu.

Úvěr - pokud jej hned nedoplatíš, tak si tu slevu většinou zaplatíš na úrocích.


Ahoj, prosím někoho o informaci jestli aktuálně funguje vzít auto na úvěr v akci Škoda bonus se slevou a hned doplatit? Jak se na to ŠA tváří?

Mohou po mě chtít doplatit tu slevu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 6. 2020 na 6:18, DušanV napsal:

@velkytom To, že prodejce Hyundaie neprojevoval moc velký zájem o zákazníka, tak to mi něco připomíná. Když mi před lety ukradli auto, tak jsem urychleně vybíral nové, abych zůstal mobilní a mimo jiné navštívil i 2 x autosalon Hyundai, pokaždé s jiným prodejcem a pokaždé s neodbytným pocitem, že "co otravujete, pokud to hned neberete". Že by tehdá neměli oba pánové svůj den. Asi těžko, neboť o něco později na regionální výstavě aut (ano, tehdá se ještě konaly) u stánku Hyundai hezká slečna, ale ten samý přístup "tady máte letáček a už rychle běžte". Tak mě teď napadlo, že bych to jen tak z plezíru zkusil, ale raději ne, nechci si zase kazit náladu. 

Tak v tomhle má autosalón Škodovky vždycky navrch, pokud projevíte zájem, tak vždycky se Vás někdo ujme, nepřipadáte si tam jako nezvaný host, aspoň tehdy, když chcete pustit nějaký ten "chlup".

 

Záleží na přístupu personálu ne na automobilové značce. Já mám zase zkušenost jinou. Před koronakrizí jsem oběhl několik různých autosalonů a v naprosté většině byl o zákazníka zájem. Bez rozdílu značky. A zrovna v Hyundai byla vstřícnost a ochota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@stanmarTvým  současným pozitivním zkušenostem  u Hyundai věřím. Popisoval jsem skutečnosti,které se odehrály již dosti dávno.  Když tak nad tím uvažuji, byla to doba, kdy v čele Hyundai ČR stálo celkem kontroverzní vedení (známá to kauza Vošický), takže i to mohlo mít možná určitý vliv na tehdejší chování, ale to jen spekuluji. Nicméně, kdyby se to nestalo u stejné značky 3 x po sobě v krátké době, tak bych si na to po letech ani nevzpomněl. 

Kdysi jsem tady v jiném tématu popisoval jednání jednoho prodejce Citroenu a tam to evidentně "nedával" opravdu konkrétní člověk a jak jsem se dozvěděl, tak opakovaně, údajně tam již nedělá.

I tak ale mám opakovanou osobní zkušenost, že dealeři Škodovky mají u mne  "profesionálnější a asertivnější přístup", tím myslím prodejce, ne servis, tam je to jiná kapitola. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 6. 2020 na 21:26, velkytom napsal:

Moc nechybělo a měl jsem Tucsona, ale prodejce neprojevil o zákazníka zájem,

No, ja mam obdobnou zkusenost.

Kdyz jsem pred dvema roky vybiral nove auto, obesel jsem bezpocet prodejcu. U Hyundai byl pristup uplne hrozny. Kdy jsem videl, jak se chovaji k potencialnimu zakaznikovi a predstavil si, jak by to vypadalo pozdeji, az bych dojel na servis, tak jsem velmi rychle vycouval a bylo mi jasne, ze Hyundai urcite ne. 

Je to v lidech. Prodejci mohou byt ruzni. Ja u Hyundai ale zkusil dva a ti meli pristup stejne odstrasujici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...